Erotica 2022

Erotica 2022 to pierwszy polski film platformy Netflix, dlatego jest tak niezwykły. Ale to nie jedyny aspekt, który zainteresuje wszystkich widzów w naszym kraju. Ponieważ wspomniana produkcja to połączenie adaptacji tekstów kilku sławnych pisarek. Tym samym na warsztat została wzięta proza Olgi Tokarczuk, Joanny Bator, Grażyny Plebanek, Gai Grzegorzewskiej i Ilony Witkowskiej. Premiera tej niezwykłej antologii filmowej zapowiadana jest na jesień tego roku. Jesteście ciekawi? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Erotica 2022

Erotica 2022 – co wiemy o projekcie?

Erotica 2022 to pięć epizodów, opowiadających różne historie, stworzone przez pięć reżyserek. Łączy je temat kobiecości, utraconych związków i seksualności. Produkcja poszczególnych części wiązała się ze współpracą pisarka-reżyserka, dzięki czemu powstały niezwykle kreatywne duety. I tak Anna Jadowska odpowiedzialna jest za adaptację historii Grażyny Plebanek, Olga Chajdas współpracowała z Gają Grzegorzewską, Anna Kazejak stworzyła parę z Olgą Tokarczuk, Katarzyna Adamek połączyła siły z Joanną Bator, a Jagoda Strzelec wzięła na warsztat twórczość Ilony Witkowskiej.

Co ciekawe, wszystkie teksty, na których podstawie powstała cała produkcja, zostały specjalnie stworzone na potrzebę projektu. W związku z tym to nie tylko gratka dla odbiorców, ale także wielbicieli twórczości wspomnianych pisarek. Każdy z epizodów będzie trwał około trzydziestu minut, a połączy je wizja dystopijnej rzeczywistości i feministyczny wydźwięk oraz muzyka, którą stworzyła Joanna Duda.

Na ekranie pojawią się m.in.: Małgorzata Bela, Agnieszka Żulewska, Julian Świeżewski, Agata Buzek, Andrzej Konopka, Sebastian Stankiewicz, Monika Pikuła, Ignacy Liss, Sara Celler Jezierska czy Sebastian Pawlak.

Obecnie Erotica 2022 jest na etapie postprodukcji, ale jak już wspomnieliśmy, premiera projektu przewidywana jest na jesień bieżącego roku. Jeśli tylko będzie dostępna na platformie Netflix, od razu damy Wam o tym znać. Tymczasem wszystkich zainteresowanych twórczością wymienionych pisarek odsyłamy poniżej:

Książki Joanny Bator znajdziecie tutaj.

Twórczość Olgi Tokarczuk znajdziecie tutaj.

Książki Gai Grzegorzewskiej znajdziecie tutaj.

Twórczość Grażyny Plebanek znajdziecie tutaj.

Natomiast książki Ilony Witkowskiej znajdziecie tutaj.

Dajcie nam znać, czy powieści tych pisarek goszczą w Waszych domowych biblioteczkach!