Książki o zimie dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Zima to jedna z piękniejszych pór roku, choć niezaprzeczalnie, także jedna z mroźniejszych. Jednak kiedy wszystko dookoła otula biały puch, jesteśmy w stanie na chwilę zapomnieć o przejmującym chłodzie. Miasta rozświetlają kolorowe lampki i ozdoby świąteczne, a w domu czuć krzątaninę i przygotowania do świąt. Dzieci piszą listy do Mikołaja i z niecierpliwością czekają, aż pod choinką znajdą wymarzone prezenty. Zanim to jednak nastąpi, przed nami jeszcze kilkanaście dni. Tym samym warto zadbać, aby w tym czasie ci najmłodsi nie nudzili się. Pomogą wam w tym książki o zimie dla dzieci, które zebrałam w dzisiejszym zestawieniu.

Książki o zimie dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

To urocze historie, idealnie wprowadzające w świąteczny nastrój. Pomogą one przetrwać tym najbardziej niecierpliwym i odciążą nieco rodziców od wymyślania kolejnych rozrywek pociechom. Wieczorem, po dniu pełnym pracy i męczących przygotowań, możecie usiąść razem i zanurzyć się w magiczny świat bajek. To świetna opcja na spędzenie wspólnego czasu i poczucie w pełni zimowego klimatu.

Książki o zimie dla dzieci – po co sięgnąć?

Elf do zadań specjalnych - kup na TaniaKsiazka.pl

Elf do zadań specjalnych Katarzyna Wierzbicka

W tej książce znajdziecie aż 24 opowiadania świąteczne. Tym samym jest to idealna pozycja, by każdego wieczoru odliczać kolejny dzień, który przybliża nas do świąt.

W wiosce Świętego Mikołaja trwają już przygotowania. Odbieranie listów, produkcja zabawek, pakowanie, przygotowanie sań i sprawdzanie poziomu grzeczności dzieci. W związku z tym pracowite elfy uwijają się, by zdążyć ze wszystkim i by tegoroczne święta były naprawdę idealne.

Kicia Kocia. Zima - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Kicia Kocia. Zima Anita Głowińska

Znana i lubiana bohaterka tym razem zabiera czytelników na podróż po zimowych rozrywkach. W związku z tym nie zabraknie tu zażartej bitwy na śnieżki, gry w hokeja na lodzie czy zjeżdżania na sankach po ośnieżonych górkach. A wszystko to oczywiście w towarzystwie przyjaciół Kici Koci.

Książki o zimie dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Śnieżna siostra Maja Lunde

To bardzo przejmująca, ale też niezwykle ciepła historia świąteczna. Wiele wskazuje na to, że w tym roku święta w domu Juliana nie będą radosne i beztroskie. By ukryć swój smutek, chłopiec ucieka z domu, a po drodze poznaje tajemniczą Hedvig. Dziewczynka pragnie się z nim zaprzyjaźnić, a wkrótce też okazuje się, że potrzebuje pomocy Juliana.  Czy chłopiec podoła zadaniu?

Książki o zimie dla dzieci - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Boże Narodzenie. Kolorowanka

Tak, tak, kolorowanki kochają wszyscy! Dlatego to jedna z najlepszych form zapewniania dzieciom rozrywki. W tej publikacji znajdziecie nie tylko świąteczne motywy do pokolorowania. Ponieważ są tu również naklejki, gry i zabawy oraz wciągające ćwiczenia!

Jano i Wito. Zapach świąt - kup na TaniaKsiazka.pl

Jano i Wito. Zapach świąt Przemysław Liput

W tej książce znajdziecie nie tylko wciągającą opowieść o przygotowaniach do świąt u tytułowych bohaterów. Czytelnicy mogą liczyć tu na przepiękne ilustracje, a przede wszystkim, na zapachowe elementy. Wystarczy tylko odrobinę je potrzeć, a świąteczna historia dopełni się aromatem świąt.

Dobranocki na Gwiazdkę - kup na TaniaKsiazka.pl

Dobranocki na Gwiazdkę

W tym zimowym czasie warto zamienić klasyczne dobranocki, na te związane z mroźną porą roku. W związku z tym w tej publikacji znajdziecie opowiadania związane z zimą i świętami. Przeczytacie tu m.in. o pysznych mikołajowych naleśnikach z cynamonem, o psiaku imieniem Gwiazdka, który uratował pewne święta i o niespodziewanym gościu.