Ekranizacje i adaptacje

Gra Geralda – kolejna powieść Kinga na ekranach!

Gra GeraldaGra Geralda to powieść autorstwa Stephena Kinga. Teraz fani pisarza i miłośnicy książki mają niemały powód do radości. Sam autor ogłosił, iż powstanie ekranizacja historii Gra Geralda. Reżyserią zajmie się Mike Flanagan, który na koncie ma już niemały sukces związany z produkcją Hush. Mamy nadzieję, że najnowszy projekt przyjmie się z równie entuzjastycznym odbiorem publiczności.

O czym jest Gra Geralda?

Głównymi bohaterami są Jessie oraz Gerald, małżeństwo, które postanowiło spędzić czas nad jeziorem Dark Score w stanie Maine. A ponieważ ulokowali się w domku letniskowym, pewnego razu Gerald proponuje żonie nieco pikanterii w miłosnych igraszkach. Przykuwa kobietę kajdankami do ramy łóżka. Cała zabawa jednak nie poszła po myśli żadnego z nich. Kiedy Jessie zaczyna przeszkadzać nachalność męża, odpycha go od siebie kopniakiem. Zrządzeniem losu, który nie okazał się zbyt łaskawy, kobieta doprowadza do śmierci partnera. Jakby tego było mało, to on, jako jedyny mógł rozkuć kajdanki. Cała sytuacja zaczyna przytłaczać bohaterkę wywołując u niej atak paniki. Czas nieubłaganie płynie, a ona z każdą minutą czuje, że coraz mniej brakuje jej do postradania zmysłów. Czy ktoś zdoła ją ocalić zanim zwariuje?

King oczywiście postarał się, by aura dramatu i grozy została odpowiednio dopełniona. Tym samym za oknem letniskowego domu zaczyna się zaćmienie słońca. Natomiast gdzieś w mroku budynku zaczynają pojawiać się przerażające stworzenia. Ale to nie jedyna ciemność, z jaką musi zmierzyć się Jessie. Największy, złowrogi strach kryje się w jej wnętrzu.

Niestety nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery  Gry Geralda. Mamy jednak nadzieję, że ani reżyser, ani autor powieści nie będą kazali zbyt długo czekać fanom książki. Wiemy natomiast, że produkcja zostanie stworzona dla Netflixa. Jeśli czytaliście książkę, koniecznie podzielcie się opiniami na jej temat!