Literatura dziecięca. Nagroda im. Makuszyńskiego 2021: laureatem Jan Bliźniak za Śrubka i tajemnice Maszynerii

Nagroda im. Makuszyńskiego 2021 przyznana! Tym razem laureatem jednego z najważniejszych wyróżnień w dziedzinie literatury dziecięcej został debiutant, Jan Bliźniak. Serca jury podbił książką pod tytułem Śrubek i tajemnice Maszynerii. Na piątkowej gali, która odbyła się w Oświęcimiu w Miejskiej Bibliotece Publicznej Galerii Książki, ogłoszono także nazwiska dwojga wyróżnionych pisarzy oraz laureatkę nagrody czytelników. Więcej szczegółów znajdziecie poniżej.

Literatura dziecięca. Nagroda im. Makuszyńskiego 2021: laureatem Jan Bliźniak za Śrubka i tajemnice Maszynerii

Nagroda im. Makuszyńskiego 2021

„Mądra głowa” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna, dwudziesta ósma już edycja Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Do nagrody zgłoszono 98 twórców, ale zwycięzca mógł być tylko jeden!

Nagrodę główną w postaci pamiątkowej statuetki Koziołka Matołka oraz nagrody pieniężnej otrzymał Jan Bliźniak, za książkę pt. Śrubek i tajemnice Maszynerii, wydaną przez Wydawnictwo Adamada.

Opublikowany przez Miejska Biblioteka Publiczna w Oświęcimiu Galeria Książki Piątek, 8 października 2021

Wyróżnienia i nagroda czytelników

Jury konkursowe przyznało także dwa wyróżnienia:

  • dla Joanny Jagiełło za książkę Urodziny, wydaną przez Wydawnictwo Literatura,
  • dla Krzysztofa Kochańskiego za książkę Selfie ze stolemem, wydaną również przez Wydawnictwo Literatura.

Z kolei nagroda czytelników w tym roku powędrowała do Katarzyny Kozłowskiej, za książę O kruku, który chciał zostać papugą, wydaną przez Wydawnictwo Bajka. Autorka za tę książkę otrzymała w tym roku także Nagrodę Żółtej Ciżemki.

Jan Bliźniak Śrubek i tajemnice Maszynerii Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego 2021

Nagroda im. Makuszyńskiego 2021: Śrubek i tajemnice Maszynerii

Maszyneria to doskonale zaprogramowana kraina zamieszkiwana przez roboty.

Niestety daleko w niej do perfekcyjnego porządku i ładu: wśród mieszkańców szaleje wirus, na którego nie wynaleziono na razie skutecznego lekarstwa. Zarażone nim roboty zaczynają się buntować, łamią prawo i zaburzają porządek. W akompaniamencie policyjnych syren trafiają do Warsztatu, z którego nikt jeszcze nie wrócił…

Gdy w niewyjaśnionych okolicznościach znika ojciec Śrubka, młody robot wraz z Wkrętkiem, Miedzią i Scaloną wyruszają w pełną przygód misję ratunkową.

Nagrodzoną książkę możecie zamówić W TYM MIEJSCU.

Zobacz także: