Jak zerwać z plastikiem - kup na TaniaKsiazka.pl

Jak zerwać z plastikiem to książka, która na polskim rynku pojawi się już 19 września 2018 roku. To jeden z tych poradników, który powinien znaleźć się w domowej biblioteczce każdego mieszkańca Ziemi. Tak, to nie przesada. Naukowcy i badacze oraz działacze stowarzyszeń ruchu na rzecz walki z plastikiem alarmują od lat – naszą planetę zalewają niezliczone ilości tego surowca. Aby temu zapobiec lub zminimalizować ilość produkowanych śmieci, należy najpierw zacząć zmiany od siebie i stać się bardziej świadomym. Prezentowana dziś pozycja to dobry początek, krok naprzód. Autorem książki jest Will McCallum, dyrektor do spraw oceanów w angielskim oddziale Greenpeace. Zaciekawieni, co takiego ma do powiedzenia w swojej publikacji? Koniecznie to sprawdźcie!

Jak zerwać z plastikiem – szokujące fakty

Warto tutaj zacząć od liczb, które naprawdę potrafią przerazić. Wyobraźcie sobie, że każdego roku, do oceanów trafia ponad 13 milionów ton plastiku. To natomiast skutkuje śmiercią miliona ptaków morskich i 100 tysięcy morskich ssaków, żyjących w wodzie. Do 2050 roku w oceanach może znaleźć się więcej plastiku, niż ryb.

Poradnik, który mamy przyjemność dziś prezentować, został stworzony przez czołowego działacza ruchu na rzecz walki z plastikiem. Dzięki przystępnym radom i wskazówkom pomoże Wam wprowadzić do codziennego życia drobne zmiany, które przyniosą dalekosiężne skutki. Dzięki tej książce, dowiecie się, między innymi:

  • że ubrania z dodatkiem tworzyw sztucznych warto prać w worku, który wyłapuje mikrowłókna (to one stanowią aż 30% plastikowych odpadów trafiających do oceanów),
  • dlaczego zwykły szampon warto zastąpić szamponem w kostce,
  • co zrobić, żeby twój ulubiony sklep ograniczył ilość używanego plastiku,
  • jak urządzić urodzinowe przyjęcie bez plastikowych ozdób, słomek i kubków
  • w jaki sposób przekonać znajomych do rezygnacji z plastiku.

To, co warto wiedzieć, to fakt, że plastik nie zniknie z naszej planety jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Musimy wspólnie stawić czoło naszemu uzależnieniu od niego i zjednoczyć wysiłki w walce o czystszy świat.

Książkę pt. Jak zerwać z plastikiem znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!