Zestawienie książek dla przedszkolaków na lato

Za nami już początek wakacji, a skoro lato mamy w pełni, to postanowiłam stworzyć serię artykułów z poleceniem książek dla młodszych czytelników. Warto skorzystać z okazji, że dzieci mają wolne od szkoły, przedszkola, żeby  podrzucić im kilka wyjątkowych książek. Bo właśnie takie wybrałam. Dziś – jak rodzic dla rodzica – przygotowałam Wam zestawienie wartościowych książek dla przedszkolaków na lato. To lektury, które świetnie sprawdzą się także wtedy, kiedy pogoda za oknem nie dopisuje.

Zestawienie książek dla przedszkolaków na lato

Mapy. Obrazkowa podróż po lądach morzach i kulturach świata. Sprawdź w TaniaKsiazka.plMapy. Obrazkowa podróż po lądach morzach i kulturach świata, Aleksandra i Daniel Mizielińscy

Edycja fioletowa to najnowsze, powiększone wydanie książki, która stała się nie tylko polskim, ale też światowym bestsellerem. Państwo Mizielińscy zabierają najmłodszych czytelników i ich rodziców w obrazkową podróż po świecie. To podróż nie tylko po miejscach, ale przede wszystkim po kulturach. Mały czytelnik pozna to, co jest wyjątkowe i unikalne dla danego państwa, czy regionu świata.

Mama Mu na zjeżdżalni. Sprawdź w TaniaKsiazka.plMama Mu na zjeżdżalni, Sven Nordqvist, Jujja Wieslander

Jeżeli Wasze dzieci nie znają jeszcze serii, której głównymi bohaterami są Mama Mu i Pan Wrona, to najwyższy czas to nadrobić. Mama Mu w każdej pełnej humoru książce udowadnia, że nie ma ograniczeń, a żeby osiągnąć to, co się sobie założyło, wystarczą chęci. Tym razem bohaterka wielkich gabarytów, wbrew pouczeniom Pana Wrony, postanawia zjechać na zjeżdżalni. Co z tego wyniknie?

 

Basia i śmieci. Sprawdź w TaniaKsiazka.plBasia i śmieci, Zofia Stanecka

W tej części serii bohaterka, która już od ponad 10 lat bawi i uczy, dowiaduje się, skąd się biorą śmieci i co można zrobić, żeby było ich mniej. Dzięki tej opowieści malutki czytelnik jest wprowadzany w temat ekologii. Dowie się też, że odpady należy segregować i dlaczego warto to robić.

 

Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl Feluś i Gucio wiedzą, jak się zachować, Katarzyna Kozłowska

Feluś to bohater w wieku naszych słodkich czytelników. Skoro jest już przedszkolakiem, to powinien wiedzieć, jak należy postępować się w określonych sytuacjach. Ta książka to swoisty kodeks przedszkolaka. Feluś dowie się, jak należy zachowywać się przy stole i w jakich sytuacjach używać magicznych słów.

 

Nie chcę mieć kręconych włosów. Sprawdź w TaniaKsiazka.plNie chcę mieć kręconych włosówLaura Ellen Anderson

To mądra obrazkowa opowieść z serii Nie chcę. To książeczka, która pomaga budować poczucie własnej wartości i uczy rozumienia emocji. Obie rzeczy są dużym wsparciem w relacjach z rówieśnikami.

 

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi. Sprawdź w TaniaKsiazka.plWszyscy jesteśmy wyjątkowi, Ewa Beniak-Haremska, Katarzyna Baniewicz-Kowalczyk

W tej książce znajdziecie dziewięć opowiadań o dziewięciu niezwykłych zwierzętach. Łączy je to, że za bardzo w siebie nie wierzą, a jednak inne zwierzaki postrzegają je jako interesujące. To dowcipne opowieści o tym, że to my sami stawiamy sobie bariery, a każdy z nas jest wyjątkowy.

Tak jak ty. Sprawdź w TaniaKsiazka.plTak jak ty, Pauline Martin, Jean-Baptiste Del Amo

Dzięki tej książce nasi mali czytelnicy dowiedzą się, że zwierzaki, zupełnie tak jak oni, lubią delikatne przytulanie. Że czują się bezpieczne, kiedy mają pewność, że ktoś się nimi opiekuje. Książeczka uwrażliwia i uczy szacunku do zwierząt.

 

BezNudna wyspa. Sprawdź w TaniaKsiazka.plBezNudna wyspa, Agnieszka Frączek

To propozycja dla tych maluchów, którzy uwielbiają wierszyki i rymowanki. Z najnowszym zbiorem od Agnieszki Frączek z pewnością nie będą się nudzić (ani Wy, drodzy rodzice).

 

 

Niezapomniajka. Sprawdź w TaniaKsiazka.plNiezapominajka, Agnieszka Świętek

To wzruszająca książka o tym, że mimo tego, że babcie są najmądrzejsze i najukochańsze, to z czasem się zmieniają. Mogą czegoś zapomnieć… To opowieść o tym, że ze starością wiążą się pewne zmiany. Dzięki niej maluchy mogą zrozumieć i uporządkować swoje uczucia, gdy dziadkowie zaczynają np. chorować oraz ich docenić, gdy są w pełni sił.

Jest wiele ciekawych książek dla przedszkolaków. Wybierając powyższe do zestawienia lektur na lato, kierowałam się przede wszystkim tym, żeby poza samą rozrywką, jaką niewątpliwie jest wspólne czytanie, książki niosły ze sobą pewną wartość edukacyjną. Zatem część z nich skupia się na emocjach maluchów bądź też kształtuje pewne postawy. To książeczki, z których można nauczyć się trochę o świecie, trochę o innych i trochę o sobie samym.

Już w najbliższych dniach przygotuję kolejne zestawienia książek na lato. Następnym razem wybiorę książki dla nieco starszych czytelników, 6-8 letnich. Jeżeli ten temat Was interesuje, śledźcie CoPrzeczytac.pl.