Historyczne nowości i zapowiedzi - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Historyczne nowości i zapowiedzi to doskonałe zestawienie dla wszystkich miłośników tego typu literatury. Poza tym coś dla siebie znajdą tu także wszyscy wielbiciele pozycji popularnonaukowych. Do tego warto wspomnieć, że nie zabraknie tu beletrystycznej opowieści, która oparta została na prawdziwych wydarzeniach. W związku z tym na nasze dzisiejsze zestawienie uwagę powinni zwrócić wszyscy ci, którzy poszukują interesujących i wciągających książek, związanych z historią i jej nietuzinkowymi bohaterami. Część z prezentowanych tytułów jest już dostępna w sprzedaży, na kilka przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Jedno jest pewne, to propozycje, po które warto sięgnąć!

Historyczne nowości i zapowiedzi - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Historyczne nowości i zapowiedzi – maj i czerwiec 2020

Dzieci żółtej gwiazdy - kup na TaniaKsiazka.pl Dzieci żółtej gwiazdy

Jest sierpień 1942 roku, bracia Jakob i Moïse Stein przebywają u ciotki w Paryżu, będącym pod nazistowską okupacją. Rodzice chłopców, para znanych dramaturgów, zostawili ich pod opieką ciotki na jakiś czas, zanim znajdą bezpieczną przystań dla rodziny. Jednak przerażająca obława skutecznie krzyżuje im plany. Ponieważ francuska żandarmeria pod rozkazami nazistów aresztuje chłopców i zabiera ich do Vélodrome d’Hiver. To ogromna, posępna budowla w pobliżu wieży Eiffla, gdzie przetrzymywane są tysiące francuskich Żydów.

W związku z tym Jakob i Moïse doskonale wiedzą, że aby przeżyć, muszą uciekać i odnaleźć rodziców. Jednak ich jedyną wskazówką są listy wysłane z południa Francji. Podczas niebezpiecznej wędrówki przez okupowany kraj, chłopcy spotkają wielu życzliwych ludzi, gotowych, aby ich chronić. A niektórzy z nich zapłacą za to najwyższą cenę.

Książka już dostępna.

Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz - sprawdź na TaniaKsizka.pl

Dwie twarze. Życie prywatne morderców z Auschwitz

To niezwykle przejmująca historia o prywatnym życiu esesmanów z nazistowskiego obozu zagłady w Oświęcimiu. Czy to możliwe, by tacy oprawcy mogli żyć normalnie? Okazuje się, że obok piekła, które czynili innym ludziom, prowadzili zupełnie normalne życie. Tym samym mieli własne domki z ogródkami, gdzie pielęgnowali kwiaty i hodowali króliki. Jedli i pili w pobliskiej kantynie, zakochiwali się i chodzili do burdeli. Jak to możliwe, że mogli prowadzić spokojne Zycie, kiedy tuż za rogiem dopuszczali się okrutnych zbrodni?

Książka dostępna od 3 czerwca 2020 roku.

Historyczne nowości i zapowiedzi - sprawdź na TaniaKsiazka.pl Krucjaty. Wojna o Ziemię Świętą

W XI wieku wielka chrześcijańska armia zebrała się na wezwanie papieża i wyruszywszy na świętą wojnę, przetoczyła się przez muzułmańskie kraje wschodnich wybrzeży Morza Śródziemnego. W efekcie zdobyli Jerozolimę, miasto, które czcili wyznawcy obu religii. Tym samym kolejne dwieście lat to nieustająca walka islamu i Zachodu o władzę nad Ziemią Świętą. W wyniku tych działań dochodziło do szeregu brutalnych wojen, a obie strony były głęboko przekonane, że wykonują wolę Boga. Ta książka jest pierwszą próbą opowiedzenia historii tych epickich zmagań z perspektywy zarówno chrześcijańskiej, jak i muzułmańskiej, oraz rekonstrukcji przeżyć i wrażeń obu stron konfliktu.

Płytkie groby na Syberii - kup na TaniaKsiazka.pl

Płytkie groby na Syberii

Michała Krupę aresztowano we wschodniej Polsce, okupowanej przez ZSRR, w 1939 roku. Do tego oskarżono go o szpiegostwo na rzecz Niemiec. Tym samym jego piekło rozpoczęło się od tortur i przesłuchań w osławionym więzieniu śledczym na moskiewskiej Łubiance. Wkrótce został uznany za winnego i zesłano go na Syberię do łagru Peczora. To właśnie tam na co dzień spotykał się z wyrafinowanym okrucieństwem i robił wszystko, by przetrwać w skrajnie trudnych warunkach. Po niemieckiej inwazji na Związek Radziecki cudem udało mu się wydostać w ogólnym chaosie z łagru. Odbył morderczą podróż z Syberii do Afganistanu, gdzie wreszcie znalazł się w bezpiecznym miejscu.

Książka już dostępna.

Historyczne nowości i zapowiedzi - sprawdź na TaniaKsiazka.pl Ludobójstwa Stalina

Józef Stalin miał na sumieniu śmierć milionów obywateli Związku Sowieckiego oraz innych państw. Egzekucje, przymusowe prace, deportacja czy głód – na to wszystko ludzie byli skazywani za jego rządów. W związku z tym autor książki próbuje wytłumaczyć, w jaki sposób Stalin stał się bezlitosnym mordercą. Podkreśla przy tym osobistą odpowiedzialność, jaką ponosił dyktator za przestępstwa, które z jego woli popełniały sowieckie służby.

Książka już dostępna.

Historia nazistowskich obozów koncentracyjnych - kup na TaniaKsiazka.pl

Historia nazistowskich obozów koncentracyjnych

W tej książce czytelnicy znajdą wyczerpującą historię powstawania i funkcjonowania Obozów Śmierci. Nie zabraknie tu kontekstu politycznego, a także wspomnień ofiar, które przetrwały. Jak krok po kroku powstawały nazistowskie obozy koncentracyjne? Autor oparł swoją publikację na materiałach archiwalnych. W związku z tym odbiorcy otrzymują wszechstronne i wiarygodne opracowanie tematu.

Książka już dostępna.