Iskra bogów - Percy Jackson dla dziewczyn?

W literaturze przgodowo-fantastycznej dla młodzieży nawiązania do mitologii pojawiają się dość często. Prym wśród autorów literacko romansujących z mitologią wiedzie chyba Rick Riordan ze swoimi bestsellerowymi seriami: Percy Jackson i bogowie olimpijscy, Apollo i boskie próby czy Magnus Chase i bogowie Asgardu. Młodzi czytelnicy zaczytują się jego książkami, a to znaczy, że wplatanie w przygodową fabułę mitologicznych wątków sprawdza się znakomicie. 

Iskra bogów - Percy Jackson dla dziewczyn?Zderzenie mitologii ze współczesnością

Wraz z początkiem października na rynku wydawniczym pojawiła się pierwsza część całkiem nowej serii, której autorka czerpie pełnymi garściami z mitologii greckiej. Jednak opowieść, jaką Marah Woolf przygotowała dla swoich czytelników, nie będzie typową awanturniczą historią z mitologią w tle, bo przodującym wątkiem w serii Iskra bogów jest wątek miłosny. Jestem pewna, że jej książki mogą się spodobać zwłaszcza miłośnikom, czy też miłośniczkom, fantasy Young Adult. Zatem jeżeli rozpaczasz, bo Sarah J. Maas skończyła Szklany tron i szukasz czegoś nowego, to możesz zainteresować się właśnie Iskrą bogów.

Nie kochaj mnie…

Nie kochaj mnie to powieść, która inauguruję tę trylogię fantasy. Co powiesz, na miłość w realiach starcia bogów i tytanów? To jeszcze nie wszystko, bo ta książka jest zderzeniem mitologii ze współczesnością. Już robi się interesująco, prawda?

Jess jest nastolatką jakich wiele. Dziewczyna cieszy się wakacjami i tym, że w końcu będzie mogła odpocząć od szkoły. Na obozie górskim spotyka, Caydena, i jej serce zaczyna bić szybciej. Chłopakowi o szmaragdowych oczach udaje się ją zauroczyć. Okazuje się, że Cayden nie jest tym, za kogo początkowo się podawał. W rzeczywistości to tytan Prometeusz. Mało tego, Zeus w tym stuleciu pozwala mu walczyć o śmiertelność. Czy Cayden spełni swoje marzenie i zyska normalne, ludzkie życie? Co z uczuciem, które zaczyna się rodzić w sercu Jess? Czy przypadkiem miłość do tytana nie będzie dla niej niebezpieczna?

Iskra bogówPercy Jackson dla dziewczyn?

Wydawca zamieścił w swoim opisie książki frapująca opinię:

„Iskra bogów” to Percy Jackson dla dziewczyn – zderzenie współczesności i mitologii, od którego nie sposób się oderwać!

To jak myślicie? Zgadzacie się z tym? Percy Jackson dla dziewczyn? Nie to, żeby dziewczyny nie czytały Riordana 🙂 Wiem, wiem, że czytają i lubią 🙂

Nie kochaj mnie to dopiero pierwsza część Iskry bogów. Książkę możecie znaleźć w tym miejscu. W planach ją już kolejne: Nie odrzucaj mnie oraz Nie zostawiaj mnie. Cała seria zostanie wydana nakładem Wydawnictwa Media Rodzina.