Książki na stulecie odzyskania niepodległości

Książki na stulecie odzyskania niepodległości to doskonała propozycja dla wszystkich miłośników literatury faktu, publicystyki i pozycji popularnonaukowych. A przede wszystkim to nie lada gratka dla każdego wielbiciela polskiej historii i dziejów naszego kraju. Wielkimi krokami zbliża się do nas wyjątkowe święto. Już 11 listopada w całej Polsce świętować będziemy stulecie odzyskania niepodległości. W związku z tym podniosłym wydarzeniem zaplanowano mnóstwo imprez i obchodów w całym kraju. Również my, jako miłośnicy książek, nie mogliśmy przejść obok tego wydarzenia zupełnie obojętnie. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Was specjalnie zestawienie książek, które w domowej biblioteczce powinien mieć każdy patriota. Koniecznie to sprawdźcie!

Książki na stulecie odzyskania niepodległości

Mistrzowska gra Józefa Piłsudskiego - kup na TaniaKsiazka.pl Mistrzowska gra Józefa Piłsudskiego

Ta książka pozwala prześledzić narodziny wolnego kraju i jego bardzo szybkie krzepnięcie. Sam początek książki uświadamia współczesnemu czytelnikowi, że naprawdę było o co się bić. Ponieważ straciliśmy wiele pod koniec XVIII w. Okazało się jednak, że choć zrabowano nam olbrzymie tereny, które przez cały wiek XIX karmiły trzy agresywne imperia, to nic nie zdołało zabrać polskiemu narodowi jego niezłomnego ducha. Rzeczpospolita przetrwała i trwa.

Niepodległa - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Niepodległa!

Książka, opisująca drogę Polski do odzyskania niepodległości Tym samym czytelnik otrzymuje świetnie napisaną panoramę początków państwa polskiego. Barwnie ukazane postacie władców, duchownych, świętych i rycerzy. Burzliwe wydarzenia związane z tworzeniem państwa, jego rozkwitem, kryzysami i odbudową. Znamienne decyzje, które zaciążyły na całej późniejszej polskiej historii.

Filary niepodległości - sprawdź na TaniaKsiazka.plFilary niepodległości

Zbiór rozmów prof. Andrzeja Nowaka, gdzie wybitny historyk prowadzi arcyciekawe spotkania ze współczesnymi bohaterami Polski odrodzonej i suwerennej. Dzięki temu czytelnicy znajdą tu rozmowy z: premierem Mateuszem Morawieckim, prezydentem Andrzejem Dudą, abpem Markiem Jędraszewskim i ministrem Antonim Macierewiczem. Ponadto są tutaj również sprawozdania ze spotkań, w których udział brali: Anna Walentynowicz, Jan Olszewski, Wiesław Chrzanowski, Lech Kaczyński, Jarosław Kaczyński i Jarosław Marek Rymkiewicz.

Polska 1918 - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Polska 1918

Poznajemy warunki życia ludności, życie społeczne, nowe polskie uczelnie, organizacje kobiece, stowarzyszenia, salony literackie.  Poza tym autor kreśli portrety pierwszych reprezentantów narodu w Sejmie Ustawodawczym oraz najważniejszych postaci niepodległej Polski. Odpowiada także m.in. na pytania: czy w Polsce w 1918 roku była realna rewolucja? Jak przebiegała w odradzającej się Polsce pandemia grypy hiszpanki, która na całym świecie pochłonęła miliony ofiar?

Korepetycje z niepodległości - kup na TaniaKsiazka.plKorepetycje z niepodległości

Publikacja powstała specjalnie z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Sławomir Koper i Tymoteusz Pawłowski w przystępny i atrakcyjny sposób przedstawiają zawiłości wydarzeń sprzed stu lat. Autorzy nie skupiają się na wielkich słowach, wręcz przeciwnie – na całkiem przyziemnych sprawach. Tym samym opisują nie tylko kwestie społeczne, ekonomiczne czy finansowe, ale także stosunki międzyludzkie, gdyż to właśnie one decydowały o tym, dlaczego Polacy pragnęli niepodległości i w jaki sposób ją uzyskali.Rządy i rządzenie w Polsce 1918-2018 - kup na TaniaKsiazka.pl

Rządy i rządzenie w Polsce 1918-2018

Autor podjął próbę analizy funkcjonowania rządów w Polsce w ciągu 100 lat od odzyskania niepodległości. W związku z tym czytelnicy znajdą w środku trzy części analityczno-opisowe, aneks i obszerną bibliografię. Części pierwsza  przedstawia przedmiot opracowania oraz założenia i narzędzia badawcze. Druga część, podzielona na cztery rozdziały, ukazuje wszystkie rządy, składające się na swoistą sztafetę rządzenia, w Polsce w latach 1918-2018. W części trzeciej autor zestawia i komentuje węzłowe, ponadczasowe problemy rządzenia w Polsce w latach 1918-2018. Podejmuje także próbę ujęcia zmian zachodzących w tej dziedzinie na tle przeobrażeń w rządzeniu w innych państwach.

Piłsudski, Dmowski i niepodległość - kup na TaniaKsiazka.plPiłsudski, Dmowski i niepodległość

Jest to książka, w której czytelnicy poznają historię odzyskania niepodległości i sylwetki wielkich bohaterów związanych z tym wydarzeniem. Tym samym pozycja ta rozwieje wiele wątpliwości i przedstawi historię z kilku perspektyw. Autor doskonale prześledził losy polityki i postawił wiele hipotez. Trzeba pamiętać o tym, że proces odzyskania i niepodległości to zagadnienie wieloaspektowe i zależało między innymi od sprzyjającej ówczesnej sytuacji międzynarodowej. Dopiero kiedy weźmiemy to pod uwagę, możemy rozpatrywać zasługi Polaków.

Nasza zaprzyjaźniona księgarnia TaniaKsiazka.pl przygotowała specjalną ofertę książek na stulecie odzyskania niepodległości.

Znajdziecie je tutaj>>

Promocja potrwa tylko do 13 listopada.

Książki na stulecie odzyskania niepodległości

Księgarnia TaniaKsiazka.pl wyszła również naprzeciw oczekiwaniom bardziej wymagających odbiorców, jakimi są dzieci.

Wszystkie książki dla najmłodszych objęte promocją znajdziecie tutaj>>

Promocja potrwa tylko do 13 listopada.

Książki na stulecie odzyskania niepodległości