Już od 16 listopada na ekranach kin można obejrzeć najnowszy film Steve’a McQueena. To wielokrotnie nagradzany reżyser, którego Zniewolony. 12 lat niewoli dostał Oskara za najlepszy film 2014 roku. Tym razem twórca wziął na warsztat powieść Wdowy Lyndy La Plante, brytyjskiej autorki mocnych kryminałów.

Wdowy – jedna za wszystkie, wszystkie za jedną

Lynda La Plante we Wdowach opowiada historię 4 kobiet.

Przez dwie dekady Harry Rawlins i jego wspólnicy świetnie sobie radzili jako przestępcy. Nowe zlecenie miało porządnie napełnić ich kieszenie pieniędzmi jednak okazało się zabójcze. Wypełnionej banknotami furgonetki nie udało się porwać, a trzej złodziei zginęło. Tylko czwartemu udało się zbiec. Zostały po nich długi i wdowy.

Dolly, żona Harry’ego nie miała pojęcia o niezgodnej z prawem działalności męża. Gdy w skrytce bankowej znajduje zapiski związane z planowanym skokiem staje przed trudnym wyborem. Z jednej strony mogłaby je przekazać policji, z drugiej – zbirom z innej szajki, którzy zaczęli ją nachodzić. Jednak żadne z rozwiązań nie jest tak kuszące, jak to, żeby przejąć schedę po mężu.

Dolly i pozostałe wdowy: Linda i Shirley oraz striptizerka Bella decydują się na najbardziej zuchwałą opcję.

Ekranizacja powieści Wdowy

Ekranizacja powieści Wdowy Lyndy La Plante w kinach. Kup książkę w TaniaKsiazka.pl >>Steve McQueen poza wyreżyserowaniem filmu był też współtwórcą scenariusza. Stworzył go razem z pisarką Gillian Flynn, autorką Zaginionej dziewczyny i Ostrych przedmiotów.

W filmie zobaczymy wiele znanych twarzy. Viola Davis, Michelle Rodriguez, Elizabeth Debicki i Cynthia Erivo zagrają tytułowe bohaterki. W męskie role wcielą się Colin Farrell, Robert Duvall, Liam Neeson i Brian Tyree Henry.

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas kinomańska uczta. Jednak tak jak zawsze namawiam Was do tego, żebyście przeczytali książkę, zanim wybierzecie się do kina. Tym bardziej, że od 17 października jest już dostępna w księgarniach. Książkę Wdowy Lyndy La Plante możecie znaleźć w tym miejscu.

A jak jest z Wami? Też wolicie najpierw przeczytać książkę?

Jeżeli nie widzieliście, to zachęcam też do obejrzenia trailera filmu.