Książeczki dla dzieci

Na szczęście czytelnictwo to nie tylko domena dorosłych. Rynek książkowy wprost obfituje w rozmaite książeczki dla dzieci, pomagając im zrozumieć otaczający ich świat. Jeśli Twój maluch kocha czas spędzony z książką, niemniej jednak brakuje mu nowych tytułów, daj się zainspirować naszym zestawieniem zapowiedzi książkowych dla najmłodszych. Sprawdź co nowego czeka na Małych Czytelników w księgarniach!

Książeczki dla dzieci – co nowego?

Książeczki dla dzieci – szukaj na TaniaKsiazka.pl

Dla Małych Odkrywców

Świat Dinozaurów Tom 45 to książeczka, w której bohaterami są uwielbiane przez dzieci prehistoryczne gady.  Jest to kompendium wiedzy poświęcony jednemu, wybranemu gatunkowi dinozaura. Mały Odkrywa znajdzie tutaj informacje, odkrycia i mnóstwo ciekawostek. Ponadto do książeczki dołączone są: plakat, gry i zabawy, a także figurka tytułowego dinozaura.

Pamiętnik Fenka. Kamperem przez Polskę cz.2 to kolejna pozycja stworzona z myślą o Czytelnikach ciekawych świata. Bohaterami książeczki jest rodzeństwo – Fenek i Fenia – którzy razem ze swoimi rodzicami przemierzają kraj. Razem odwiedzają kolejne niesamowite miejsca, takie jak stadnina koni w Janowie Podlaskim, czy arboretom w Wojsławicach.

Kapitan Nauka. W morzu jest książeczką w formie kart obrazkowych i poradnika. Znajdziesz w nich pomysły na gry i zabawy rozwijające umiejętność czytania globalnego, pamięć, spostrzegawczość i koncentrację, a także proste zagadki dla maluchów. Dzięki nim dziecko utrwali wiedzę na temat zwierząt i roślin morskich przedstawionych na kartach.

Otulone nocą. Wielka Mała Niedźwiedzica to poruszająca opowieść  o Małej Niedźwiedzicy podróżującej po Drodze Mlecznej wraz ze swoją mamą – Wielką Niedźwiedzicą. Po drodze pełnych przygód niedźwiedzice spotykają różne gwiazdozbiory. Niestety nie wszystkie z nich są przyjaźnie nastawione, więc misja Małej Niedźwiedzicy staje się coraz trudniejsza. Kibicuj Małej Niedźwiedzicy w dotarciu do celu! Książeczka zawiera również ciekawostki o kosmosie, a także mapę nieba pokryta fluorescencyjną farbą świecącą w ciemnościach.

Książeczki dla dzieci – szukaj na TaniaKsiazka.pl

Książki przygodowe

Chłopiec z wyspy, morskie potwory i żyjący w zgodzie z naturą lud, któremu grozi niebezpieczeństwo… I przygoda gotowa! Książeczka skupia się na pochwale dziecięcej wyobraźni oraz na refleksji nad otaczającym nas światem przyrody. Wciągająca opowieść została zilustrowana przez francuskiego artysyę Maxa Ducosa, autora znanej polskiemu czytelnikowi książeczki Nocy w Leśnej Szkole.

Nelly Rapp i kapitan Sinobrody to historia pełna wartkiej akcji, pochwały wyobraźni i mnóstwo humoru! Poznajcie Nelly i Valle – adeptów szkoły żeglarskiej, przed którymi czeka nie lada zagadka do rozwiązania. Podobno w 1697 r. sam kapitan Sinobrody osiadł tutaj na mieliźnie, o czym ma świadczyć widoczne od czasu do czasu widmo statku. Tak przynajmniej twierdzi stary rybak Enoch. Czy okaże się to prawdą?

Maja Orety jest członkiem niezwykłej rodziny. Dodatkowo mieszka po sąsiedzku z elfami! Żeby tego było mało, razem z przyjaciółmi prowadzi śledztwo, które ma pomóc im rozwikłać tajemnice skrywane przez ich ulubioną, choć dość specyficzną nauczycielkę. Wkrótce Maja i jej przyjaciele odkryją, że nie zawsze ludzie są tym, za których ich uważamy.

Banda z Burej. Tajemnica piwnicy w bibliotece to historia grupy sprytnych dzieci, których ciekawość nie powoli im spocząć, dopóki nie odkryją wszystkich sekretów drzemiących w piwnicy lokalnej biblioteki! Co ukrywają panie bibliotekarki? Czy siostra Wiktora, którzy jest członkiem Bandy z Burej, zamieszana jest w sprawę? No i czy mały psiak pomoże w rozwikłaniu zagadki?

Książeczki dla dzieci – szukaj na TaniaKsiazka.pl

Dla miłośników zwierząt

Kotolotki to zbiór wszystkich części przygód latających kotków. Pewnego razu mieszkająca w mieście kotka urodziła czworo kociąt. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że kociaki miały… skrzydła. Poznajcie arcydzieło literatury dziecięcej przepełnione urzekającym ciepłem. Historie Thelmy, Harriety, Jamesa i Rogera to niezapomniana lektura dla całej rodziny.

Przyjaciele myszki Marudy to wzruszająca historia o przyjaźni, pokazująca dzieciom, że dzięki niej wszystko jest możliwe. Myszka zwana Marudą wiecznie narzeka na wszystko i wszystkich. Niemniej jednak jej życie wywróci się do góry nogami wraz ze spotkaniem pewnego małego borsuka, który zgubił mamę. Jak to spotkanie odmieni małą myszkę?

Zaopiekuj się mną. Hyzio, piesek ze schroniska jest historią pieska Hyzia oraz małej Klary, która w ramach szkolnego projektu odwiedza lokalne schronisko dla zwierząt. To początek pięknej przyjaźni, a dla Czytelnika wspaniała historia ucząca wrażliwości, empatii i odpowiedzialności. Książeczkę polecamy wszystkim dzieciom marzącym o zwierzątku oraz stawiających swoje pierwsze kroki w samodzielnym czytaniu, bowiem w książeczce znajduje się duża czcionka ułatwiającej lekturę.

Lato w Klinice Małych Zwierząt w Leśnej Górce zapowiada się spokojnie. Wypełnione jest pysznościami, zabawami i błogim spokojem. Niestety pewnego dnia duże Zwierzę ma groźny wypadek! Profesor Borsuk po raz pierwszy będzie musiał otrzymać wsparcie lekarki Człowieka. Jest to sytuacja zupełnie nowa, nigdy wcześniej się to nie wydarzyło. Nadchodzą dziwne czasy – komentuje sytuację Babcia Zającowa. Czy Las będzie trwał nadal, a razem z nim my? Poznajcie przygody lekarzy o miłych pyszczkach i miękkich futerkach, oraz ich przyjaciół z Lasu na Zaborach.

Książeczki dla dzieci – szukaj na TaniaKsiazka.pl

Książeczki rodzinie

Po prostu mama – osoba która będzie walczyć jak lwica i z pewnością się nie podda. Doda odwagi, kiedy przyjdzie trema i opatrzy wszelkie rany. A wygląda przecież tak niepozornie. Ot, po prostu, jak mama. Poznajcie historie walecznych mam z całego świata, których siła i miłość do dziecka nie ma granic.

Fale to piękna opowieść o rodzinie, miłości i radości z bycia razem. To również komik poruszający temat pomocy ukochanym osobom z demencją żyć szczęśliwie. Z pewnością będzie to idealna książeczka dla wszystkich tych, którzy chcą wytłumaczyć swoim maluchom trudny temat demencji u osób starszych. Jednocześnie pokaże, jak mogą okazać wsparcie swoim dziadkom.

Kocham was równie mocno, maluszki! jest to ciepła opowieść, która może pomóc maluchom poradzić sobie z uczuciem zazdrością, kiedy w ich życiu pojawi się młodsze rodzeństwo lub kuzyni. Głównym bohaterem książki jest Momuś, który do tej pory był ukochaną sóweczką Babci. Czy w jej sercu znajdzie się miejsce dla dwójki ulubieńców – Momusia oraz jego malutkiej kuzynki Bibi?

W każdym domu na każdej ulicy to ciepłe opowiadanie o tym, czym właściwie jest dom. Ponieważ to nie tylko cztery ściany, ale przede wszystkim ludzie, którzy w nim mieszkają. Ich zwyczaje, upodobania, sposoby spędzania wolnego czasu… Na każdej stronie książeczki znajduje się wnętrze jednego domu oraz sposoby, w jaki rodzina może spędzić czas w poszczególnych pomieszczeniach: kuchni, salonie, łazience. To wciągająca lektura zarówno dla maluchów, jak i dla ich rodziców.

Czy słyszeliście wcześniej o którymś z powyższych tytułów?

Wszystkie książeczki dla dzieci z artykułu zostały podlinkowane w tytułach. Który z nich najbardziej spodobałby się Waszemu Małemu Czytelnikowi? 🙂