Kto zagra Tove Jansson

Kto zagra Tove Jansson? Odpowiedź na to pytanie jest już znane, a my chętnie podzielimy się tymi wspaniałymi informacjami. Warto tutaj wspomnieć, że chodzi oczywiście o film biograficzny pt. Tove, który ma opowiadać o życiu twórczyni popularnych na całym świecie Muminków. Za reżyserię produkcji odpowiedzialna jest Zaida Bergroth, natomiast scenariusz stworzy fińska aktora i scenarzystka Eeva Putro. Jesteście ciekawi, kto wcieli się w główną rolę? W związku z tym koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Kto zagra Tove Jansson

fot. Roni Rekomaa / Lehtikuva

Kto zagra Tove Jansson – nazwisko oraz pierwsza zapowiedź produkcji

W znaną i cenioną pisarkę wcieli się aktorka filmowa i teatralna, Alma Pöysti. Oto co do powiedzenia na ten temat ma reżyserka produkcji:

Kiedy szukałam aktorki, która mogłaby sportretować Tove Jansson, rozglądałam się za kimś, kto miałby tę właściwą energię podobną do Tove, kto mógłby w wiarygodny sposób zagrać osobę, która stworzyła coś tak niesamowitego i pomysłowego jak Muminki. Tove w interpretacji Almy Pöysti w cudowny sposób łączy inteligencję i melancholię, a także humor i flirt.

Natomiast sama aktorka tak o to zareagowała na propozycję:

Płakałam i śmiałam się jednocześnie, gdy otrzymałam telefon. Wskoczyłam na rower, kupiłam kwiaty i udałam się na cmentarz, na grób Tove i na grób mojej babci, bo obie były sobie całkiem bliskie. Były przyjaciółkami, dlatego czułam przez babcię związek z Tove.

Poza tym warto tutaj wspomnieć, że spadkobiercy Tove Jansson zaangażowani są w produkcję filmu. Ponadto przydzielili zespół ekspertów, który udzielał porad na temat scenariusza. Sam film będzie rozgrywał się w latach 1944–1956. Natomiast akcja osadzona została głównie Helsinkach. To opowieść o malarce, która zyskuje uznanie dzięki historiom o Muminkach, a nie swoim obrazom. Odbiorcy zobaczą, jak pisała swoje pierwsze książki o i walczyła o uznanie. Do tego nie zabraknie romantycznego akcentu, kiedy to Tove zakochuje się w kobiecie, a potem tworzy wieloletni związek z Tuulikki Pietilą.

Oprócz Almy Pöysti na ekranach widzowie zobaczą także: Kristę Kosonen jako Vivicę Bandler oraz Shantiego Roneya jako Atosa Wirtanena, przyjaciela oraz dawną miłość pisarki.

Wiemy już, kto zagra Tove Jansson. Dajcie znać, co sądzicie o tym wyborze! Książki Tove Jansson znajdziecie tutaj. A Nasza Księgarnia wydała serię Muminków w przepięknych okładkach, znajdziecie je tutaj. Premiera filmu w Finlandii przewidywana jest na wrzesień 2020 roku. Poniżej prezentujemy Wam pierwszą, krótką zapowiedź filmu.