Ekranizacje i adaptacje

Jack Reacher pojawi się na dużym ekranie 21 października 2016 roku

nigdy nie wracajNigdy nie wracaj to osiemnasty tom cyklu sensacyjnego autorstwa Lee Childa, a już wkrótce jego adaptacja trafi na duże ekrany. Światowa premiera filmu Jack Reacher: Never Go Back odbędzie się dokładnie 21 października bieżącego roku.

Lee Child stworzył niesamowitą serię powieści sensacyjnych, w której głównym bohaterem jest emerytowany Major Żandarmerii Wojskowej Armii Stanów Zjednoczonych. Podróżuje on po Stanach Zjednoczonych rozwiązując podejrzane i często niebezpieczne sprawy. Do tej pory brytyjski pisarz wydal 20 tomów przygód o inteligentnym i niepokornym byłym żołnierzu. Pierwszy tom serii, Poziom śmierci, pojawił się w Polsce w 2003 roku, zaś najnowsza cześć, Zmuś mnie, została wydana w naszym kraju tuż na początku 2016 roku.

W ekranizowanym osiemnastym tomie Nigdy nie wracaj, Jack Reacher powraca do swojej macierzystej 110-tej Jednostki Specjalnej Żandarmerii Wojskowej w Wirginii. Na miejscu ma spotkać się z major Susan Turner, dowódcą jego dawnego oddziału. Jednakże dowiaduje się o jej zaginięciu, a sam zostaje oskarżony o przestępstwo popełnione prawie dwie dekady temu. Rozwiązanie tej zagadki nie będzie łatwe, ale niestrudzony Jack Reacher za wszelką cenę chce dociec prawdy i dowiedzieć się, kto stoi za tajemniczym spiskiem.

Obsada ekranizacji powieści Lee Childa może robić wrażenie. W roli Jacka Reacher’a zobaczymy Toma Cruise’a. Z resztą, nie będzie to pierwszy raz, gdy wcieli się on w postać byłego majora. Tom Cruise wystąpił także w poprzedniej ekranizacji powieści Lee Childa, zatytułowanej Jednym Strzałem. Film oparty na dziewiątej części cyklu zadebiutował w kinach w 2012 roku. W pozostałych rolach wystąpią Cobie Smulders, Robert Knepper, Aldis Hodge, Holt McCallany oraz Danika Yarosh. Reżyserią zajął się Edward Zwick, twórca takich filmowych hitów jak Ostatni samuraj czy Krwawy diament.

Jack Reacher: Never Go Back trafi na ekrany kin dopiero 21 października 2016 roku, tymczasem dostępny jest już jego zwiastun. Zapraszamy do oglądania i dzielenia się opiniami dotyczącymi zarówno filmu jak i książki.

https://www.youtube.com/watch?v=Vlfh5IOHyjw