Albert Einstein powiedział kiedyś:

„Jeśli chcecie, by wasze dzieci były inteligentne przeczytajcie im bajki. Zaś jeśli chcecie by były jeszcze bardziej inteligentne, to czytajcie im jeszcze więcej bajek”.

Tak naprawdę książki rozwijają nie tylko inteligencję, ale także empatię, wrażliwość i dziecięcą wyobraźnię. W książkach ukryta jest magia, dlatego na Dzień Dziecka kupujmy dzieciakom książki, to prezent który zakiełkuje w ich małych serduszkach, tak aby ukształtować ich jako mądrych i dobrych dorosłych.

Podpowiadamy jakie książki wybrać dla naszych milusińskich w różnym wieku. skorzystajcie z naszych TanioKsiążkowych podpowiedzi.

5905375813727Niemowlętom z pewnością spodobają się mięciutkie książeczki z serii SMILY. Dzięki nim poznają wiele ciekawych zwierzątek i posłuchają charakterystycznych dla nich odgłosów.

Książka z dźwiękiem. Moje pierwsze słowa to propozycja dla starszych dzieci. Dzięki interaktywnemu panelowi maluchy z łatwością wkroczą w świat nauki pierwszych słów. Tę propozycję znajdziesz tutaj:

http://www.taniaksiazka.pl/ksiazka-z-dzwiekiem-moje-pierwsze-slowa-p-633773.html

Książka dla dziecka – 3 lata

97883629651753-latkom i nieco starszym dzieciom, które już mają całkiem pokaźny zasób wiedzy o otaczającym je świecie, warto zaproponować książkę: W domu, w dziczy, na ulicy. Dzieło słynnej holenderskiej graficzki Westendorp Fiep, to właściwie słownik obrazkowy. Przedstawione w nim ilustracje charakteryzują się niezwykłą szczegółowością i zachwycają zarówno dzieci jak i dorosłych.

Inną propozycją dla dzieciaków w tym wieku będzie książka Naciśnij mnie autorstwa francuskiego grafika Hervé Tullet. Książkę można obracać, przyciskać, można na nią dmuchać. Takiej zabawy z książką do tej pory nie było!

Książkę W domu, w dziczy, na ulicy znajdziesz tutaj:

http://www.taniaksiazka.pl/w-domu-w-dziczy-na-ulicy-westendorp-fiep-p-631314.html

Książka dla dziecka 4-5 lat

42205801190KSDla dzieci w tym wieku z pewnością spodobają się książki Renaty Piątkowskiej Opowiadania dla przedszkolaków. Bohaterem serii jest chłopiec o imieniu Tomek, który chodzi już do przedszkola i opisuje świat ze swojego punktu widzenia. Dzięki temu przedstawione historie są niezwykle zabawne, szczególnie wielkie problemy, które ciężko jest zrozumieć komuś kto ma więcej niż 5 lat.

Książka dla dziecka 5-7 lat

9788323777823Książki z serii Czytam sobie powstały z myślą o dzieciach, które właśnie rozpoczynają naukę czytania. Dzięki ciepłym i interesującym historiom dzieci nieświadomie doskonalą się w nauce składania z liter pierwszych słów. Zaczynają rozumieć, że czytanie jest kluczem, który otwiera zamknięte dotąd drzwi.

Inne książki z serii Czytam sobie:

http://www.taniaksiazka.pl/seria/czytam-sobie

Książka dla dziecka 8-11 lat

9788376426440 (1)8-latkom i starszym dzieciom polecamy serię książek Agnieszki Chylińskiej o przygodach Zezi w tym Zezia, Giler i Oczak czy Zezia i wszystkie problemy świata. Tytułowa bohaterka zaprasza nas do swojego świata, w którym przeżywa małe i duże przygody. Książki Agnieszki są pełne humoru, życiowej mądrości i doskonałej zabawy. Pozostałe książki z serii o przygodach Zezi:

http://www.taniaksiazka.pl/zezie-giler-i-oczak-p-417584.html

http://www.taniaksiazka.pl/zezia-i-giler-agnieszka-chylinska-p-327197.html

 

Książka dla dziecka 12-14

9788372789242Jeżeli Wasze dziecko jeszcze nie zna przygód o młodym czarodzieju, to z pewnością nadszedł już na to czas. Tym bardziej, że teraz może już przeczytać kolejne części przygód Harrego, które są już znaczenie bardziej mroczne niż te pierwsze. Polecamy całą serię w pigułce: Harry Potter siedmiopak.
Wśród nastolatków niezwykle dużą popularnością cieszy się obecnie gra Minecraft. Rodzice mogą połączyć rozrywkę komputerową z czytaniem książek. W jaki sposób? Zaopatrując dzieciaki w rewelacyjną serię S. D. Stuart’a np. Przygody w świecie Minecrafta T.11 Dziecko Cienia, którą znajdziesz tutaj:

http://www.taniaksiazka.pl/przygody-w-swiecie-minecrafta-t-11-dziecko-cienia-p-643161.html

Książka dla dziecka 15 lat +

Rywalki9788376861289 autorstwa Cass Kier’y to książka, która z pewnością spodoba się nastolatce. Znajdziemy tutaj wszystko, czego młode dziewczyny w tym wieku poszukują w interesującej lekturze: książę (jest), wielka miłość (jest), przygoda ( jest), młodzieńcze rozterki (obecne) 🙂

Pamiętajcie, że na TaniejKsiążce.pl mamy setki tytułów książek dla dzieci w różnym wieku. Zapraszamy do przeglądania, wertowania i znalezienia tej idealnej 🙂

dzien_dziecka_baner