House of the Dragon - zdjęcia z planu prequela Gry o Tron

Są dwie prawdy niezmienne od lat. Po pierwsze: „Winter is coming”. Po drugie: ostatnia część Pieśni Lodu i Ognia dalej isn’t coming. Na szczęście mamy coś na osłodę rozgoryczenia! Powstaje serial House of the Dragon – zdjęcia z planu prequela Gry o Tron ostatnio pojawiły się w sieci. Jak zapowiada się nowa odsłona Westeros?

House of the Dragon - zdjęcia z planu prequela Gry o Tron

House of the Dragon, czyli gdy przestworzami rządziły smoki

Serial House of the Dragon będzie adaptacją Ognia i krwi, czyli książek George’a R.R. Martina, których akcja toczy się 300 lat przed wydarzeniami przedstawionymi w Grze o Tron.

Targaryenowie przeżyli zagładę Valyrii, stając się ostatnią rodziną smoczych lordów. Osiedlili się na Smoczej Skale, którą władali dwieście lat. Po tym czasie postanowili podbić całe Westeros.

Historia ich panowania pełna jest konfliktów o Żelazny Tron, w tym także wojen domowych. W Tańcu Smoków, który zaczął się po śmierci Viserysa I do walki stanęły Rhaenyra Targaryen (córka Viserysa, która chciała zostać jego następczynią) oraz Alicent Hightower (druga żona Viserysa, która wyniosła na tron swojego syna Aegona).

Jeśli jeszcze nie czytaliście książkowych pierwowzorów serialu, poniżej znajdziecie oba tomy:

Ogień i krew, część 1 >>
Ogień i krew, część 2 >>

House of the Dragon – zdjęcia z planu prequela GOT

Prace nad serialową adaptacją trwają. Niedawno HBO zamieściło w sieci pierwsze zdjęcia z planu:

Princess Rhaenyra Targaryen & Prince Daemon Targaryen.

Opublikowany przez House of the Dragon Środa, 5 maja 2021

The Sea Snake.

Opublikowany przez House of the Dragon Środa, 5 maja 2021

Alicent Hightower and Otto Hightower.

Opublikowany przez House of the Dragon Środa, 5 maja 2021

 

W serialu wystąpią m.in.: Matt Smith jako książę Daemon Targaryen, Emma D’Arcy jako księżniczka Rhaenyra Targaryen, Steve Toussaint jako Lord Corlys Velaryon, Olivia Cooke jako Alicent Hightower i Rhys Ifans jako Otto Hightower.

Premiera nowej produkcji HBO zapowiadana jest na 2022 rok. Pierwszy sezon będzie się składał z dziesięciu odcinków.

Czekać czy nie czekać?

Na koniec pytanie do Was: czekacie na nowy serial, czy po finale Gry o Tron ogłaszacie bojkot kolejnych produkcji HBO osadzonych w tym uniwersum? Dajcie znać w komentarzach! Ja szczerze przyznam, że mam mieszane uczucia. 🙂

Zobacz także: