Moje serce w dwóch światach

Dzięki trzeciemu tomowi Zanim się pojawiłeś Moje serce w dwóch światach, Jojo Moyes pozwoliła swoim fanom jeszcze raz stanąć ramię w ramię ze swoją ulubioną bohaterką literacką, Louisą Clark i jeszcze raz stać się częścią jej życia. Ogromną siłą historii opowiadanych przez tę autorkę jest ich prawdziwość i to, że stają się empatyczną podróżą po życiu. Książka Moje serce w dwóch światach pojawi się w polskich księgarniach już w czerwcu. Sprawdźcie, w jakie tarapaty Lou wpadnie tym razem.

Książka Moje serce w dwóch światach, czyli Louisa Clark po raz trzeci

Trzeci tom podobnie jak dwa poprzednie będzie dla Lou początkiem nowego rozdziału. Bohaterka zawsze ma w głowie słowa Willa: “żyj najlepiej, jak umiesz” i stara się kierować tą zasadą w swoim życiu. Tym razem Lou opuszcza swoją Anglię i udaje się “za pracą” do Nowego Jorku. To dla niej ogromna zmiana. Zostawia za sobą przyjaciół, rodzinę i przede wszystkim chłopaka, Sama. Przy niej zostaje jedynie Nathan, który pomógł jej zdobyć nową pracę jako asystentka żony bardzo wpływowego i bogatego człowieka. Tak więc teraz Lou nie tylko trafia do zupełnie nowego świata, na zupełnie inny kontynent, ale także wprost w ramiona bogatych elit Nowego Jorku.

„Na początku będziesz czuła się źle w tym nowym świecie. To zawsze tak działa, kiedy wychodzimy ze strefy własnego komfortu i musimy spróbować czegoś nieznanego.”

Lou jednak stara się nie myśleć już o tym, co zostawiła za sobą, ale o tym, że teraz ma szansę odnaleźć wreszcie sobie i wziąć od życia, to co ma ono dla niej do zaoferowania.

Książka Moje serce w dwóch światach, czyli opowieść o poszukiwaniu siebie

Mimo że Lou będzie dostrzegała ogromną szansę w swoim nowym życiu, szybko zorientuje się, że jej serce podobnie, jak ona sama będzie rozdarte pomiędzy dwa światy.

„Zawsze, kiedy wyjeżdżasz, masz jedną stopę w dwóch miejscach. Przez to nigdy nie będziesz się czuła w pełni szczęśliwa. To tak jakbyś rozdziela się na dwie części, a każda z tych części bez względu na to, gdzie będzie, będzie wołała do tej drugiej. To jest ta cena, Lou. To cena za próbę odnalezienia siebie. “

Lou w Nowym Jorku pozna Joshuę Ryana, mężczyznę, który stanie się niespodziewanie pomostem łączącym ją z jej własną przeszłością. Nowe wydarzenia, nowe życie i serce, które mieszka w różnych miejscach, sprawią, że Lou znowu znajdzie się na rozdrożu między ekscytacją, smutkiem, radością i wątpliwościami. Wszystkie te uczucia będą towarzyszyły bohaterce, a my po raz kolejny zorientujemy się, jak świetnie Jojo ujęła esencję mieszanki uczuć, które każdy z nas odczuwa na co dzień. Bo za to właśnie fani kochają Jojo, za to, że jej historie sprawiają, że czujemy i widzimy świat, takim, jakim jest naprawdę.

Książka Moje serce w dwóch światach w czerwcu

Premiera trzeciego tomu zapowiadana jest na ósmego czerwca, a fani, którzy już przeczytali książkę, powiedzieli o niej: “Moje serce w dwóch światach to piękna opowieść o tym, że trzeba być wiernym sobie, bez względu na to, jak wiele osób chce nas zmienić. To także opowieść o tym, jak ważne jest mówienie, tego, co jest dla nas ważne i tego, co naprawdę myślimy.”

Sięgnięcie po trzeci tom Zanim się pojawiłeś?