Halloweenowe gadżety dla dzieci. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl >>

Mimo tego, że Halloween nie jest w Polsce świętem oficjalnym, coraz częściej staje się okazją do świetnej zabawy. Dzieciaki, które znają zwyczaj przebierania się za różne straszydła, m.in. z popularnych zachodnich seriali animowanych, same też chcą obchodzić Halloween. Może bardziej kuszą je kostiumy, a może bardziej koszyczki pełne słodyczy… Rodzice coraz częściej decydują się na zorganizowanie straszliwych party dla maluchów. Zorganizowanie takiego przyjęcia jest łatwe. Wystarczy sięgnąć po halloweenowe gadżety dla dzieci. Na rynku, zwłaszcza w drugiej połowie października mamy ich zatrzęsienie.

Halloweenowe gadżety dla dzieci

Po pierwsze: kostium! Świetną zabawą i genialnym sposobem na kreatywne spędzenia czasu z dzieckiem będzie przygotowanie halloweenowego przebrania samemu. Jednak wiemy, że Ci rodzice, którzy pracują, cierpią na chroniczny niedobór godzin. Doba okazuje się za krótka, żebyśmy mogli upchnąć w czas, który pozostaje po powrocie z pracy, wszystkie aktywności, o których marzymy.

W takim wypadku warto sięgnąć po gotowe propozycje. Zwłaszcza jeżeli Twój maluch chce być jednym z szesnastu Spidermanów na imprezie… Pewnym rzeczy, nawet najbardziej kreatywni rodzice nie są w stanie przeskoczyć.

Więcej kostiumów dla dzieci znajdziecie w tym miejscu.

 Halloweenowe dekoracje

Po drugie: dekoracje! Dzięki nim uzyskamy odpowiedni nastrój. Podobnie jak z przebraniem można przygotować je samodzielnie. Obowiązkowo trzeba wydrążyć dynię i wyciąć w niej uśmiechniętą paszczę. Przyda się też klasyczna bawełniana wata, która świetnie imituje pajęczyny.

Można wcześniej zaopatrzyć się w halloweenowe serwetki, talerzyki i kubki. Świetnie w budowaniu nastroju sprawdzą się też świecące w ciemności szkielety i ledowe lampki tematyczne.

Zdrowe słodycze

Po trzecie: słodycze! Nie ma Halloween bez słodyczy, to tak jak nie ma Bożego Narodzenia bez prezentów. Możemy trochę ulżyć małym brzuszkom i ząbkom i sięgnąć po zdrowe słodkości i przekąski. Zamiast ciężkich chipsów ziemniaczanych zaserwujmy chipsy bananowe i suszone owoce. W sklepach ze zdrową żywnością można znaleźć mnóstwo produktów, które będą alternatywą dla klasycznych słodyczy.

Mnóstwo zdrowych słodkości znajdziecie w tym miejscu.

Coś dla młodych książkoholików

Przy okazji Halloween przydadzą się książki dla dzieci z elementami grozy. Ostatnio ukazały się dwie ciekawe powieści, na które warto zwrócić uwagę właśnie pod tym kątem. To Małe Licho i tajemnica Niebożątka Marty Kisiel oraz Nevermoor. Przypadki Morrigan Crow Jessiki Townsend. W obu książkach młody Czytelnik zetknie się z niesamowitymi, trochę strasznymi i wciągającymi historiami. Mali bohaterowie przeżyją szereg niebezpiecznych przygód. To lektury idealne na Halloween.

Na koniec mam dla Was jeszcze jedną radę. Jeżeli zamierzacie urządzić dzieciom takie prawdziwe Halloween z odwiedzaniem sąsiadów, to warto ich wcześniej uprzedzić. Ponieważ nie wszyscy mogą być przygotowani na odwiedziny przebranego malucha. Jak się bardzo postaracie z kostiumem, to kogoś możecie niechcący przyprawić o zawał. Można też pominąć ten element świętowania lub przeprowadzić jego symulację w domu. 😉 A teraz przyznajcie się, kto z Was będzie świętować 31 października.

Wesołego Halloween!