Szczegóły prequela Gry o tron

Prequel serialu Gra o tron staje się powoli rzeczywistością! Tak doskonała wiadomość umili dzień wszystkim miłośnikom ekranizacji serii pt. Pieśń lodu i ognia, za którą odpowiada George R.R. Martin. Informację na swoim facebookowym profilu potwierdziła stacja HBO. I trudno dziwić się takim wieściom, gdyż przed fanami serialu maluje się wizja ostatniego już, ósmego, sezonu niezwykle popularnej ekranizacji. Producenci znaleźli więc doskonały sposób na to, by nie tylko rozszerzyć źródło dochodu, ale także zapełnić pustkę po zakończeniu serialu. Wszak, kto rezygnowałby z kury, znoszącej złote jajka? Prequel serialu Gra o tron jest więc doskonałym posunięciem. Czego będzie można się po nim spodziewać? Poniżej znajdziecie więcej informacji na ten temat!

Prequel serialu Gra o tron nadchodzi! George R.R. Martin

wikipedia.org

Prequel serialu Gra o tron – wizje i plany

Pilotowe zamówienie na prequelową serię dla HBO stworzy scenarzystka Jane Goldman. Warto tutaj wspomnieć, że jest to jeden z pięciu projektów Gry o tron, które były w toku. Jego akcja skupia się na wydarzeniach, mających miejsce tysiące lat przed tym, co działo się w Grze o tron. HBO w skrócie tak oto opisuje zarys fabuły:

Jedno jest pewne: od przerażających sekretów historii Westeros do prawdziwego pochodzenia Białych Wędrowców, od tajemnic Wschodu po legendę Starków… to nie jest historia, którą znamy.

Większość z Was być może kojarzy nazwisko Goldman. Zastanawiacie się, dlaczego wydaje się tak znajome? Otóż współtworzyła już projekt z Martinem, który stał się podstawą do ekranizacji Gry o tron. Również w najnowszych planach ta dwójka zamierza ze sobą współpracować. Na barki Goldman dodatkowo spadnie odpowiedzialność bycia showrunnerem produkcji i producentem wykonawczym. W tej ostatniej funkcji pomogą jej: Martin, Daniel Zelman oraz Vince Gerardis.

Okazuje się jednak, że nie tylko Goldman pracuje nad potencjalnymi spinami światowej sławy produkcji. Są to również: Max Borenstein, Brian Helgeland, Carly Wray oraz Bryan Cogman. Chociaż ich dokładna fabuła trzymana jest w największej tajemnicy, George Martin zdążył już zdradzić nieco szczegółów. Przede wszystkim każdy z tych projektów jest prequelem, a nie spin-offem. Ponadto odbiorcy nie zobaczą w nich żadnych z głównych postaci obecnie emitowanej serii Gry o tron. Nie będzie tam również miejsca na Rebelię Roberta czy historię o Aegonie i ser Duncanie, ponieważ są to postacie powszechnie znane.

Prequel serialu pt. Gra o tron – przewidywana data premiery

Na wspomniany projekt, miłośnikom serialowej wersji Gry o tron przyjdzie jeszcze trochę poczekać. Premiera prequelu przewidywana jest na 2019 rok, jednak HBO nie podaje tu żadnej konkretnej daty. Trzeba jednak pamiętać, że w tym samym roku rusza ostatni sezon obecnie emitowanego serialu. Możemy więc przypuszczać, że wypuszczenie planowanego projektu jeszcze nieco się przesunie.

Tymczasem wszystkich miłośników serialowej historii opartej na Pieśni lodu i ognia odsyłamy tutaj. Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z książkami Martina, to doskonała okazja, by nadrobić zaległości!