Kryminały

Kryminalne bestsellery 2018 to zestawienie, które z pewnością zainteresuje wszystkich wielbicieli tego gatunku. Dzięki uprzejmości naszej zaprzyjaźnionej księgarni TaniaKsiazka.pl otrzymaliśmy spis najpopularniejszych książek kryminalnych. To właśnie prezentowane dziś pozycje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród czytelników w minionym roku. Ponieważ na liście znajduje się wiele rodzimych tytułów, łatwo zauważyć, że polscy autorzy w 2018 roku cieszyli się szczególnym zainteresowaniem wśród odbiorców. Ponadto w zestawieniu nie mogło zabraknąć takiego giganta jak King. Co więcej, wśród autorów znajduje się także B. A. Paris, której popularność stale rośnie, a jej książkowe nowości z dnia na dzień podbijają serca coraz większej liczby czytelników. W związku z tym nie pozostaje nam nic innego, jak zachęcić was do zapoznania się z przygotowanym dziś zestawieniem.

Kryminalne bestsellery 2018

Nieodnaleziona

Nieodnaleziona - kup na TaniaKsiazka.plDamian Werner wie, że po dziesięciu latach od zaginięcia narzeczonej nie ma szans, aby kiedykolwiek jeszcze ją zobaczył. Nieraz wraca myślami do pamiętnych wydarzeń i zastanawia się, co mogłoby się stać, gdyby tylko oświadczył się wcześniej. Pewnie nie napadnięto by wtedy na nich, on nie trafiłby do więzienia, a ona nie zniknęła na zawsze. Nikt nic nie widział. Żadnych poszlak. Żadnych wskazówek. Po prostu w jedną chwilę jego ukochana wyparowała i nie ma już praktycznie po co marzyć, że kiedykolwiek wróci.

Tym samym Daniel spędza życie samotnie, a kiedy pewnego dnia trafia na zdjęcie zamieszczone na jednym z profili spotted, nie może uwierzyć własnym oczom. Ponieważ jest to zdjęcie jego narzeczonej, jest tego pewien. Ktoś jej szuka, ale kto? Rozum jednak wygrywa trudną walkę i bohater postanawia uznać, że to duże, ale bardzo przypadkowe podobieństwo. Kiedy kilka dni później na tym samym profilu ktoś wrzuca drugie zdjęcie, Daniel nie ma wątpliwości. To zdjęcie wykonał on sam, kilka dni przed zaginięciem i nie pokazywał go nikomu.

Za zamkniętymi drzwiami

Za zamkniętymi drzwiami - kup na TaniaKsiazka.plHistoria opowiadana jest z punktu widzenia Grace, kobiety, która na pierwszy rzut oka jest szczęśliwa przy boku męża. Zagłębiając się w lekturze, czytelnicy poznają jej przeszłość, obecne życie i przerażającą wizję przyszłości. Kim tak naprawdę jest jej mąż, gdy nikt nie widzi? Czym i kim się staje, gdy drzwi się zamykają i zostaje sam na sam z żoną?

Jack i Grace, główni bohaterowie powieści, to para, która z pozoru ma wszystko, co jest potrzebne do szczęścia. Przepiękny dom, egzotyczne wakacje, wspaniałych przyjaciół i siebie nawzajem. Poznali się przypadkiem i zakochali w sobie od pierwszego wejrzenia. W związku z tym znajomi i sąsiedzi z zazdrością przyglądają się temu związkowi, marząc o tak wielkiej miłości. Małżeństwo nie odstępuje siebie na krok. Przystojny i bogaty mąż zawsze jest przy żonie. Grace nie pracuje, nie wychodzi sama z domu, nie posiada telefonu i nie odwiedza nikogo bez męża. Twierdzi, że jest szczęśliwa, że takie życie jej odpowiada. Ponieważ ma wszystko i niczego nie potrzebuje. Zaprasza przyjaciół do swojego idealnego domu na obiad, słucha pochwał na temat idealnych dań, idealnej sylwetki, idealnego porządku. Tylko dlaczego nikt nie dostrzega krat w jej oknach?

Hashtag

Hashtag - sprawdź na TaniaKsiazka.plTwoja paczka już na ciebie czeka! – tak brzmiała wiadomość, którą główna bohaterka uznała za zwykłą pomyłkę. Bo Tesa nie spodziewała się żadnej przesyłki. Od dawna niczego nie zamawiała w sieci. Jednak, gdyby nawet zdecydowała się na taki krok, nie wybrałaby dostawy do paczkomatu. Wszystko, dlatego że jeśli nie musiała, to kobieta nie opuszczała swojego domu. Ponieważ jednak w tym wypadku ciekawość wzięła górę, bohaterka postanowiła sprawdzić tajemniczą przesyłkę. Szybko okazało się, że był to największy błąd w jej życiu. Nieszczęśliwa spirala zdarzeń pochłonęła ją niczym tornado, zmieniając jej spokojną egzystencję o 180 stopni.

Podczas gdy Tesa na nowo zaczyna odkrywać swoją przeszłość, przez media społecznościowe przetacza się nowy trend. Kolejni internauci zamieszczają wpisy z hashtagiem  „#apsyda”. I właściwie nie byłoby w tym nic dziwnego. Wszak Internet rządzi się swoimi prawami i co raz pojawia się tu jakaś dziwaczna moda. Jednak osoby, które dokonują wpisu, od lat były uznawane za zaginione.

Czerwony Pająk

Czerwony Pająk - zobacz na TaniaKsiazka.plNieznani sprawcy porywają córkę Saszy, a pomimo ogromnych starań ze strony policji, wciąż nie wiadomo, gdzie dziewczyna się znajduje. Ponadto utracony został również kontakt z porywaczami odnośnie do okupu. Kiedy wydaje się, że nic nie może pójść jeszcze gorzej, również i Sasza znika bez śladu. Chwilę później w starej torpedowni w Gdyni amatorski nurek odnajduje zwłoki kobiety. Na pierwszy rzut oka wygląda jak Załuska. Posiada na dodatek dokumenty należące do profilerki i ubrana jest w kurtkę zaginionej. Oczywiście należy wykonać dla potwierdzenia badanie DNA, jednak gdy Robert Duchnowski przybywa na miejsce, od razu rozpoznaje ciało. Kim jest martwa osoba i czy na pewno to zaginiona Sasza?

 Outsider

Outsider - kup na TaniaKsiazka.plPolicja w miejskim parku znajduje zmasakrowane ciało jedenastoletniego chłopca. Naoczni świadkowie i odciski palców jednoznacznie wskazują sprawcę zbrodni. To jedna z najbardziej lubianych osób we Flint City. Terry Maitland przykładny mąż i ojciec dwóch córek, trener drużyn młodzieżowych oraz nauczyciel angielskiego. Sprawą zajmuje się detektyw Ralph Anderson, którego syn niegdyś trenował pod okiem podejrzanego. W związku z tym mężczyzna nie waha się ani chwili i zarządza natychmiastowe aresztowanie w świetle jupiterów.  Również z tego powodu na nic zdaje się fakt, że Maitland ma alibi. Anderson i prokurator okręgowy już wkrótce dostają kolejne, niepodważalne dowody, wskazujące winnego. Są to ślady DNA. Sprawa wydaje się oczywista.

Na skraju załamania

Na skraju załamania - kup na TaniaKsiazka.pCass Anderson jest młodą nauczycielką historii, która pracuje w szkole średniej Castle Wells. Wiedzie spokojne życie u boku swego męża, Matthew. Pewnego dnia wybiera się z grupą znajomych z pracy na imprezę, z okazji zakończenia roku szkolnego. Wraca z niej późną nocą, samochodem. Niestety, pogoda nie dopisuje, pada ulewny deszcz i szaleje burza. Z tego powodu Cass wybiera drogę na skróty, przez las. Choć obiecała mężowi, że tamtędy nie pojedzie. Na poboczu dostrzega samochód, a w nim siedzącą kobietę. Zatrzymuje się i zastanawia czy nie powinna wysiąść. Ponieważ kobieta może przecież potrzebować pomocy. Jednak Cass odnosi wrażenie, że pasażerka samochodu nie wygląda na osobę w potrzebie. A pogoda nie zachęca do opuszczania auta. Tym samym nauczycielka odjeżdża do domu.

Następnego dnia, Cass dowiaduje się, że kobieta z auta została brutalnie zamordowana w tajemniczych okolicznościach. Ponadto okazuje się, że była to jej znajoma, Jane. Cass nie zdradza nikomu, że być może była ostatnią osobą, która widziała ją żywą. Zaczynają ją nękać wyrzuty sumienia, obwinia się o to, że nie wysiadła z auta i nie udzieliła pomocy swej znajomej. Na dodatek coraz częściej odbiera głuche telefony, ma wrażenie, że ktoś ją śledzi, a do tego zaczyna mieć kłopoty z pamięcią.

Podejrzany

Podejrzany - sprawdź na TaniaKsiazka.plDaniel Wyrwa, młodszy brat komisarza Radosława Wyrwy, był w 2014 roku żołnierzem 6. Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach. Jednak nie cieszył się dobrą reputacją. Ponieważ miał problemy z prawem, lubił bójki, był też uzależniony od narkotyków. To wtedy Daniel obronił pewną dziewczynę przed zbyt natarczywymi adoratorami. Była nią Maria Zimnicka, siostra prokuratora Łukasza Zimnickiego, dobrze zapowiadająca się aplikantka adwokacka. Marysia nie wiedziała nic o przeszłości Daniela i jego zatargach z prawem. Płomienny romans, który ich połączył, nie trwał zbyt długo i zakończył się równie gwałtownie, jak zaczął. Ponieważ Daniel trafił na odwyk, a Maria wyszła za mąż za kolegę z dzieciństwa, Kamila.

W czasach obecnych dziewczyna pracuje w kancelarii adwokackiej Kingi Błońskiej. Wspólnie z Kamilem wychowuje córeczkę, która jest efektem romansu z Danielem. Tymczasem brat komisarza Wyrwy wciąż nie potrafi sobie poukładać życia. Na dodatek ktoś zaczyna grozić śmiercią mu, Marii oraz ich małej córeczce. Czy uda mu się ocalić najważniejsze kobiety w jego życiu?

 Seria Joanna Chyłka

 Chyłka - sprawdź na TaniaKsiazka.plInteresują was prawnicze zagrywki? Czasem skupiacie się na opowieściach, w których na pierwszym planie toczy się rozprawa sądowa? Na pewno polubicie Joannę Chyłkę, bezwzględną prawniczkę, która nigdy nie cofnie się przed niczym. Ponieważ na jej drodze stają coraz to nowsze wyzwania.

Sprawy, z jakimi mierzy się Joanna Chyłka, są bardzo różne. W związku z tym zdarza jej się bronić syna milionera, oskarżonego o zabójstwo dwóch osób. Następnie rodziców, oskarżonych o zabójstwo córki, która gdzieś przepadła, czy robotnika, podejrzewanego o zamordowanie swojej rodziny w celu uzyskania polisy ubezpieczeniowej. Jest też sprawa młodego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Zarzuca mu się morderstwo człowieka, z którym nie miał żadnych powiązań. Każda z tych spraw jest nieco inna i pokazuje różne oblicza głównej bohaterki.

 Florystka

Florystka - zobacz na TaniaKsiazka.plGłówny bohater książki, Hubert Meyer, porzucił właśnie pracę w policji. Tymczasem jego dawny przyjaciel prosi go o pomoc, która ma polegać na przesłuchaniu pewnej młodej kobiety. Sprawa jest poważna, bowiem zaginęła jej dziewięcioletnia córka. Policja chce się upewnić, czy sprawa nie ma przypadkiem nic wspólnego z brutalnym morderstwem, dokonanym na pewnym jedenastoletnim chłopcu, Amadeuszu. Mama zmarłego chłopca to szanowana w okolicy florystyka. I jako ostatnia widziała małą Zosię. Kobieta pomaga policji rozwiązać sprawę i współpracuje z władzami. Jednak różne wydarzenia sprawiają, że trafia na pierwsze miejsce listy podejrzanych. Kto odpowiada za bestialskie morderstwa dokonane na niewinnych dzieciach?

 Żmijowisko

Żmijowisko - zobacz na TaniaKsiazka.plPrzyjaciele ze studiów, grupa trzydziestolatków, co roku wyjeżdżają wspólnie z rodzinami na wakacje. Tym razem padło na agroturystykę zagubioną wśród jezior i lasów. Ośrodek znajduje się we wsi o dość niewdzięcznej nazwie – Żmijowisko. Jednak to wcale nie przeszkadza im się dobrze bawić. Zresztą jak zawsze. Tym samym są tu narkotyki i alkohol, które pomagają bohaterom odreagować stres szybkiego, wielkomiejskiego życia. Ale jest coś jeszcze. To skrywane od lat urazy, dawne uczucia i wzajemne pretensje. W związku z tym podczas jednej z mocno zakrapianych imprez ktoś kogoś niemal topi. Wywiązuje się kłótnia, która otwiera dawne rany. Już następnego dnia córka jednej z par, piętnastoletnia Ada, znika bez śladu. Choć trwają jej intensywne poszukiwania, nikomu nie udaje się znaleźć dziewczyny.

Od tych tragicznych wydarzeń mija już rok. Ojciec zaginionej decyduje się jeszcze raz powrócić do Żmijowiska, by podjąć ostatnią próbę odnalezienia córki. Wydaje się, że przez te dwanaście miesięcy znienawidziła go już cała Polska. Ale szybko okazuje się, że mężczyzna nie wraca do tego miejsca sam.