Kapitan Nauka. Postaw na edukacyjne prezenty dla dzieci. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl

Ahoj! Czy znacie już serię Kapitan Nauka? Powiem Wam, że ostatnio mnie zachwyciła! To między innymi edukacyjne gry, książeczki i puzzle dla dzieci. „Edukacyjne” – to słowo rodzice uwielbiają, prawda? Dobrze wiemy, że nie ma nic lepszego niż nauka przez zabawę. Cenimy rozrywkę, która daje naszym dzieciom radość i jednocześnie skłania je do kreatywności. Dlatego, jeżeli jeszcze nie znacie tej serii, to warto na nią spojrzeć pod kątem gwiazdkowych prezentów.

Kapitan Nauka. Postaw na edukacyjne prezenty dla dzieci

Kapitan Nauka. Postaw na edukacyjne prezenty dla dzieci

Wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka jest bardzo ważne. Możemy to zrobić poprzez rozbudzanie dziecięcej naturalnej ciekawości świata. Dlatego zabawa edukacyjna nie może być monotonna. Do tego powinna być też dostosowana do wieku i możliwości dziecka. Zbyt trudne zadania tylko sfrustrują i zniechęcą naszego malucha.  Z kolei zbyt łatwe – go znudzą.

Kapitan Nauka to produkty edukacyjne dostosowane do wieku dzieci. Jako rodzice dobrze wiemy o tym, że roczne maluchy mają inne możliwości i potrzeby niż dwulatki, czy trzylatki. Dlatego wszystkie materiały z tej serii zostały opracowane przez specjalistów: psychologów, pedagogów i terapeutów. Dzięki temu są dostosowane do wieku i potrzeb edukacyjnych maluchów. Wydawnictwo przywiązało też dużą uwagę do tego, żeby materiały edukacyjne były atrakcyjne dla dzieci, toteż zawierają czytelne, oryginalne i często zabawne ilustracje.

Dla malucha, dla przedszkolaka i dla ucznia

Kapitan Nauka ma nawet coś dla niemowląt. W serii znajdziemy karty i książeczki kontrastowe. Dzięki nim rodzice mogą stymulować wzrok malucha. Ponadto zabawa z kontrastowymi obrazkami ma dobry wpływ na słuch i rozwój mowy.

W zabawie z maluchami, które skończyły pierwszy rok życia, możemy wykorzystać na przykład książeczki z cyklu 100 pierwszych słówek. To zestawy słowniczków obrazkowych, na których maluch znajdzie ilustracje rzeczy, zwierząt lub roślin, które zna z najbliższego otoczenia. Z kolei książeczki Poznaję świat są już skierowane do dzieci, które skończyły 2. rok życia.

Kapitan Nauka to też edukacyjne układanki i puzzle, gry i karty obrazkowe dla maluchów, przedszkolaków i uczniów.

Warto zwrócić uwagę na tę serię pod kątem zbliżających się Świąt. Nie wiem, czy też tak macie, ale ja w okresie przedświątecznym czuję się przytłoczona mnogością ofert. To świetnie, że jest z czego wybierać, jednak z drugiej strony – im większy mam wybór, tym trudniej znaleźć mi coś wartościowego. Dlatego w tym przedświątecznym ferworze często umyka nam to, że fajnie byłoby, gdyby zabawki dostarczały naszym maluchom czegoś więcej niż samej rozrywki. Toteż sobie i Wam, życzę tego, żeby tegoroczne zakupy zrobić z głową. 😉

Serię Kapitan Nauka możecie znaleźć tutaj. Śledźcie też TaniaKsiazka.pl, bo słyszałam szepty, że do spółki z Kapitanem szykują dla Was ciekawą promocję. 😉

Czy Wasze maluchy pod choinkę dostaną jakieś zabawki edukacyjne?