Later -- nowa książka Stephena Kinga wiosną 2021

Stephen King, Mistrz Literatury Grozy i jeden z najchętniej czytanych autorów w — podejrzewam, że nie tylko — Polsce, planuje wydanie nowej książki. To, że planuje nas, książkoholików, wcale nie powinno dziwić. King jest jednym z płodniejszych i najchętniej ekranizowanych pisarzy na świecie. Idę o zakład, że filmowcy już się biją o prawa do Later — bo taki właśnie tytuł będzie mieć nowy kryminał z elementami horroru. Amerykańską premierę zapowiedziano na marzec 2021 roku.

Later -- nowa książka Stephena Kinga wiosną 2021

O czym będzie Later — nowa książka Stephena Kinga?

Podobnie jak w ostatniej powieści Stephena Kinga, Instytucie, głównym bohaterem Later jest chłopiec o niezwykłych zdolnościach.

Jamie Conklin wychowywany przez samotną matkę marzy o tym, żeby żyć tak, jak jego rówieśnicy. Jednak to niemożliwe, bo chłopiec widzi i wie znacznie więcej niż „normalni” ludzie. Jamie z inicjatywy matki stara się trzymać niezwykłe umiejętności w tajemnicy. Przecież z jednej strony są niepokojące, z drugiej — ktoś mógłby chcieć je wykorzystać kosztem Jamiego. Jednak kochanek matki, detektyw z Nowego Jorku, angażuje chłopca w jedną ze spraw. Jamie ma wytropić mordercę, który zapowiedział, że będzie się mścić nawet zza grobu. Detektyw i matka chłopca będą musieli za to słono zapłacić.

Paranormalny kryminał

Ta powieść, podobnie jak choćby Outsider, będzie z jednej strony oparta na śledztwie i motywach, które znamy z kryminałów, zaś drugiej — jak w innych historiach Stephena Kinga — nie zabraknie w niej elementów paranormalnychLater będzie już trzecią powieścią (po Colorado Kid i Joyland), jaką King wyda pod szyldem wydawnictwa Hard Case Crime. Redaktor Charles Ardai powiedział, że:

„Later” to piękna opowieść o dorastaniu i stawianiu czoła swoim demonom — w sensie metaforycznym i (jak to u Kina bywa) dosłownym. To książka przerażająca, czuła, rozdzierająca serce i szczera, dlatego nie możemy się doczekać, kiedy przedtsawimy ją czytelnikom.

~ stephenking.com

Autorem okładki do oryginalnego wydania w miękkiej oprawie jest Paul Mann.

źródło okładki: stephenking.com

Stephen King na Twitterze poinformował swoich fanów, że książka trafi do księgarń w marcu. Kiedy polskie wydanie? — zapytacie. Hmmm, też chciałabym wiedzieć. Między amerykańskimi a polskimi wydaniami jego ostatnich książek mijało bardzo mało czasu. Trzymam kciuki, żeby tak samo było też z Later 🙂 Trzymacie kciuki razem ze mną?

Tymczasem odsyłam Was do innych książek Stephena Kinga. Znajdziecie je w tym miejscu

Powiązane artykuły:

Jest krew… Nowe opowiadania Stephena Kinga