Zestawienie książek na lato. Zaczytane wakacje. Sprawdź w TaniaKsiążka.pl

Jakiś czas temu pisałam o ciekawych nowościach i zapowiedziach książek, które ukażą się latem. Teraz poszperałam i przygotowałam Wam zestawienie książek na lato. Jestem pewna, że nie tylko w moim przypadku to będą zaczytane wakacje. 🙂

Zestawienie książek na lato. Sensacja, kryminał, thriller

Zestawienie książek na lato. Nie ufaj nikomu. Sprawdź w TaniaKsiążka.plNie ufaj nikomu Kathryn Croft

To przewrotny thriller, który niejednokrotnie Cię zaskoczy.

Po pięciu latach od samobójstwa męża Mia nadal nie może się otrząsnąć. Gdy jedna z jej pacjentek podczas sesji terapeutycznej sugeruje, że męża Mii zamordowano, a następnie znika bez śladu, Mia postanawia rozpocząć własne śledztwo.

Zestawienie książek na lato. Za zamkniętymi drzwiami. Sprawdź w TaniaKsiążka.plZa zamkniętymi drzwiami B. A. Paris

To książka o przemocy, której nie widać, która nie objawia się siniakami na ciele. Gdzie leży granica między miłością a obsesją?

Jack i Grace to pozornie szczęśliwe i kochające się małżeństwo. Ich życie wygląda na idealne, ale czy faktycznie takie jest? Co się dzieje za zamkniętymi drzwiami?

Zestawienie książek na lato. Decyzja. Sprawdź w TaniaKsiążka.plDecyzja Charlotte Link

Jedna decyzja może niebezpiecznie zmienić życie.

Simon, który spędza święta na południu Francji, podczas spaceru spotyka zrozpaczoną ściganą kobietę. Mężczyzna postanawia jej pomóc. W skutek decyzji kierowanej współczuciem wplątuje się w morderczą intrygę.

Zestawienie książek na lato. Literatura kobieca

Zestawienie książek na lato. Owoc granatu. Sprawdź w TaniaKsiążka.plOwoc granatu. Dziewczęta wygnane Maria Paszyńska

Akcja książki zaczyna się latem 1939 roku na Kresach Wschodnich. Bliźniaczki, tak podobne wizualnie, a zupełnie inne osobowościowo, zostają rzucone przez historię w wojenne zawirowania. Ich życie zmienia się diametralnie i z sielskiego domu dziadków zostają zesłane na Syberię.

To książka chwytająca za serce i warta przeczytania.

Zestawienie książek na lato. Niewinni i cała reszta. Sprawdź w TaniaKsiążka.plNiewinni i cała reszta Dana Spiotta

Dwie przyjaciółki ze szkoły, obie pracujące w branży filmowej: Carrie związana jest z kinem komercyjnym, Meadow kręci ambitne dokumenty.

Pewnego dnia Medowa dowiaduje się o istnieniu tajemniczej kobiety, która telefonicznie uwodzi wpływowych mężczyzn  z branży. Postanawia nakręcić o niej film. Jeszcze nie wie, jak głębokie rany otworzy.

Zestawienie książek na lato. Ukryty rękopis. Sprawdź w TaniaKsiążka.plUkryty rękopis Lauren Belfer

Susana, młoda Amerykanka, porządkując rzeczy zmarłego wuja, natrafia na tajemniczy rękopis. Postanawia dowiedzieć się, kto jest jego właścicielem, by go zwrócić.

Będzie musiała zgłębić historię berlińskich salonów z końca XVIII wieku.

Zestawienie książek na lato. Literatura młodzieżowa

Zestawienie książek na lato. Chłopak taki jak ty. Sprawdź w TaniaKsiążka.plChłopak taki jak ty Ginger Scott

Pasjonująca powieść Young Adult.

Zbuntowana Josselyn cały czas powraca myślami do dnia sprzed lat, w którym miała zginąć i została uratowana przez chłopca, Christophera, który zniknął z jej życia.

Pewnego dnia w szkole pojawia się Wes, który wydaje się Joss bardzo znajomy.

Zestawienie książek na lato. Dziewczynka, która wypiła księżyc. Sprawdź w TaniaKsiążka.plDziewczynka, która wypiła księżyc Kelly Barnhill

To niezwykła, fantastyczna historia, o zabobonach, rodzinie i przyjaźni.

Mieszkańcy Protekrotatu, by obłaskawić wiedźmę żyjącą w lesie, składają jej w ofierze niemowlęta. Jednak wiedźma, Xan, wcale nie jest zła. Ratuje dzieci, karmi je blaskiem gwiazd i oddaje rodzinom po drugiej stronie lasu. Jedną z dziewczynek, którą przez pomyłkę nakarmiła światłem księżyca, postanawia wychować sama. Luna rośnie i objawia moc.

Zestawienie książek na lato. Twój Simon. Sprawdź w TaniaKsiążka.plTwój Simon Simon oraz inni homo sapiens Becky Albertalli

To bestsellerowa książka, która doczekała się ekranizacji.

Simon jest gejem. Jeszcze nie powiedział o tym nikomu. O swojej orientacji rozmawia tylko z Blue, z którym koresponduje. Jedna z wiadomości mailowych wpada w niepowołane ręce. Simon nie chce dopuścić do kompromitacji, która mogłaby zniszczyć jego relację z Blue, a ta staje się dla szesnastolatka coraz ważniejsza.

To moje propozycje książek na lato, które sprawią, że te wakacje będą zaczytane. 🙂 Jeżeli też macie swoje typy, piszcie w komentarzach.

Może nadal szukacie letnich książek dla siebie? Jeżeli tak, to zachęcam Was do wejścia tutaj, bo TaniaKsiążka.pl przygotowała świetną promocję Zaczytane Wakacje – do końca wakacji sprzedają książki na lato nawet do 80% taniej. Znajdziecie tam też te, które uwzględniłam w zestawieniu.