Ekranizacje i adaptacjeFilmy na podstawie książekPolecamy

Ekranizacje książek 2017 – Blade Runner 2049, Pomiędzy nami góry, Pierwszy śnieg w październiku w kinach

Ekranizacje książek 2017

Takiej literacko-filmowej uczty nie było od dawna. Końcówka roku przynosi trzy niezwykle ekscytujące ekranizacje książek. Szczególnie duże zainteresowanie budzi Blade Runner 2049 i Pierwszy śnieg. Dwie adaptacje na podstawie fenomenalnych i w przypadku Blade Runnera także legendarnych już książek. Czy spełnią oczekiwania fanów, czy ich nie zawiodą? Widziałam już Blade Runnera i muszę Wam powiedzieć, że ten film to prawdziwe arcydzieło. Pamiętajcie jednak, jak zawsze, najpierw książka, potem film. 🙂

Ekranizacje książek 2017

Blade Runner 2049 - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!

Blade runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach? Philip K. Dick

Zacznijmy od Blade Runnera 2049, ponieważ ta ekranizacja budzi chyba najwięcej emocji. Jest to już druga adaptacja, która powstała na podstawie książki Blade Runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach? Philipa K. Dicka. Akcja filmu rozpoczyna się 30 lat po wydarzeniach w Łowcy androidów.

Głównym bohaterem jest oficer policji K, który podczas rutynowego śledztwa trafia na ślad zadziwiającego odkrycia. Okazuje się, że tajemnica, na której ślad trafił oficer, może na zawsze zburzyć porządek świata, w którym funkcjonują ludzie i androidy. Niesamowite efekty specjalne, genialna gra aktorska Ryana Goslinga i Harrisona Forda to ogromne atuty tej ekranizacji.

Pomiędzy nami góry - sprawdź na TaniaKsiazka.pl!

 Pomiędzy nami góry Martin Charles

O tej adaptacji by może jeszcze nie słyszeliście. Pomiędzy nami góry to film, który powstał na podstawie książki o takim samym tytule. W ekranizacji wystąpi gwiazda światowego kina, Kate Winslet. Akcja filmu skupia się wokół pary rozbitków, chirurga, Bena Bassa i dziennikarki, Alex Martin. Oboje wcześniej się nie znali, a przypadek sprawił, że znaleźli się w tej samej awionetce.

Samolot rozbił się w groźnych i mroźnych górach w stanie Utah. Teraz muszą walczyć o przetrwanie z żywiołem, a mają niewiele “argumentów” na swoją obronę. Jednak odkrywają, że ich sojusznikiem będzie niezwykle silne uczucie, które zaczyna rodzić się w tym surowych i niebezpiecznych warunkach. Premiera filmu zapowiedziana jest na 20 października.

Pierwszy śnieg - zobacz na TaniaKsiazka.pl!

Pierwszy śnieg. Harry Hole. Tom 7 (okładka filmowa) Jo Nesbo

I trzecia, niezwykle ekscytująca ekranizacja październikowa. Pierwszy śnieg to pierwsza adaptacja serii kryminalnej Jo Nesbo z Harrym Holem w roli głównej. Wielu Czytelników uważa, że właśnie ten tom jest najlepszym z całej serii, mimo że według kolejności jest to dokładnie siódma część cyklu.

Tym razem komisarz Hole zmierzy się z niezwykle trudnym przeciwnikiem. Mężczyzna morduje swoje ofiary w dzień pierwszych opadów śniegu. Hole odkrywa, że zaginięcia kobiet powtarzały się cyklicznie i że ma do czynienia z seryjnym mordercą. Jednak to co zmrozi krew w żyłach komisarza najbardziej, to to, że morderca będzie miał z nim jakieś osobiste porachunki. Ta sprawa może doprowadzić komisarza na skraj obłędu.

Którą z ekranizacji macie w swoich planach? Napiszcie, jak Wasze kinowe wrażenia. Ja po Blade Runnerze długo nie mogłam dojść do siebie. Oby więcej takich genialnych ekranizacji!