PolecamyPoradniki

Poradniki modowe, czyli jak dobrze wyglądać na lato

Poradnimi modowe

Poradniki modowe sprawiają, że możemy nie tylko świetnie wyglądać, ale także lepiej poczuć się we własnej skórze. Moda zawsze jest… w modzie. Niektórzy latami szukają własnego stylu, poszukując inspiracji na pokazach, w katalogach, poradnikach i telewizji. Pozostali to ci, którzy już go znaleźli i pomagają innym zrobić to samo. Jako że w sklepach odzieżowych już ruszyły wyprzedaże, warto poszukać inspiracji, które pomogą Wam stworzyć ciekawe stylizacje. A wszystko w przystępnych cenach! Oto trzy propozycje, które nie tylko ułatwią Wam dokonanie zakupu, ale także pomogą ustalić, jakie ubrania najlepiej do Was pasują:

1. Poradniki modowe: Jak czytać modę Fiona Ffoulkes

Mimo swoich niewielkich rozmiarów, poradnik zawiera bardzo dużo informacji. Dodatkowo, znajdziemy tam sporo zdjęć ubioru damskiego i męskiego, które obrazują trendy panujące w modzie przez ostatnie 200 lat. Autorka pamiętała także o różnego rodzaju dodatkach i akcesoriach, dopełniających całości. W książce pojawia się wiele nazwisk istotnych dla świata mody. Choć ich propozycje od razu przywodzą na myśl zawrotne sumy, należy pamiętać, że stanowią jedynie źródło inspiracji. Można znaleźć ich tańsze odpowiedniki i dowiedzieć się jak je nosić.

Ten poradnik sam w sobie stanowi świetny dodatek na wakacje, zwłaszcza, że zmieści się w kieszeni i można zabierać go ze sobą wszędzie.

2. Poradniki modowe: Klasyczna setka Nina Garcia

Klasyczna setka, czyli co powinna mieć w szafie każda kobieta z klasą – tak brzmi pełny tytuł poradnika Niny Garcii, niekwestionowanego autorytetu w świecie mody. Autorka przedstawia Czytelniczkom 100 ubrań i dodatków, które nigdy nie wyjdą z mody. Jej zdaniem wszystkie przedstawione kreacje to absolutne must have przeznaczone dla kobiet, które pragną zawsze wyglądać modnie i z klasą. Wszystko uzupełnione rysunkami wykonanymi przez Rubena Toledo – znamienitego ilustratora. Nina Garcia pomaga swoim Czytelniczkom odnaleźć siebie i swój indywidualny styl. A wszystko to przyprawione humorem.

3. Poradniki modowe: Moda bez metryki Mariola Bojarska-Ferenc

Mariola Bojarska-Ferenc jest szczególnie znana ze swojego zamiłowania do sportu. Ale ma przy tym świadomość, że nawet najlepiej wyćwiczona sylwetka nie będzie wyglądać dobrze, jeśli nie dobierzemy do niej odpowiedniego stroju. Dlatego w swoim poradniku doradza jak najlepiej dopasować do siebie ubrania i dodatki, tak by ukryć defekty naszego ciała i wyeksponować to, co jest w nim najlepsze. Bojarska udowadnia, że moda nie jest tylko dla młodych, ale także dla dojrzałych kobiet, które mają w sobie ogromne pokłady klasy i seksapilu. Muszą jedynie je uwydatnić. Autorka przyznaje, że musiała nauczyć się mody, więc jeśli czujesz się niepewnie w tej dziedzinie, koniecznie zajrzyj do jej poradnika!

Każdy z tych poradników ukazuje modę w innym świetle, skupia się na różnych detalach, ale mimo to, wiele je łączy. Pomagają poznać modę „wczoraj i dziś”, która tak naprawdę  nieustannie się przeplata.  Co jakiś czas starsze kreacje, fasony i trendy wracają i znów cieszą się popularnością. Te książki pomogą Ci zawsze być na bieżąco i przede wszystkim – znaleźć swój własny, niepowtarzalny styl. Gorące je Wam polecam!