Fantastyczne serie dla młodzieży

Fantastyczne serie dla młodzieży to oczywiście doskonałe zestawienie dla wszystkich miłośników literatury młodzieżowej. Poza tym na dzisiejsze propozycje powinien zwrócić uwagę każdy, kto interesuje się nietuzinkowymi historiami fantasy. Magiczne światy, niezwykłe przygody, mnóstwo tajemniczych energii i przedziwne kreatury oraz waleczni bohaterowie z niezwykłymi umiejętnościami – to wszystko znajdziecie w prezentowanych dziś książkach. Nie zabraknie tu akcentu science fiction. Poza tym najdzie się też coś dla miłośników romansów i wielbicieli starć prawdziwych twardzieli. Jedno jest pewne – nie zabraknie wam książek do czytania. Ponieważ prezentowane dziś historie to albo początek nowej serii, albo kolejny już tom bestsellerowego cyklu. A to oznacza, że przed wami mnóstwo godzin (i opasłych tomów!) świetnej rozrywki. Gotowi? No to zaczynamy!

Fantastyczne serie dla młodzieży – Ognista królowa, tom II serii Setna królowa

Ognista królowa - kup na TaniaKsiazka.plKalinda niedawno odkryła swoją niezwykłą moc władania ogniem. Jako setna wybranka radży Tarka musiała zmierzyć się z jego pozostałymi żonami i kurtyzanami. Jednak krwawy turniej i śmierć tyrana były jedynie początkiem jej problemów. Ponieważ razem z kapitanem Davenem musi uciekać z miasta, opanowanego przez rebeliantów. Ich szansą na ratunek jest syn radży, książę Ashwin. Najpierw jednak Kalinda musi udowodnić mu swoją wartość, stając do walki z trzema potężnymi rywalkami.

Kapitan Daven zaczyna obawiać się mocy, które drzemią w dziewczynie, a książę wydaje się nimi zafascynowany. Tak jak kobietą, która nimi włada. Czy Kalinda zjednoczy imperium, nie poświęcając wszystkiego, co bliskie jej sercu?

Książka dostępna od 22 stycznia 2020 roku.

Fantastyczne serie dla młodzieży – Zorza polarna, tom I odnowionej serii Mroczne MaterieZorza polarna - kup na TaniaKsiazka.pl

Dwunastoletnia Lyra Belacqua jest całkiem zwyczajną dziewczynką. Mieszka w oksfordzkim Kolegium Jordana, gdzie wiedzie pogodne, beztroskie życie. Jest co prawda sierotą, ale straciła rodziców, gdy była maleńka i niespecjalnie odczuwa ich brak. Jej przyszywaną rodzinę stanowi liczne grono naukowców i profesorów Oksfordu, bardzo dziewczynce życzliwych. Dzieciństwo upływa jej więc szczęśliwie. Całe dnie spędza na myszkowaniu po zakamarkach szacownych oksfordzkich gmachów razem z bandą miejscowych dzieci.

Ale pewnego dnia wszystko się zmienia. Ponieważ jej przyjaciel Roger i kilkoro innych kolegów zostaje uprowadzonych. A Lyra dowiaduje się, że świat, w którym żyje, nie jest ani swojski, ani bezpieczny. Przeciwnie, pełno w nim złowieszczych tajemnic i mrocznych sekretów. Jedną z takich zagadek jest Pył, niezbadana cząstka elementarna, której sekret chcą poznać wielcy tego świata.

Książka już dostępna.

Fantastyczne serie dla młodzieży – sprawdź na TaniaKsiazka.plFantastyczne serie dla młodzieży – Siła złego na jednego, tom II serii Książę Ciemności

Diran dotrzymał swojej części przysięgi, a w związku z tym drużyna dotarła do Zagubionej Świątyni. A skoro tak, można ze spokojnym sumieniem ruszyć do szkoły w Soelenie. Ostatecznie taki był cel, trzeba się przecież uczyć! Jednak to nie koniec przygód. Ponieważ Książę Ciemności spotyka po drodze swojego kuzyna, złotowłosego elfa, jeżdżącego na jednorożcu. Dopilnowanie dwóch urwipołciów to już niemal za wiele dla biednych Aeliniel i Szamita. Ogólnie: ratuj się, kto może!

Książka już dostępna.

Fantastyczne serie dla młodzieży – Światłość, tom VIII serii Star Carrier

Trevor Gray stracił dowodzenie nad lotniskowcem kosmicznym „Ameryka” i nie wie, co ze sobą począć. Wiedział, że zastosowanie się do Fantastyczne serie dla młodzieży – kup na TaniaKsiazka.plrad super-AI zwanej Konstantinem może mieć poważne konsekwencje. Nie myślał jednak, że zostanie przez to wyłączony z walki. Ponieważ Ziemię czeka starcie ze złowieszczą obcą istotą, tak zaawansowaną technologicznie, że ludzkość ma niewielkie szanse na przetrwanie. Gray sprzeciwił się rozkazom właśnie po to, by ją zatrzymać. Tym samym teraz jest uziemiony. Właśnie o to chodziło Konstantinowi.

Super-AI ma bowiem plan: skontaktować Graya z Paneuropejczykami i wysłać go do dalekiej gwiazdy Deneb. Tam zadaniem Trevora będzie nawiązanie kontaktu z tajemniczą obcą cywilizacją przy użyciu nowej sztucznej inteligencji zwanej Światłością.

Książka dostępna od 5 grudnia 2019 roku.

Wskazówki czasu - kup na TaniaKsiazka.plFantastyczne serie dla młodzieży – Wskazówki czasu, tom V serii Elementals

Drużyna Elementals nie może pozwolić sobie na kolejny cios. Nicole i Danielle muszą cofnąć się w czasie, aby uratować Blake’a. W związku z tym na ich barkach spoczywa los całego świata. Niestety portal do Kerberosu można zamknąć tylko wtedy, gdy poświęci się duszę jednego z nich. Jednocześnie Hades dotrzymuje słowa i zwraca do świata żywych Rachael. Jednak siostra Ethana nie jest już taka jak wcześniej.

W obliczu niebezpiecznych wyzwań członkowie drużyny Elementals muszą być gotowi nie tylko na ostateczną bitwę. Ponieważ czeka ich podjęcie trudnej decyzji, dotyczącej tego, kto z nich powinien poświęcić swą duszę, aby ocalić świat.

Książka dostępna od 15 stycznia 2020 roku.

Fantastyczne serie dla młodzieży – Szermierz, tom IV serii VirionFantastyczne serie dla młodzieży – zobacz na TaniaKsiazka.pl

Na życie Viriona i Niki czyha zbyt wielu wrogów, by ucieczka mogła trwać w nieskończoność. Obława jest coraz bliżej, już słychać jazgot psów i tętent kopyt. Tym samym nieuchronnie zbliża się chwila ostatecznego rozstrzygnięcia. Chwila, w której wszystkie intrygi i tajemnice ujrzą światło dzienne. Moment, w którym interesy Cesarstwa, Zakonu i Rady Czarodziejów zderzą się z nieposkromioną furią Szermierza Natchnionego broniącego jedynej istoty, która się dla niego liczy.

Nadchodzi dzień ostatecznej próby, po której na zdeptanej, skrwawionej ziemi stać będzie tylko jeden człowiek. Albo upiór.

Książka już dostępna.