Fantastyczne Opowieści Wigilijne już w listopadzie Fantastyczne Opowieści Wigilijne

W nadchodzące święta Bożego Narodzenia, wydawnictwo Zysk i S-ka przeniesie nas w przestrzeń kosmiczną. Fantastyczne Opowieści Wigilijne trafią do sprzedaży już 24 listopada, rozwiązując tym samym problem prezentu dla fana fantastyki naukowej.

Fantastyczne Opowieści Wigilijne Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Fantastyczne Opowieści Wigilijne

Antologia opowiadań świątecznych pt. Fantastyczne Opowieści Wigilijne została napisana przez polskich i zagranicznych autorów fantastyki. Znajdziemy w niej tekst Orsona Scotta Carda, który jest rozpoznawalny za sprawą Sagi Endera, opowiadanie ponadczasowego Joe Haldemana, autora Wiecznej Wojny, opowiadanie wielokrotnie nagradzanej Connie Willis (11 nagród Hugo oraz 6 nagród Nebula), a także teksty polskich autorów: Łukasza Orbitowskiego, Mirosławy Sędzikowskiej i Krzysztofa Kochańskiego.

Zbiór opowiadań zabierze nas do swojego źródła – miasta Betlejem. Wyniesie nas też w górę, ku gwiazdom. Poznamy historie wplecione w ulice Warszawskiej Pragi oraz zwyczaje i obyczaje istot żyjących na odległych planetach. Spokojne, ciche, świąteczne noce zostaną przerwane przez inwazje obcych. A w tym wszystkim nie zabraknie współczesnego symbolu świąt Bożego Narodzenia – Świętego Mikołaja. Zapowiadana lektura zapewni nam pełne spektrum doznań, zabierając nas w klimat literatury fantasy. Przeprowadzą przez światy wyjęte rodem z cyberpunka i zabiorą w podróż kosmiczną typową dla science fiction. A także wprowadzą odrobinę grozy!

Coś fantastycznego!

W tych niezwykłych historiach wigilijnych przeczytacie o świątecznej inwazji z kosmosu, o nieśmiertelnych psach odwiedzających ludzi w Wigilię, a nawet o zamachu czarnoksiężników i demonów na malutkiego Jezusa. Poznacie siłę ojcowskiego uczucia, wybierzecie się w podróż w czasie i spędzicie Święta, walcząc o prawa człowieka na obcej planecie. Krótko mówiąc: każdy znajdzie w tym zbiorze opowieść dla siebie!

~Jacek Piekara

Wigilijne opowiadania zapowiadają zaskakującą ucztę dla oka i wyobraźni. Książka Fantastyczne Opowieści Wigilijne będzie dostępna w sprzedaży już 24 listopada. To pozycja obowiązkowa, dla każdego czytelnika literatury fantastycznej. A ponieważ zbliżają się święta Bożego Narodzenia, masz szansę sprawić sobie i innym oryginalny, tematyczny prezent. Możesz go zamówić w tym miejscu.

Autor artykułu: Robert Rejmaniak

Powiązane artykuły: