Od emisji pierwszego odcinka Gry o tron minęło już ponad 10 lat! Gigant pracuje właśnie nad prequelem swojego największego hitu. Ród smoka (bo taki będzie polski tytuł serialu) trafi na ekrany widzów już w 2022 roku. Żeby podsycić ciekawość fanów, HBO zaprezentowało pierwszy teaser nowego serialu na podstawie książek George’a R.R. Martina.

Ród Smoka. Prequel Gry o tron - kadr z teasera

kadr z teasera serialu House of The Dragon

Ród Smoka. Teaser prequela Gry o tron?

Teaser Rodu Smoka (org. House of The Dragon) został zaprezentowany 5 października podczas wydarzenia związanego z premierą HBO Max Europe. Jednocześnie to pierwszy materiał filmowy związany z prequelem Gry o tron, jaki udostępniono fanom.

Za jego pośrednictwem poznajemy kolejnych aktorów, których zobaczymy na małym ekranie. Zatem to już pewne, że w produkcji biorą udział:

  • Wil Johnson, który wcieli się w postać Vaemonda Velaryona, młodszego brata Corylsa Velaryona i dowódcę floty Velaryonów.

Z kolei dzieci Corlysa Velaryona i Rhaenys Targaryen zagrają:

  • John Macmillan,
  • Savannah Steyn,
  • i Theo Nate.

Ród Smoka — 200 lat przed wydarzeniami z Gry o tron

Ród Smoka to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji HBO. Podstawą scenariusza była dwutomowa kronika Ogień i krew Georga R.R. Marina, a której autor skupia się na historii rody Targaryenów. W dużej mierze też na Tańcu Smoków — rodowym konflikcie o władzę, który będzie główną osią fabularną powstającego serialu.

Taniec Smoków to wewnętrzna walka o żelazny tron. Po śmierci króla Viserysa Targaryena korona wędruje w ręce Aegona II. Tej decyzji sprzeciwia się jednak starsza córka Viserysa z pierwszego małżeństwa — Rhaenyra.

Osadzenie Aegona II na żelaznym tronie dzieli możnych i rodzinę na dwie frakcje: jedni uznają, że zgodnie z prawem władzę powinien sprawować najstarszy męski potomek, inni — że najstarsze dziecko króla.

Nie znamy dokładnej premiery serialu, ale wiemy, że pierwszy odcinek ma zostać wyemitowany już w przyszłym roku. Martin osobiście czuwa nad produkcją jako współtwórca i producent wykonawczy.

Wszystkie książki George’a R.R. Martina z cyklu Pieśń lodu i ognia wraz z dwutomową kroniką Ogień i krew możecie znaleźć tutaj: seria Pieśń lodu i ognia.

Czekacie na Ród smoka?

Sprawdź też: