Serial na podstawie książki Nielegalni to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości Vincenta V. Severskiego. Także miłośnicy serialowych produkcji sensacyjnych i szpiegowskich mają sporo powodów do zadowolenia. Ponieważ autor powieści to oficer polskiego wywiadu, pracujący przez wiele lat poza granicami kraju. Tym samym o działaniu służb szpiegowskich w różnych krajach świata wie niemal wszystko. A pisząc pod pseudonimem, odsłania ich warsztat i tworzy niezwykle wciągające powieści. Jeśli zatem do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z twórczością tego autora, teraz jest idealny moment, by nadrobić zaległości.

Serial na podstawie książki Nielegalni – zapowiedź

Serial na podstawie książki Nielegalni stworzyła stacja CANAL+, a autor powieści aktywnie uczestniczył w tworzeniu produkcji. W związku z tym odbywał spotkania z aktorami oraz wpływał na kształt scenariusza. Pierwszy odcinek serialu miał premierę 21 października, a nowe odcinki widzowie będą mieli okazję oglądać w każdą niedzielę o 21.30 w CANAL+ i CANAL+ 4K Ultra HD. W postać głównego bohatera, Konrada Wolskiego, wcielił się Grzegorz Damięcki. Obok niego na ekranach odbiorcy będą mieli okazję podziwiać: Andrzeja Seweryna jako Hansa Jorgensena, Sylwię Juszczak, jako Sarę Korską czy Filipa Pławiaka („Travis” Oleg Zubov) i Agnieszkę Grochowską (Ewa Dębska).

O czym zaś opowiada sama historia? To powieść szpiegowska, rozgrywająca się współcześnie w Polsce, Szwecji, Rosji na Białorusi i Ukrainie. Odbiorcy znajdą tu również epizody historyczne z czasów II Wojny Światowej. A ponadto wiele współczesnych wątków politycznych i osób z życia publicznego. Autor odkrywa tajemnice stosunków polsko-rosyjskich, sięgając do lat 40. ubiegłego wieku. Tym samym prezentuje nieznane dotąd wątki katyńskie oraz dokumenty IPN. Ponadto nawiązuje do współczesności i odsłania kulisy obejmowania władzy w Polsce przez prawicę. I tropi polskiego łącznika Al-Kaidy oraz pokazuje metody działania szwedzkich służb specjalnych.

Zanim zobaczycie serial na podstawie książki Nielegalni, zachęcamy najpierw do zapoznania się ze źródłem inspiracji producentów. Powieść Vincenta V. Severskiego z okładką serialową znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy. Natomiast poniżej prezentujemy Wam zapowiedź serialu. Dajcie znać, czy będziecie oglądać i czy przeczytaliście książkę!