Książkowe historie na ekranach to doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy najpierw czytają powieść, dopiero później oglądają jej ekranizację. Jako typowi książkoholicy oczywiście taką kolejność uznajemy za najwłaściwszą. Jednak doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że ile czytelników, tyle różnych podejść do tematu. W związku z tym nasze dzisiejsze zestawienie przypadnie do gustu właściwie obu grupom. Ponieważ ci, którzy najpierw wolą książkę, później film, dowiedzą się o najnowszych projektach i będą mogli zidentyfikować najpierw literacki odpowiednik historii. Natomiast ci, którzy najpierw oglądają, później czytają, dowiedzą się, na podstawie jakich książek powstały lub powstaną najnowsze produkcje. Tym samym nie pozostaje nam nic innego jak zaprosić Was do zapoznania się z dzisiejszą listą książkowych historii, które pojawią się na ekranach.

Książkowe historie na ekranach

Książkowe historie na ekranach – najnowsze projekty

Orange is the New Black. Dziewczyny z Danbury

Orange is the New Black. Dziewczyny z Danbury - kup na TaniaKsiazka.pl

Okej, ktoś powie, że to wcale nie taka nowość. W końcu serial jest już dostępny na platformie Netflix od dłuższego czasu. Warto tutaj jednak wspomnieć o tej produkcji w kontekście poruszanego tematu, ponieważ już 26 lipca 2019 roku pojawi się ostatni, siódmy sezon serialu. Poza tym do tej pory wiele miłośników serialu wciąż dopiero odkrywa, że ich ulubiona produkcja oparta jest na książce.

O czym opowiada historia? To powieść oparta na faktach, pewien rodzaj autobiografii. Bohaterem i narratorem jest sama autorka, Piper Kerman. Bohaterka po ukończeniu college’u związała się z kobietą, zajmującą się przemytem narkotyków. Dziewczyna raz tylko zgodziła się przeszmuglować przez granicę pieniądze pochodzące z narkotykowego biznesu. A gdy zorientowała się, w co się wpakowała, szybko zakończyła znajomość i zerwała wszelkie kontakty. Kilka lat później, do drzwi dobrze sytuowanej mieszkanki Nowego Jorku, Piper Kerman, która ma dobrą pracę, wspaniałego narzeczonego oraz wiele planów na przyszłość, zapukali agenci federalni z aktem oskarżenia.  Tym samym blisko dziesięć lat po popełnionym w młodości błędzie, kobieta zostaje skazana na 15 miesięcy odsiadki i osadzona w więzieniu dla kobiet o obniżonym rygorze w Danbury, w Connecticut.

Tutaj znajdziecie zapowiedź ostatniego sezonu.

Gdzie jesteś, Bernadette

Gdzie jesteś Bernadette - kup na TaniaKsiazka.plFilm na podstawie tej książki pojawi się w polskich kinach już 16 sierpnia 2019 roku. Scenariusz do produkcji stworzył Scott Neustadter, odpowiedzialny za ogromny sukces ekranizacji Gwiazd naszych wina. Poza tym w rolę głównej bohaterki wcieliła się Cate Blanchett.

O czym opowiada historia? Bernadette Fox nie cieszy się dobrą reputacją. Jej własny mąż, guru w środowisku Microsoftu, uważa, że jest niesłychanie uparta. Poza tym zdaniem sąsiadów i rodziców ze szkoły jej córki przynosi hańbę miastu i szkole. Jednak dla orłów designu jest genialną rewolucjonistką w dziedzinie architektury. Dla swojej piętnastoletniej córki, Bee, jest najlepszą przyjaciółką i po prostu, mamą. Nagle Bernadette znika.

Zaczyna się, kiedy Bee przynosi znakomite świadectwo i prosi o obiecaną nagrodę: rodzinną wycieczkę na Antarktykę. Ale nasilająca się alergia Bernadette na Seattle i na ludzi w ogóle, wykształciła w niej taką agorafobię, że teraz w podstawowych czynnościach pomaga jej wirtualna asystentka z Indii. W związku z tym podróż na kraniec ziemi może być sporym problemem. Tym samym, żeby odnaleźć matkę, Bee zbiera e-maile, oficjalne dokumenty i prywatną korespondencję. Tworzy w ten sposób wciągającą i wzruszającą powieść o niezrozumianym geniuszu i niezachwianej miłości córki do niedoskonałej matki.

Tutaj znajdziecie zapowiedź filmu.

 Jądro ciemności

Jądro ciemności - zobacz na TaniaKsiazka.plTak, to prawda, że i ta książka doczekała się ekranizacji i to już bardzo dawno temu. Ponieważ w sierpniu mija już 40 lat od premiery Czasu Apokalipsy, filmu, który powstał na podstawie Jądra ciemności. To właśnie z okazji wspomnianej rocznicy reżyser filmu, Ford Coppola, postanowił przedstawić widzom kolejną wersję swojego popularnego dzieła. Jego najnowsza produkcja nosi tytuł Apocalypse Now: Final Cut i została znacząco poszerzona względem oryginału. Tym samym reżyser zapewnia, że według niego jest to najlepsza wersja. Gdzie w związku z tym można zobaczyć film? No właśnie, tutaj pojawiają się małe niedogodności. Już w sierpniu 2019 roku produkcja trafi do limitowanej liczby kin w Stanach Zjednoczonych. Widzom w Polsce pozostaje czekać na wersję filmową w postaci płyt Blu-ray.

Tutaj znajdziecie zapowiedź filmu.

 Trzy kroki od siebie

Trzy kroki od siebie - kup na TaniaKsiazka.plWłaściwie to książka została stworzona na podstawie scenariusza do filmu, który w polskich kinach dostępny jest od 10 maja 2019 roku. Niemniej jednak warto po nią sięgnąć, by przekonać się, jak sprawdzają się adaptacje scenariuszów filmowych na potrzeby książki. Na wielkich ekranach występują m.in.: Haley Lu Richardson, Cole Sprouse, Moises Arias czy Kimberly Hebert Gregory.

O czym opowiada historia? Will już dawno porzucił nadzieję na wyleczenie. Tym samym, gdy tylko skończy osiemnaście lat i będzie mógł decydować o sobie, zamierza skończyć ze szpitalem, lekami i drenażem. Ponieważ marzy o podróżach i poznawaniu świata. Stella wie, że powinna się trzymać od Willa z daleka. Wystarczy jeden oddech, jeden pocałunek, by jedno zaraziło drugie. Oboje są świadomi, że mogą umrzeć. Ale im więcej czasu spędzają w swoim towarzystwie na szpitalnych korytarzach, tym bardziej narzucony z góry dystans przypomina nieludzką karę.

Czy trochę bliskości to naprawdę wyrok śmierci dla nastolatków? Jak można uleczyć złamane serce? Dramat romantyczny o nieuleczalnej chorobie, jaką jest mukowiscydoza, i miłości, która rozkwita pomimo zakazów.

Tutaj znajdziecie zapowiedź filmu.

Wielki marsz

Wielki marsz - sprawdź na TaniaKsiazka.plTak, tak! Kolejna książka Stephena Kinga doczeka się ekranizacji. Stanowisko reżysera obejmie André Øvredal, odpowiedzialny za sukces takich produkcji jak Łowca trolli czy Autopsja Jane Doe. Produkcja powstanie dla New Line, natomiast za scenariusz ma odpowiadać James Vanderbilt. Niestety na ten moment nie znamy więcej szczegółów.

O czym opowiada historia? To mroczna, alegoryczna wizja przyszłości Stanów Zjednoczonych. Stu wybranych chłopców wyrusza w doroczny morderczy marsz – meta będzie tam, gdzie padnie przedostatni z nich. Tu nie ma miejsca na sportową rywalizację, ludzkie uczucia ani na zasady fair play, ponieważ gra toczy się o bardzo wysoką stawkę. Najwyższą z możliwych.