Książki na komunię 2017

Pierwsza Komunia Święta to dla dzieci ogromne przeżycie. Być może nie do końca rozumieją z czym się wiążę, ale wrażenia z tego dnia zostaną w ich pamięci na zawsze. Książki niewątpliwie powinny stanowić element prezentu komunijnego. Mogą nimi być książki religijne lub tytuły popularnonaukowe. Książki na komunię 2017 dla dziewczynki powinny być nie tylko wartościowe, ale także pięknie wydane.

Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej ze św. Janem Pawłem II - dla dziewczynki8. Książki na komunię 2017 dla dziewczynki: Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej ze św. Janem Pawłem II – dla dziewczynki, Jan Paweł II.

Idealna pamiątka Pierwszej Komunii Świętej dla dziewczynki. Pięknie wydana, w kolorystyce, która odpowiada dziewczynkom, do tego jest to książka w formie albumu z kolorowymi fotografiami. W środku dzieci odnajdą słowa Jana Pawła II, który opowie im o tajemnicy Eucharystii, o znaczeniu modlitwy i o tym, jak ważna w życiu człowieka jest rodzina. W książce jest także miejsce na zdjęcia i dedykacje.


 Mój pierwszy atlas Polski7. Książki na komunię 2017 dla dziewczynki: Mój pierwszy atlas Polski, Anna Wiśniewska.

Atlas Polski przygotowany specjalnie z myślą o dzieciach. Dzięki zabawnym ilustracjom i precyzyjnie przygotowanym mapom dzieci będą szybciej przyswajać informacje niż na tradycyjnych lekcjach w szkole. Atlas zawiera wiele informacji i ciekawostek dotyczących Polski. Kolorowe ilustracje z pewnością spodobają się dziewczynkom.


Pismo Św. ST i NT I Komunia Św. paginacja, złocone brzegi kartek.6. Książki na komunię 2017 dla dziewczynki: Pismo Św. ST i NT I Komunia Św. paginacja, złocone brzegi kartek.

Pismo Święte ze złoconymi brzegami kartek idealne na wyjątkowe okazje, jaką niewątpliwie jest Pierwsza Komunia Święta. Jest to także najnowszy przekład Pisma Świętego, uwzględniający zasady współczesnego języka, dzięki temu treści są bardziej przyjazne dla czytelnika.


5. Książki na komunię 2017 dla dziewczynki: Pierwsza Komunia Święta – zestaw biały.

Pięknie zdobiony zestaw trzech najważniejszych elementów wyprawki komunijnej: Ewangelii, modlitewnika i różańca. Z pewnością oprawa i forma spodoba się dziewczynkom. Zestaw jest elegancki, uroczysty i będzie wspaniałym prezentem i pamiątką z okazji Pierwszej Komunii Świętej.


Atlas gór świata. Szczyty marzeń.4. Książki na komunię 2017 dla dziewczynki: Atlas gór świata. Szczyty marzeń.

Niezwykle pięknie wydane, kompleksowe kompendium wiedzy o światowych górach. Nie tylko rozwinie w dzieciach fascynację geografią, ale posłuży jako idealna baza do nauki w szkole podstawowej i liceum.


3. Książki na komunię: Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej.

Jedna z najbardziej wyjątkowych Pamiątek Pierwszej Komunii Świętej zawierająca przepiękny Pamiętnik. W Pamiętniku znajduje się mały katechizm, ilustracje, teksty pieśni, miejsce na wpisanie życzeń oraz na wstawienie zdjęć. Do tego w zestawie znajduje się także ilustrowana Biblia dla dzieci i to do tego jedno z najpopularniejszych wydań na świecie, które sprzedało się na całym świecie w liczbie 14 milionów kopii.


2. Książki na komunię: Źródło – modlitewnik. Pamiątka Komunii Św., Eugeniusz Piotrowski.

Modlitewnik, który jest jednocześnie śpiewnikiem zawiera wszystkie najważniejsze modlitwy, teksty nabożeństw i ponad 500 pieśni, które najczęściej pojawiają się podczas mszy. Dzięki tak kompleksowemu wydaniu, każdy uczestnik nabożeństwa będzie doskonale przygotowany.


1.Książki na komunię: Boże drogowskazy dla dziewczynek, Tadeusz Ruciński.

To jedna z tych niezwykłych książek, która tłumaczy skomplikowane, religijne sformułowania na język dzieci. Objaśnia im, czym są boże przykazania i jak naprawdę trzeba je rozumieć. To szczególnie ważne dla dzieci, które nie do końca pojmują znaczenie wydarzenia religijnego, w jakim uczestniczą przyjmując Pierwszą Komunię Świętą.

Książki na prezent komunijny dla dziewczynki powinny być nie tylko praktyczne, ale także pięknie wydane. Dziewczynki szczególnie zwracają uwagę na ilustracje i piękne zdobienia. Moje propozycje z pewnością im się spodobają.

Zajrzyjcie też do książkowych propozycji komunijnych dla chłopca:

KSIĄŻKI NA KOMUNIĘ DLA CHŁOPCA – 16 PROPOZYCJI. CZĘŚĆ 1.

KSIĄŻKI NA KOMUNIĘ DLA CHŁOPCA – 16 PROPOZYCJI. CZĘŚĆ 2.

Oraz do bestsellerowych prezentów na komunię dla chłopca i dziewczynki: