fight club 2Książka Chucka Palahniuka Podziemny krąg (ang. Fight Club) jest dobrze znana i ceniona na całym świecie. Opublikowana po raz pierwszy w 1996 roku powieść, zaliczana jest dziś do klasyki literatury. W 1999 roku doczekała się również hitowej ekranizacji w reżyserii Davida Finchera i rolach aktorskich Brada Pitta oraz Edwarda Nortona.

Od 2015 roku, zarówno fani książki, jak i osoby zafascynowane filmem mogą śledzić dalsze losy poznanych wcześniej bohaterów. Autor bestsellerowej powieści, Chuck Palahniuk, tym razem wybrał jednak inny sposób przedstawienia fabuły. Kontynuacja historii charakterystycznego anarchisty Tylera Durdena i pozostałych postaci przybrała formę komiksu. Składa się on z 10 numerów i poprzedzającego je darmowego zeszytu pilotażowego, w którym czytelnicy mogą zapoznać się z alternatywnym zakończeniem pierwszej części. Pierwszy tom serii zatytułowanej Fight Club 2 ukazał się w Polsce 10 lipca 2015 roku, natomiast ostatni trafił na księgarniane półki 13 maja 2016 roku.

Autorem ilustracji jest kanadyjski rysownik komiksowy Cameron Stewart. Pracował on wcześniej przy wielu rozpoznawalnych powieściach graficznych, a w jego portfolio znaleźć można chociażby serię przygód o Catwoman czy Batmanie. Okładki natomiast zaprojektował David Mack.

Akcja Fight  Club 2 rozgrywa się 10 lat po zakończeniu powieści wydanej w 1996 roku. Narratorem jest Sebastian, małżonek Marli i ojciec 9-letniego chłopca. Sfrustrowany monotonią życia codziennego mężczyzna, doświadczający także kryzysu w związku, sięga po psychotropy. W tym momencie do akcji wkracza ukryty w jego psychice Tyler Durden.

Na koniec to, co wszyscy uwielbiamy najbardziej, czyli niespodzianka! Na 28 czerwca zaplanowana jest światowa premiera zbiorczej wersji Fight Club 2 i z tej okazji pojawił się trailer promujący komiks. Oto i on, życzymy miłego oglądania!