Finał serialu Orange is the New Black wkrótce!

Finał serialu Orange is the New Black poznamy już wkrótce. 7. i ostatni sezon tego popularnego serialu pojawi się w całości na platformie Netflix już 26 lipca. Z pewnością wielu z Was czeka z niecierpliwością, żeby dowiedzieć się, jak skończy się historia Piper i innych więźniarek z Litchfield.

Finał serialu Orange is the New Black wkrótce!

źródło: kadr z trailera

Finał serialu Orange is the New Black

Tym razem bohaterki będą musiały stawić czoła nowym problemom. Tak, jak zasugerowano na końcu poprzedniego sezonu, Piper Chapman wychodzi z więzienia. Jednak nie może odetchnąć pełną piersią, bo odnalezienie się w nowej, powięziennej rzeczywistości okaże się niebywale trudne. Z kolei jej przyjaciółki z Litchfield staną w obliczu trudnych sytuacji, a w samym więzieniu pojawią się nowi wrogowie… Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, to 26 lipca zajrzyjcie na Netflix. 😉

Opowieść inspirowana prawdziwymi wydarzeniami

Orange is the New Black. Dziewczyny z Danbury. Sprawdź w TaniaKsiazka.plCzy wiecie, że serial jest luźną adaptacją autobiograficznej książki Piper Kerman? Autorka w Orange is the New Black. Dziewczyny z Danbury opisuje swój pobyt w więzieniu, do którego – podobnie, jak bohaterka serialu – trafiła za błędy przeszłości.

Autorka tuż po college’u wplątała się w związek z kobietą zajmującą się przemytem narkotyków. Wiele lat później, gdy Piper miała już poukładane życie, dobrą pracę i kochającego narzeczonego do jej drzwi zapukali agencji z aktem oskarżenia. Kobieta została skazana na 15 miesięcy więzienia. W konsekwencji napisała książkę, w której mówi o blaskach i cieniach więziennego życia.

Jej autobiografia jest swoistą krytyką amerykańskiego systemu więziennictwa. Kerman zwraca uwagę na problem nadużywania władzy przez strażników oraz absurdy administracji. Podejmuje też temat braku wsparcia dla byłych więźniów, którzy po odbyciu kary nie mogą sobie znaleźć miejsca w społeczeństwie.

Jeżeli nie znacie jeszcze książki Orange is the New Black. Dziewczyny z Danbury to możecie ją znaleźć w tym miejscu.

A teraz przyznajcie się, ilu z Was z niecierpliwością czeka na finał serialu Orange is the New Black? Czytaliście już książkę?

Jeżeli jeszcze nie widzieliście zwiastuna 7. sezonu serialu, to proszę: