Gdzie jest prezydent na ekranach

Gdzie jest prezydent na ekranach – taka informacja właśnie obiegła sieć. W sumie można było się spodziewać, że taki obrót sprawy to tylko kwestia czasu. W końcu, kto by nie chciał zekranizować historii, napisanej przez samego byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych Billa Clintona i popularnego pisarza, Jamesa Pattersona. Otóż to. To przecież doskonały przepis na sukces. A przynajmniej na wzbudzenie zainteresowania. Jesteście ciekawi, co z tego wyjdzie, oraz jaki kształt przybierze projekt? W związku z tym koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Gdzie jest prezydent na ekranach

Gdzie jest prezydent na ekranach – co wiemy?

Przede wszystkim tytuł produkcji to The President Is Missing, a całość przybierze formę serialu. Poza tym wiemy również, że jedną z głównych ról zagra David Oyelowo. Widzowie kojarzą go z pewnością z takich produkcji jak Selma, Paradoks Cloverfied czy Nędznicy. Ponadto aktor będzie także jednym z producentów, wśród których są jeszcze Bill Clinton, James Patterson, Christopher McQuarrie oraz Anthony Peckham. Ten ostatni napisał również scenariusz do serialu. Warto więc zaznaczyć, że to on odpowiadał za sukces m.in. produkcji pt. Invictus – Niepokonany. Projekt powstanie na zlecenie Showtime, a zdjęcia do serialu planowane są na 2020 rok.

O czym opowiada zaś sama historia? Prezydent Stanów Zjednoczonych, Jonathan Duncan, nie ma łatwego życia. Zmagając się z żałobą po śmierci ukochanej żony, stara się być troskliwym tatą dla swojej córki. Poza tym walczy z ciężką chorobą, a na dodatek speckomisja wzywa go na przesłuchanie. Czy może być jeszcze gorzej? Może.

Tajny kod, dotychczas znany tylko nielicznej grupie osób, pewnego dnia dostaje się w niepowołane ręce. Ponadto ktoś nachyla się do ucha córki prezydenta i szepcze jej coś, co uruchomi lawinę związaną z zapewnieniem bezpieczeństwa całym Stanom Zjednoczonym. W związku z tym staje się jasne, że nadciąga atak terrorystyczny, jakiego świat jeszcze nie widział. Zapowiada się paraliż całego kraju, przestanie działać wszystko, od Internetu począwszy, na bieżącej wodzie w kranach skończywszy. Najwyraźniej zdrajcą jest ktoś z najbliższych współpracowników Białego Domu.

Gdzie jest prezydent na ekranach to z pewnością murowany hit. Będziecie czekać na tę produkcję?

Książkę, na której podstawie powstanie serial, znajdziecie tutaj. Dajcie znać, czy czytaliście i jak Wasze wrażenia.