Już od jakiegoś czasu wiadomo, że Netflix pracuje nad serialową adaptacją Starości aksolotla Jacka Dukaja. Właśnie w sieci pojawił się najnowszy zwiastun tej produkcji – Kierunek: Noc. Chcecie dowiedzieć się więcej?

Kierunek: Noc - serial inspirowany Starością aksolotla - zwiastun

Kierunek: Noc – serial inspirowany Starością aksolotla

Jak zaczyna się serial Kierunek: Noc? Tego dnia, nikt nie wie dlaczego, światło słoneczne zaczęło zabijać wszystkie organizmy żywe na swojej drodze. Pasażerowie nocnego lotu do Brukseli, żeby przeżyć, muszą lecieć na zachód – w kierunku nocy. Mimo tego, że to ludzie różnych narodowości, zawodów, przekonań, wszystkich łączy jedno: nadal żyją i chcą przeżyć jak najdłużej. Jednak wszystko wskazuje na to, że życie na Ziemi w ciągu doby najprawdopodobniej przestanie istnieć. Czy pasażerom uda się uratować?

W sieci pojawił się właśnie pierwszy dłuższy oficjalny zwiastun:

Starość aksolotla – niespodziewna zagłada i rzeczywistość po niej

Starość aksolotla, opowieść science fiction Jacka Dukaja, powstała w ramach pisarskiego eksperymentu. Początkowo była dostępna tylko w formie ebooka – tekst nasycony hiperłączami prowadzącymi do słowniczka nazw (który objętościowo był równy samej fabule). Jednak teraz książkę można dostać w klasycznej, papierowej wersji.

Starość aksolotla - sprawdź w TaniaKsiazka.pl > Jej fabuła zaczyna się podobnie – nieoczekiwanym kataklizmem. Promienie słoneczne zabijają wszystkie organizmy żywe. W ciągu doby Ziemia zostaje pozbawiona życia, jednak głównemu bohaterowi udaje się zdigitalizować swoją świadomość i jako program komputerowy przeżywa biologiczną zagładę.

W Starości aksolotla Dukaj oczami Grzesia pokazuje swoim czytelnikom Ziemię 1000, 10000 i 100000 dni po apokalipsie.

Jak bardzo historia, którą będziecie mogli obejrzeć w serialu, pokryje się z fabułą książki, na razie jest zagadką. Jeżeli nie znacie jeszcze Staraości aksolotla Jacka Dukaja, to książkę możecie znaleźć w tym miejscu.

Nie znamy jeszcze daty premiery serialu, ale Kierunek: Noc ma pojawić się na platformie streamingowej jeszcze w tym roku.  Warto też zaznaczyć, że to pierwsza produkcja, jaką Netflix zrealizuje w Belgii, a producentami wykonawczymi są: Jacek Dukaj i Tomasz Bagiński.

Czekacie na ten serial?