Hej, Jędrek! Szukasz Guza? - kup na TaniaKsiazka.pl

Hej, Jędrek! Szukasz Guza? to książka dla dzieci, która w sprzedaży pojawi się 17 sierpnia 2017 roku. Ten, kto myśli, że stworzenie opowieści dla dziecka jest błahostką, grubo się myli. Maluchy bywają często bardziej przenikliwe niż dorośli. Zadają dużo pytań, dociekają, mają niczym nieograniczoną i nieskrępowaną wyobraźnię.

Jak sprawić, by taki wulkan energii na chwilę skupił swoją uwagę na tekście? Co zrobić, by historia go zaciekawiła, a jednocześnie, by pomogła mu poszerzyć horyzonty i zdradzić nieco prawdy o otaczającym go świecie? Naprzeciw tym wyzwaniom stanęło dwóch autorów – Rafał Skarżycki oraz Tomasz Lew Leśniak. Koniecznie sprawdźcie, co osiągnęli w wyniku współpracy.Hej, Jędrek! Szukasz Guza? - kup na TaniaKsiazka.pl

Hej, Jędrek! Szukasz Guza? – niepowtarzalna opowieść dla dzieci

Głównym bohaterem książki jest tytułowy Jędrek. Chłopiec ma dziesięć lat i na swoim koncie mnóstwo zaskakujących i niecodziennych przygód. Trochę trudno mu zrozumieć świat. Bo dlaczego ludzie niezbyt chętnie przyjmują jego pomoc? Zwłaszcza tę proponowaną w odchudzaniu? Dochodzą też wątki kryminalne, a przecież Jędrek w rozwiązywaniu spraw kryminalnych ma całkiem spore doświadczenie…

Świat, który stworzyli autorzy, zmusza ich bohaterów do poszukiwania niekonwencjonalnych rozwiązań. Wiadomo przecież nie od dziś, że gdy na głowę spada nieoczekiwana kartkówka w szkole, lub złowieszcze wezwanie na dywanik do dyrektora, jedynie pomysłowość może uratować skórę. W sytuacjach podbramkowych nie ma czasu na rozstrzyganie, czy te pomysły mogą być źródłem kolejnych kłopotów. Trzeba przecież działać błyskawicznie! A Jędrek i jego przyjaciele wykazują się nie tylko ogromnym sprytem, ale również inteligencją.

Warto tutaj jeszcze dodać, że książka Hej, Jędrek! Szukasz Guza? to już piąta część z cyklu. Dlaczego tworzy ją akurat tych dwóch panów, o których wspominaliśmy na początku? Ich drogi zeszły się już w liceum i od tej pory stali się parą najlepszych przyjaciół. A ponieważ każdy z nich miał niecodzienną pasję, wkrótce zaczęli profesjonalną współpracę przy tworzeniu komiksów.

W tym duecie Rafał Skarżycki to mistrz scenariuszy komiksowych i filmowych. Na koncie ma również kilka opowiadań i powieści. Tomasz Leśniak z zawodu jest rysownikiem i reżyserem animacji. Swój talent udowadnia nie tylko jako rysownik, ale także ilustrator.

Książkę pt. Jędrek! Szukasz Guza? znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!