Harari Sapiens Opowieść graficzna

Yuval Noah Harari, autor bestsellerowych tytułów Sapiens Od zwierząt do bogów oraz 21 lekcji na XXI wiek powraca! Tym razem Harari ma dla nas komiks Sapiens Opowieść graficzna, który zabierze nasz w podróż do samego początku cywilizacji…

Harari Sapiens Opowieść graficzna – znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

Narodziny ludzkości

Kim jest Yuval Noah Harari? Harari jest historykiem i profesorem na Wydziale Historii Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie. Początkowo specjalizował się w historii średniowiecza i historii wojskowej. Z czasem jego zainteresowania przerodziły się w fascynację historią świata oraz procesami makroekonomicznymi. Efektem tych pasji są jedne z najbardziej poczytnych współcześnie popularnonaukowych książek antropologicznych.

Czytelnicy mogli poznać go, sięgając po jego bestsellerowe tytuły, takie jak Sapiens Od zwierząt do bogów, Homo deus, czy też 21 lekcji na XXI wiek. Najnowszy tytuł Harariego również dotyka tematu historii cywilizacji oraz miejsca człowieka we współczesnym świecie.

 

Harari Sapiens Opowieść graficzna – znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

Niemniej jednak w przeciwieństwie do tego, co do tej pory mieliśmy szansę czytać, nowość różni się od dotychczasowych tytułów swoją formą. Tym razem wspólnie sięgniemy po powieść graficzną!

Tak jak? Jesteście gotowi? 🙂

Harari Sapiens Opowieść graficzna

Harari kolejny raz bierze rodzaj ludzki pod lupę. Autor wraz z Danielem Casanave oraz Davidem Vandermeulenem zabiorą nas do samego początku cywilizacji, żeby odbyć razem z nami fascynującą podróż przez dzieje. Poza solidną dawką wiedzy otrzymamy także błyskotliwy humor i narrację tak wciągającą, że nie będziemy chcieli odłożyć powieści ani na chwilę!

Harari Sapiens Opowieść graficzna – znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

Ale dlaczego komiks? Jeśli czytaliście dotychczasowe książki Y. N. Harariego, możecie zastanawiać się, co nowego może zaoferować nam autor, poruszając niezmiennie podobną tematykę.

Otóż forma powieści graficznej daje niesamowite możliwości w przypadku dotarcia do odbiorców w różnym wieku. Dlatego też w naszą podróż po kartach historii udamy się z samym profesorem Hararim. Stoi przed nim niemałe wyzwanie, jakim jest podołanie licznym pytaniom stawianym przez jego dociekliwą siostrzenicę Zoe.

Dziewczynka interesuje się historią pierwszych ludzi. Zastanawia się nad tym skąd się wzięli oraz tym, jak wyglądał ich ówczesny świat. No bo jak homo sapiens, który nie był nigdy największym ani najsilniejszym stworzeniem na Ziemi, zdołał podporządkować sobie znany mu świat oraz zbudować cywilizację, która osiągnęła tak wiele?

Harari Sapiens Opowieść graficzna – znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

Na szczęście profesor Harari nie będzie osamotniony w swoich poszukiwaniach odpowiedzi na niełatwe pytania. Z pomocą przyjdą mu liczne i barwne postaci. Poznamy takie postaci jak detektyw Lopez, czy też superbohaterka Doktor Fikcja, którzy pomogą naszym poszukiwaczom w zrozumieniu świata naszych przodków.

Antropologia kulturowa, ewolucjonizm, socjologia… A wszystko to w kolorowej oprawie na dodatek opowiedziane w tak wciągający sposób, że na chwilę zapominamy, że nasza podróż w czasie jest jedynie iluzoryczna.

Osobiście jestem zachwycona wydaniem komiksu Sapiens Opowieść graficzna. Forma ilustrowanej powieści nadaje historii o człowieku wymiaru uniwersalnego, przez co sprawdzi się jako lektura zarówno dla Małych, jak i dla Dużych.

Jeśli Harari zaintrygował Cię po raz kolejny lub pragniesz obdarować komiksem kogoś bliskiego, tytuł Sapiens Opowieść graficzna znajdziesz tutaj.

Ania ocenia:
 • 10/10
  Jak mocno komiks mnie wciągnął? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 10/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam aspekt wizualny wydania? - 10/10
10/10

Fragment recenzji

Harari kolejny raz bierze rodzaj ludzki pod lupę. Autor w swoim komiksie zabierze nas do samego początku cywilizacji, żeby odbyć razem z nami fascynującą podróż przez dzieje. Poza solidną dawką wiedzy otrzymamy także błyskotliwy humor i narrację tak wciągającą, że nie będziemy chcieli odłożyć powieści ani na chwilę!