Korean lifestyle book

Kultura koreańska zagościła w naszej codzienności na dobre. Często pojawia się w niej nieświadomie. Na przykład wkraczając w świat naszych codziennych rytuałów, krocząc wraz z modelami po zachodnich wybiegach, czy też towarzysząc nam na co dzień w formie muzyki grającej w naszych słuchawkach. Jeśli jesteś ciekaw, jak szeroki wachlarz wschodnich tradycji towarzyszy nam na co dzień, sięgnij po Korean lifestyle book!

Korean lifestyle book znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

Nie tylko k-pop i kimchi

Jak wiele skojarzeń nasuwa Ci się, kiedy słyszysz o Korei Południowej? Jeśli niewiele, musisz wiedzieć, że wbrew pozorom koreańska kultura współczesna, to nie tylko k-pop i kimchi. Tak jak każdy kraj Dalekiego Wschodu, Korea Południowa jest państwem wieloletnich tradycji, które spotykają się z technologicznym rozwojem, tworząc razem fantastyczną mieszankę wrażeń, która nie bez powodu zawojowała świat.

Nie myśl jednak, że popularność k-culture jest dziełem przypadku i niezwykłego łutu szczęścia. Korea Południowa na swój sukces na kulturowej globalnej arenie pracowała już od lat 70. XX wieku. To właśnie ona wprowadziła internet szerokopasmowy w każdej placówce szkolnej jako pierwszy kraj na świecie i ona od przeszło 50 lat inwestuje w rozwój nowoczesnych technologii.

Dlatego też nic dziwnego, że to jej kultura króluje w naszej globalnej wiosce wespół z kulturą Zachodu. 🙂 Jeśli jesteś ciekaw i chcesz przeczytać nieco więcej, sprawdź tutaj.

Korean lifestyle book znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

Osobiście nie do końca rozumiesz koreańskiego fenomenu lub dalekowschodnia kultura kojarzy Ci się jedynie z kilkoma ogólnymi hasłami? Pozwól, że zabiorę Cię w zaoceaniczną podróż razem z Korean lifestyle book!

Koreańskie inspiracje od kuchni

Abi Smith w swojej najnowszej książce poruszając temat koreańskich inspiracji kulturowych w życiu codziennym, wyróżniła kilka kategorii. Są to: koreańska pielęgnacja, moda, muzyka pop, seriale, kuchnia oraz idee prostoty i minimalizmu. Większość z tych haseł jest nam zapewne znanych. Niemniej jednak niektóre z nich nabierają znaczenia dla naszej codzienności dopiero w ostatnim czasie.

Korean lifestyle book znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

K-popowe zespoły wdarły się na zachodnie listy przebojów z siłą tajfunu, podbijając serca melomanów na całym świecie. Koreańskie kino coraz częściej, podobnie jak zespoły muzyczne naszych dalekowschodnich sąsiadów, zostają doceniane podczas gali wręczenia nagród, czego przykładem była wygrana Oscara przez Parasite w reżyserii Bonga Joon-ho.

Korean lifestyle book znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

O niezwykłych zaletach kuchni koreańskiej nie musimy chyba przekonywać zbyt długo, zwłaszcza fanów ostrych smaków. Zaś koreańska pielęgnacja od lat utożsamiana jest z kompleksowym i skutecznym stylem spowalniania procesów starzenia.

Nie ulega wątpliwości, że powodów, dlaczego warto jest wziąć k-kulturę pod lupę jest wiele. I choć oczywiście nigdy nie powinniśmy utożsamiać niczyjej kultury jedynie z kulturą popularną, niemniej jednak to ona najczęściej jest furtką do wkroczenia w świat bogatych tradycji i niezwykłej historii danego kraju. Dlatego jeśli chciałbyś kompleksowo spojrzeć na bogactwo koreańskiej kultury współczesnej, mam coś dla Ciebie. 😉

Korean lifestyle book znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

Korean lifestyle book – tablica wschodnich inspiracji

Czym tak właściwie jest książka Abi Smith? Nie jest to ani studium przypadku, ani podręcznik historyczny. Nie jest to również album, chociaż pięknych zdjęć znajdziecie tutaj masę.

Autorce Korean lifestyle book udało się stworzyć prawdziwą tablicę inspiracji. Wyłuszczyła ona to, co najistotniejsze z punktu widzenia kultury popularnej, jednocześnie wyciągnęła prawdziwą esencję tematu mimo zwięzłej formy. Jeśli więc zastanawiacie się Jak? albo Dlaczego? – odpowiedź czeka na Was na wyciągnięcie ręki 🙂

Ale czy Korean lifestyle book nada się dla kogoś, kto już interesuje się tematem? Jak najbardziej!

Korean lifestyle book dostaniesz na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

Dla kogo?

Sięgając po ten tytuł, jako pasjonatka tematu, miałam pewne wątpliwości, co do tego, czy książka będzie w stanie zaoferować mi coś nowego. Niemniej jednak pozytywnie się zaskoczyłam. Chociaż skłamałabym mówiąc, że lektura ta odkryła przede mną nieznane horyzonty wrażeń, to jednak to, za co cenię sobie ten tytuł, to umiejętność wyciągnięcia maksimum treści w krótkiej i przystępnej formie.

No bo znacie to uczucie, w którym ktoś każe Wam tłumaczyć się ze źródła swojej ekscytacji, ale emocje nie pozwalają Wam sensownie skleić kilku zdań? 🙂 Ja aż nazbyt dobrze. Dlatego jeśli sami jesteście ciekawi tematu lub macie znajomych, którzy chcieliby zobaczyć z czym to się je, jest to tytuł, który śmiało mogę Wam polecić.

Korean lifestyle book szukaj na TaniaKsiazka.pl

Fot. A. Alimowska

Znajdziecie tutaj nie tylko przepiękne ilustracje, ale także informacje o tym, jakich koreańskich projektantów warto śledzić, od jakich produktów warto zacząć swoją pielęgnację, playlistę najciekawszych wg autorki utworów muzycznych i k-dram, które warto odpalić sobie na początku, a także inspiracje wnętrzarskie w stylu koreańskiego minimalizmu. A wszystko to w przystępnym i pięknym wydaniu, które aż prosi się, żeby wziąć je do ręki. Lub podarować się na prezent 😉

Ostatecznie książka Korean lifestyle book. Jak wprowadzić elementy K-culture do swojego domu i stylu życia zgarnia ode mnie najwyższe noty. A jeśli chcecie przekonać się na własnej skórze, dlaczego o Korei jest tak głośno – książki szukać możecie tutaj.

Ania ocenia:
 • 10/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 10/10
 • 9/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 9/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Jak oceniam aspekt praktyczny wiedzy zawartej w książce? - 10/10
9.8/10

Fragment recenzji

No bo znacie to uczucie, w którym ktoś każe Wam tłumaczyć się ze źródła swojej ekscytacji, ale emocje nie pozwalają Wam sensownie skleić kilku zdań? 🙂 Ja aż nazbyt dobrze. Dlatego jeśli sami jesteście ciekawi tematu lub macie znajomych, którzy chcieliby zobaczyć z czym to się je, jest to tytuł, który śmiało mogę Wam polecić.

Autorce Korean lifestyle book udało się stworzyć prawdziwą tablicę inspiracji. Wyłuszczyła ona to, co najistotniejsze z punktu widzenia kultury popularnej, jednoczeście wyciągnęła prawdziwą esencję tematu mimo zwięzłej formy. Jeśli więc zastanawiacie się Jak? albo Dlaczego? – odpowiedź czeka na Was na wyciągnięcie ręki 🙂