Komiksy - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Komiksy i powieści graficzne nieustannie cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników. Sięgają po nie zarówno ci starsi, jak i młodsi odbiorcy. W związku z tym wydawnictwo Marginesy postanowiło poszerzyć swoją ofertę o te właśnie formaty. Tym samym czytelnicy już pod koniec kwietnia będą mieli szansę zapoznać się z pierwszymi tytułami. Warto tutaj wspomnieć, że nowe projekty będą utrzymane w zgodzie z przyjętą linią programową wydawnictwa. W związku z tym odbiorcy mogą spodziewać się rysunkowych formatów biografii, pozycji popularnonaukowych, historycznych czy obyczajowych. Zainteresowani? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Komiksy i powieści graficzne w Marginesach – kilka słów o wprowadzanych nowościach

Jak zaznacza wydawnictwo, docelowo w Marginesach ma pojawiać się aż kilkanaście komiksów rocznie. Oto co o nowych projektach mówi redaktor naczelna, Hanna Mirska-Grudzińska:

Wprowadzając do planu wydawniczego Marginesów komiksy – nie ukrywając ich pod inną nazwą i logo – po raz kolejny zabieramy czytelników w nową podróż. Podróż po ekscytującym świecie powieści graficznych, gwarantującą niezwykłe emocje i doświadczenia.

Poza tym warto tutaj dodać, że za linię wydawniczą komiksów będzie odpowiedzialny Szymon Holcman. Jest on od lat związany z branżą, jako współwłaściciel wydawnictwa Kultura Gniewu. Zaangażowanie w nowy pomysł komentuje tak:

Swoją znajomość komiksowego rynku chciałbym wykorzystać, by w Marginesach prezentować komiksy, które czytelnikowi znającemu książki tego wydawnictwa pozwolą odkryć nową formę opowiadania o fascynujących go tematach. Formę równie fascynującą.

Już pod koniec obecnego miesiąca pojawią się dwa pierwsze tytuły. Artemizja Tamil Baudouin i Nathalie Ferlut w tłumaczeniu Olgi Mysłowskiej. To fascynująca historia barokowej artystki, Artemizji Gentileschi, która jako pierwsza została przyjęta do florenckiej Akademii. Natomiast drugi format to Neurokomiks Hany Roš i Matteo Farinellego w tłumaczeniu Jacka Koniecznego. Tutaj czytelnicy wybiorą się w fascynującą podróż przez ludzki mózg. Poza tym będą mieli okazję poznać historię badań nad tym organem.

Koniecznie dajcie nam znać, czy macie w swoich domowych biblioteczkach jakieś komiksy! Natomiast wszystkich miłośników tego gatunku odsyłamy tutaj.