Książka Anji Rubik #sexedpl. Kup w TaniaKsiazka.pl

Właśnie rynek wydawniczy obiegła wiadomość o ciekawej premierze. Książka Anji Rubik #sexedpl. Rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie pojawi się w księgarniach już 19 września.

Książka Anji Rubik #sexedpl. Kup w TaniaKsiazka.pl

Książka Anji Rubik #sexedpl – rozmowy o seksie

Książka Anji Rubik #sexedpl. Kup w TaniaKsiazka.pl

Anja Rubik; źródło: Wikipedia

Na pewno pamiętacie cykl filmów #sexedpl skierowanych do młodzieży, który pojawił się jakiś czas temu na YouTubie i w którym znani i lubiani opowiadają o seksie i tematach z nim związanych.

Projekt powstał ze względu na brak rzetelnej edukacji seksualnej w większości polskich szkół, w których ten temat to wciąż tabu. To skutkuje bardzo pobieżną i często wypaczoną wiedzą, jaką młodzież ma na temat seksualności, i jaką czerpie głównie z niesprawdzonych, internetowych źródeł, w tym też z pornografii.

W akcję zaangażowało się mnóstwo znanych osób, m.in.: artystka Marta Frej, muzycy: Jimek Dębski, Monika Brodka; aktorzy: Roma Gąsiorowska, Sebastian Fabiański, Magdalena Cielecka, Maciej Sztur; reżyserka Gośka Szumowska; polityk Robert Biedroń i wielu innych. Każdy z nich podejmował temat związany z seksualnością od autoerotyzmu, poprzez zagadnienia takie jak: pierwszy raz, antykoncepcja, czy homoseksualizm.

Książka Anji Rubik #sexedpl – wiedza bez płaszcza pruderii

Książka Anji Rubik #sexedpl jest o tym, co się o seksie powinno wiedzieć. To pozycja skierowana głównie do młodzieży, ale z wiedzy w niej zawartej pewnie też skorzystają nieco starsi Czytelnicy, bo temat jest potraktowany bardzo merytorycznie i bez pruderii.

To proste w odbiorze kompendium wiedzy powstało w ramach współpracy ze starannie wybranym gronem ekspertów. Książka Anji Rubik #sexedpl składa się z 14 rozdziałów, które mają formę pytań i odpowiedzi. Dotyczą m.in. seksualności, samookreślenia, rozwoju emocjonalnego, chorób przenoszonych drogą płciową w tym HIV, świadomej zgody, praw nastolatków i LGBTQ.

W książce zawarto rozdział, który jest skierowany do rodziców. Można w nim znaleźć wskazówki dotyczące tego, jak rozmawiać z dzieckiem o seksie.

Ponadto książka ma wyjątkową oprawę wizualną, jest pełna tematycznych komiksów Katarzyny Babis (ps. Kiciputek) i fotografii Zuzy Krajewskiej, które powstały w wyniku sesji zdjęciowej, w której wzięło udział prawie 60 osób z Polski, Szwecji, Anglii i Białorusi.

Książka Anji Rubik #sexedpl – publikacja nonprofit

Ten poradnik dla młodzieży to publikacja nonprofit, z której zysków zrzekła się Anja Rubik. Wydawnictwo W.A.B. również zrezygnowało z profitów. Wszystkie zyski zostaną przekazane na rzecz Fundacji #SEXEDPL. Za tym idzie bardzo przystępna cena okładkowa publikacji – 19 zł, a są księgarnie, w których można kupić ją jeszcze taniej. Na przykład tutaj.

Moim zdaniem, wszystkim zaangażowanym w ten projekt należą się im brawa!