Ciekawostki o książkach

J.K. Rowling potwierdza – nie będzie kolejnych części Harry’ego Pottera

Harry Potter i Przeklęte DzieckoWielu fanów Harry’ego Pottera miało cichą nadzieję, że ten moment nigdy nie nadejdzie, zwłaszcza, że ostatnio J.K. Rowling zafundowała im naprawdę sporo atrakcji. Tym razem jednak nie mamy dobrych informacji dla miłośników przygód młodego czarodzieja. Otóż, przy okazji premiery sztuki teatralnej pt. Harry Potter i Przeklęte Dziecko sama autorka wyznała, że nie planuje już więcej kontynuować słynnej serii.

Na pytanie, czy zamierza jeszcze stworzyć coś, co dotyczyłoby Harry’ego Pottera, autorka odpowiada następująco: Nie. On przebył długą podróż w czasie tych dwóch części spektaklu, a teraz, cóż, myślę, że już z tym skończyliśmy. (…) Jestem podekscytowana, że zrealizowano to w tak piękny sposób, ale nie, historia Harry’ego została już zakończona.

Sama autorka wspomina również o tym, że nigdy nie planowała kontynuacji serii o słynnym czarodzieju. Zaznaczyła, że sztuka teatralna idealnie sprawdziła się w realizacji materiału, jaki miała przygotowany na temat dalszych losów bohaterów z serii o Harrym Potterze. I dodaje: Nigdy jednak nie chciałam napisać kolejnej powieści, a jedynie dać fanom coś specjalnego.

Cóż. Z pewnością plan się powiódł, bowiem bilety na spektakl Harry Potter i Przeklęte Dziecko sprzedane zostały, co do jednego. Natomiast książka, która jest wydaniem papierowym owej sztuki, zaczyna zdobywać najwyższe miejsca w światowych rankingach bestsellerów. Choć popularność Harry’ego Pottera nie słabnie, a fani jak do tej pory nie mogli narzekać na atrakcje, to nadszedł właśnie czas, kiedy to już na dobre będą musieli pogodzić się z zakończeniem przygód swoich ulubionych bohaterów.

Trzeba jednak przyznać, że J.K. Rowling nie zostawiła ich z niczym. Postarała się o to, by czytelnicy poznali dalsze losy bohaterów oraz zadbała, by mogli ujrzeć tę kontynuację na deskach teatru. Dodatkowo na kinowych ekranach już niedługo pojawi się film pt. Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć, który odnosi się do magicznego świata, znanego już czytelnikom Harry’ego Pottera. A ponieważ wszystko kiedyś się kończy, przyszedł także czas i na tę historię.