Genialna przyjaciółkaGenialna przyjaciółka to powieść autorstwa Eleny Ferrante, o której z resztą w ostatnich dniach jest bardzo głośno. Dlaczego? Otóż kobieta pisze pod pseudonimem i nikt nie ma pojęcia, kim może być twórczyni bestsellerowej serii. I chociaż w sieci pojawiły się spekulacje na temat jej pochodzenia oraz tożsamości, nadal nie ma pewnych informacji.

Genialna przyjaciółka na deskach teatru

Teraz znów o autorce i jej książkach robi się głośno. Tym razem za sprawą słynnej serii, która ma zostać zaadaptowana na potrzeby teatralnego spektaklu. Fani Elenie będą mogli zobaczyć przedstawienie w London’s Rose Theater Kingston. Tytuł sztuki brzmi tak samo, jak pierwszy tom czteroczęściowej serii, czyli Genialna Przyjaciółka. Za scenariusz ma odpowiadać sycylijska scenarzystka April de Angelis. Trzeba przyznać, że stoi przed nią niełatwe zadanie. Musi ona przenieść na deski teatru aż cztery części powieści! Natomiast reżyserem przedstawienia będzie Melly Still. Historia ma zostać podzielona na dwie części o długości ok. 2,5 godziny. Oczywiście obie części będzie można obejrzeć jednego dnia. Pomiędzy spektaklami widzowie mogą liczyć na dwugodzinną przerwę.

Kiedy odbędzie się premiera sztuki? Cóż, na to fani muszą jeszcze trochę poczekać. Planowana data to 25 lutego 2017 roku. Warto dodać, że bilety na spektakl są już dostępne w sprzedaży. Twórcy przedstawienia otrzymali zgodę autorki powieści za owy projekt. Nie wiadomo jednak, czy sama pisarka będzie przy nim współpracować.

Wszystkich, którzy jeszcze nie zapoznali się z historią Genialnej przyjaciółki zachęcamy do nadrobienia braków.

Tom I – Genialna przyjaciółka.

Tom II – Historia nowego nazwiska.

Tom III – Historia ucieczki.

Tom IV – Historia zaginionej dziewczynki.