ThrillerZapowiedzi i nowości

Kult – Camilla Läckberg i Henrik Fexeus kontynuują Mentalistę

Wielu czytelników Mentalisty — bestsellerowego thrillera, który wyszedł spod skrzydeł autorskiego duetu: Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa, czekało na kontynuację książki. Kult, nowa odsłona historii policjantki Miny Dabiri i mentalisty Vincenta Waldera, pod koniec kwietnia pojawił się w księgarniach.

Kult - Camilla Läckberg i Henrik Fexeus kontynuują Mentalistę

Kult – Camilla Läckberg i Henrik Fexeus — premiera 26 kwietnia 2023 r.

Thriller Kult skupia się wokół nowej sprawy, jaką będzie musiała rozwiązać ekscentryczna, sztokholmska policjantka Mina Dabiri. Tym razem wszystko zaczyna się nie od morderstwa upozorowanego na makabryczną sztuczkę iluzjonisty, a od porwania dziecka. W jednej z dzielnic miasta znika pięcioletni chłopiec. Wszystkie służby zostają postawione w stan gotowości.

Do zespołu dochodzeniowego dołącza, jak to w przypadku porwań bywa, negocjator — Adam Bloom.  To on dopatruje się powiązań między zniknięciem Ossiana, a innymi porwaniami z tragicznym finałem. Śledczy zaczynają podejrzewać, że na porwaniu chłopca, się nie skończy.

Mina ponownie prosi o pomoc Vincenta — sławnego znawcę ludzkich zachowań, mentalistę i iluzjonistę, którego pomoc już wcześniej okazała się nieoceniona. Walder od razu zauważa szereg podobieństw do sprawy sprzed lat. Działanie mordercy przypomina makabryczny rytuał.

Zaczyna się wyścig z czasem.Kult Camilla Läckberg i Henrik Fexeus - okładka książki

Zaskakujące duety: pisarski i literacki

Jeżeli macie za sobą lekturę poprzedniej książki, to z pewnością pamiętacie, jak specyficzna i szczególna relacja połączyła Minę i Vincenta. Każde z nich skrywa mnóstwo tajemnic, a jakoś tak się składa, że te zaczynają wychodzić na jaw, kiedy oboje ze sobą pracują.

W poprzedniej książce, Mentaliście, mieliśmy okazję przyjrzeć się przeszłości Vincenta. Czy w tej autorzy zdradzają więcej na temat przeszłości Miny?

Jeżeli autorzy trzymają poziom poprzedniej książki, to ten thriller będzie trzymać czytelnika w napięciu do ostatniej strony.

 

Camilla Läckberg i Henrik Fexeus

Pisarkę Camillę Läckberg świetnie znają miłośnicy kryminałów, zwłaszcza skandynawskich. Jej książki sprzedały się w ponad 29 mln egzemplarzy i wydano je w ponad 60 krajach.

Z kolei Henrik Fexeus jest m.in. gwiazdą szwedzkiej telewizji, ekspertem w dziedzinie psychologii i komunikacji. Jego książki przetłumaczono na 30 języków.

Najnowszą książkę tego duetu możecie już znaleźć w księgarniach, np. tutaj: Kult Camilla Läckberg i Henrik Fexeus.

Jeżeli lubicie kryminały, ale nie znacie jeszcze serii Mentalista, przeczytacie recenzję. Być może zachęci cię do sięgnięcia po książki: Mentalista – recenzja książki Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa.