Pierwsza Komunia Święta to dla wielu dzieci jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Tej niezwykle uroczystej ceremonii towarzyszą także przyjęcia rodzinne i prezenty. Szczególnie w tych ostatnich nie powinno zabraknąć książek. Wybrałam dla Was niezwykle wartościowe i pięknie ilustrowane książki na komunię dla chłopca. Znajdziecie tu nie tylko książki z akcentem religijnym ale także pięknie wydane atlasy i książki popularnonaukowe dla dzieci. Warto pamiętać, że nawet po latach, kiedy jesteśmy już dorośli potrafimy wymienić tytuły książek, które otrzymaliśmy w tym szczególnym dniu, dlatego prezent książkowy wybierajmy szczególnie starannie.

Boże drogowskazy dla chłopców16. Książki na komunię dla chłopca: Boże drogowskazy dla chłopców, Tadeusz Ruciński.

Dzieci nie zawsze rozumieją, co tak naprawdę kryje się pod boskimi przykazaniami. Ta książka w prosty i zrozumiały dla dziecka sposób wyjaśnia zagadnienia religijne. Dzięki niej dzieci odkrywają sens bożych przykazań, które są drogowskazami, wskazującymi drogę do właściwego postępowania i życia w przyjaźni i miłości.


Jezus daje samego siebie Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej15. Książki na komunię dla chłopca: Jezus daje samego siebie Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej, Beata Kołodziej.

Niezwykle pięknie wydana książka, która będzie wspaniałą pamiątką Pierwszej Komunii Świętej. Zawiera ilustracje, zdjęcia, a nawet krzyżówki i rebusy. Jednak jej najcenniejszą wartością są fragmenty listów papieża, Polaka, Jana Pawła II skierowane do dzieci. Treść książki wzbogacają wiersze Beaty Kołodziej.


Niezwykła Uczta. Pamiątka I Komunii Św. (chłopiec)14. Książka na komunię dla chłopca: Niezwykła Uczta. Pamiątka I Komunii Św. (chłopiec).

Przepięknie ilustrowany album zawierający słowa Jana Pawła II do dzieci. Album zawiera także modlitwy oraz umożliwia zamieszczenie życzeń, wklejanie zdjęć i innych elementów, które sprawią, że będzie to książka niezwykle osobista dla obdarowanego chłopca.


13. Książka na komunię dla chłopca: Jan Paweł II czyli jak Karolek został papieżem, kilkadziesiąt razy okrążył kulę ziemską i został błogosławionym, Joanna Krzyżanek, Jan Paweł II.

Przepięknie wydany, zawierający złote etui i dwie książki o Janie Pawle II, zestaw, który opowie dzieciom jak to się stało, że mały Karolek został papieżem. Jest to ekskluzywne wydanie jednej z najpopularniejszych książek o życiu papieża-Polaka. Przygotowane specjalnie w formie idealnie prezentującej się jako wyjątkowy prezent komunijny i nie tylko.


12. Książka na komunię dla chłopca: Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu Kremowe Pamiątka I Komunia Świętej.

Przepiękne, ekskluzywne wydanie Pisma Świętego w tym Starego i Nowego Testamentu, które będzie wyjątkowym i niezwykle trwałym prezentem. Pismo zostało wydane w zdobionej obwolucie, jest dedykowane specjalnie na wydarzenie jakim jest Pierwsza Komunia Święta.


Atlas nieba. Przewodnik po gwiazdozbiorach11. Książka na komunię dla chłopca: Atlas nieba. Przewodnik po gwiazdozbiorach, Przemysław Rudź.

Wszechświat i planety to jedne z tematów, które szczególnie interesują chłopców w wieku szkolnym. Dlatego właśnie ten pięknie wydany, bogato ilustrowany atlas w twardej oprawie będzie wspaniałym dodatkiem do prezentów komunijnych. Stanie się dla dzieci pierwszym, kompleksowym przewodnikiem po kosmosie zawierającym specjalistyczne i wyczerpujące informacje na temat gwiazdozbiorów.


Biblia w obrazkach dla najmłodszych10. Książka na komunię dla chłopca: Biblia w obrazkach dla najmłodszych.

Być może okładka tej Biblii nie jest dla Was obca. To szczególne obrazkowe wydanie Biblii to książka, która dla wielu z nas kojarzy się dzieciństwem. Ile razy przeglądaliśmy te strony? Biblia w obrazkach to wspaniały sposób na przybliżenie dzieciom zagadnień religijnych w najbardziej przystępny sposób.


9. Książka na komunię dla chłopca: Pamiątka mojej Pierwszej Komunii Świętej.

Wspaniały książkowy komplet na komunię, w skład którego wchodzi: Biblia oraz Pamiątka mojej Pierwszej Komunii Świętej, w której można zamieścić m.in życzenia i zdjęcia. Biblia, która wchodzi w skład zestawu jest wersją dla najmłodszych czytelników.

Kolejne osiem książkowych propozycji na prezent komunijny dla chłopca znajdziecie tutaj.

A w artykule: KSIĄŻKI NA KOMUNIĘ 2017 DLA DZIEWCZYNKI, propozycje dla Małych Dam.

Wiele fantastycznych, książkowych propozycji na komunię znajduje się także: W TYM MIEJSCU.