Bestsellery i zestawieniaPolecamyPromocje

Książki dla kobiet i mężczyzn, czyli co w literackim świecie kręci jednych i drugich

Dzień kobiet i mężczyzn to wspaniała okazja aby przyjrzeć się gustom czytelniczym zarówno Pań jak i Panów. Jeżeli spojrzymy w statystyki dowiemy się, że kobiety czytają głównie beletrystykę, a panowie non-fiction. Co ciekawe młodzi panowie sięgają głównie po fantasy, natomiast Panie w różnym wieku po Young Adult i New Adult. Wybrałam książki dla kobiet i mężczyzn, które mogą posłużyć jako podpowiedzi, co podarować Paniom lub Panom na prezent. Przy okazji skorzystajcie z 40% -ego rabatu na książki, jaki TaniaKsiazka.pl przygotowała dla wszystkich czytelników, bez względu na płeć.

Książki dla kobiet i mężczyzn – najpierw Panie.

Był sobie pies

3. Był sobie pies, W. Bruce Cameron

Na temat tej książki wszyscy mają jedno zdanie: wspaniała, wzruszająca, piękna. Ten tytuł podbija w ostatnim czasie jednocześnie polskie i zagraniczne półki bestsellerów, a sukces książki przypieczętowała adaptacja filmowa, która właśnie teraz gości w polskich kinach. Książka Był sobie pies, niemal w 99% spodoba się każdej kobiecie. Opowiada o perypetiach niezwykłego psa, który ma coś bardzo ważnego do przekazania nam, ludziom.

 Maria Skłodowska-Curie2. Maria Skłodowska-Curie, Magdalena Niedźwiedzka

Kolejna książka, która w formie adaptacji gości obecnie na ekranach polskich kin. Wydaje się, że o Marii Skłodowskiej-Curie napisano już niemal wszystko, a jednak Magdalena Niedźwiedzka postanowiła przyjrzeć się bliżej życiu prywatnemu wielkiej Polki. Dowiemy się sporo o czasach, w których żyła i o tym, z jaką determinacją walczyła o swoje prawa, w tym o prawo do miłości.

Manwhore +11. Manwhore +1, Katy Evans

W tym zestawieniu nie mogło zabraknąć jednego z największych hitów literatury erotycznej ostatnich tygodni. Manwhore +1 to drugi tom serii Katy Evans z grzesznym Malcolmem Saintem i Rachel Livingston w rolach głównych. W tej części będzie nie mniej pikantnie i niegrzecznie niż w pierwszej.


Książki dla kobiet i mężczyzn – teraz Panowie.

Kukuczka3. Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście, Marcin Pietraszewski, Dariusz Kortko

Człowiek legenda, czy człowiek, za którym podążała śmierć? Czy miłość do gór może być silniejsza niż miłość do życia? Zapewne jeden z największych polskich himalaistów sam do końca nie znał odpowiedzi na żadne z tych pytań. Jednak żadnej wątpliwości nie podlega fakt, że był człowiekiem wyjątkowym, który przede wszystkim podążał za swoją pasją i był gotowy zapłacić za nią najwyższą cenę.

Piwo. Wszystko co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka2. Piwo. Wszystko co musisz wiedzieć, żeby nie wyjść na głupka, Tomasz Kopyra

Mężczyźni kochają piwo, a ta książka to zdecydowanie kompletny zbiór informacji na jego temat. Polacy już przestali zadowalać się piwem byle jakim, teraz coraz częściej poszukują wyjątkowego smaku, sprawdzają, jak dane piwo powstaje, co zawiera i czy ma właściwości zdrowotne. Tomasz Kopyra wyjaśnia wszelkie zawiłości związane z piwem od oznaczeń na etykietach i butelkach, po rodzaje piwa i sposób domowego warzenia tego trunku.

What if? A co gdyby?1. What if? A co gdyby?, Randall Munroe

Książka, którą uwielbia Bill Gates i jeden z największych czytelniczych hitów ostatnich lat. Naukowiec z NASA odpowiada na absurdalne pytania z całkiem naukowej perspektywy. Zaskakują nie tylko odpowiedzi jakich udziela, ale także dociekania wielu ludzi, które potrafią być naprawdę zabawne.

Wszystkie tytuły, które tu wymieniłam do 14 marca można kupić z 40% rabatem. Cały wykaz książek objętych promocją znajdziecie tutaj:

 Wszystkiego najlepszego z okazji święta kobiet i mężczyzn!