Haruki Murakami

Haruki Murakami zdradza szczegóły na temat nowej książki Haruki Murakami to słynny japoński pisarz, który na koncie ma mnóstwo wspaniałych książek. Jakiś czas temu informowaliśmy was, że aktualnie pracuje on nad zupełnie nową powieścią. Jednak słynący z małomówności autor nie chciał zdradzić zbyt wielu szczegółów na jej temat. Tym razem przynosimy wam świetną wiadomość! Wydawnictwo Murakamiego postanowiło ogłosić, jaki tytuł nosić będzie najnowsza książka, a przy tym zdradzili jeszcze kilka nowych szczegółów.

Haruki Murakami zdradza szczegóły na temat nowej książki!

Warto zacząć od tego, że książka na japońskim rynku ukaże się 24 lutego bieżącego roku. Shinchosha – wydawnictwo, które zajmie się jej dystrybucją ogłosiło, że tytuł powieści to Kishidancho Goroshi, czyli, w wolnym tłumaczeniu, Zabójstwo komandora. Oczywiście znany z powściągliwości pisarz nie zdradził żadnych konkretnych informacji dotyczących samej fabuły. Zaznaczył jedynie, iż będzie to bardzo dziwna książka. Kolejną ważną wzmianką jest fakt, że lektura ukaże się w dwóch tomach. Pierwszy z nich nosić będzie podtytuł Wyłaniające się pomysły zaś drugi – Zmieniająca się metafora.

Wciąż jednak nie wiadomo, kiedy powieść Kishidancho Goroshi miałby ukazać się na polskim rynku wydawniczym. Jednak dla wszystkich fanów mamy pocieszającą wiadomość. Już niebawem, bo w maju, wielbiciele twórczości Murakamiego mogą spodziewać się w sprzedaży jego zbioru esejów pt. Zawód: powieściopisarz. Będzie ona zawierać kulisy zawodu japońskiego pisarza oraz rozważania na temat literatury.

Wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z twórczością japońskiego pisarza, Harukiego Murakamiego, zachęcamy do nadrobienia zaległości. Jeśli zaś znacie już jakieś jego książki, koniecznie podzielcie się z nami waszą opinią na ich temat.

Wszystkie książki pisarza znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!