Kryminał i sensacjaPolecamyThriller

Krzysztof Koziołek – dla miłośników mrocznej literatury!

Krzysztof Koziołek

Polska literatura kryminalna ma się dobrze. I to całkiem dobrze, zwłaszcza, że wśród autorów o ugruntowanej już pozycji ciągle pojawiają się nazwiska nowo odkrywanych, choć wcale nie debiutujących autorów. Jednym z tego typu odkryć jest Krzysztof Koziołek, autor powieści Góra Synaj, która przyniosła mu spory rozgłos. Dlaczego warto sięgnąć po jego twórczość? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej.

Krzysztof Koziołek – podobny, ale nie do końca

Koziołek to autor często nawiązujący do dobrych, sprawdzonych literackich perełek. Można w jego twórczości znaleźć sporo skojarzeń i nawiązań do literatury, w tym do polskiej literatury kryminalnej, z Markiem Krajewskim i jego Eberhardem Mockiem na czele. Jednak Krzysztof Koziołek w swoich powieściach tworzy zupełnie inny klimat, choć blisko mu do noir, z zupełnie innym bohaterem, w innym czasie i miejscu.

Jeśli chcielibyście rozpocząć swoją przygodę z literaturą tworzoną przez Krzysztofa Koziołka, z całą pewnością powinniście sięgnąć po książkę Góra Synaj. Obok niej na szczególną uwagę zasługują Trzy dni Sokoła, Premier musi zginąć oraz Operacja aksamit.

Krzysztof Koziołek – nie tylko kryminały

Choć nie wszystkie powieści Koziołka to kryminały – część zaliczyć można śmiało do thrillerów – to ukazują one idealnie styl i sposób obrazowania świata przez autora. Autor znakomicie czuje się w różnych odmianach powieści kryminalnych, umiejętnie wykorzystując stare, sprawdzone konwencje. A przy okazji tworzy swój niepowtarzalny styl.

Mroczne opisy, zawiłe historie, trzymająca w napięciu akcja zmieniająca się jak w kalejdoskopie, to tylko niektóre z zalet powieści Koziołka. To, co przede wszystkim może jednak zauroczyć i podbić czytelnicze serca, to krwiste postacie, wokół których zbudowana jest kanwa powieści. Szukając literatury, która da Czytelnikowi sporą dawkę adrenaliny i świetną zagadkę do rozwiązania – koniecznie sięgnijcie po książki Koziołka.

Jest w nich to, co fani mrocznych powieści lubią najbardziej. Z całą pewnością poszukując odpowiedzi na pytanie: kto dokonał zbrodni, autor zwiedzie Was na manowce. Jednak finał z pewnością Was zaskoczy.

Wszystkie książki Krzysztofa Koziołka znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!