Lutowe zapowiedzi komiksowe

Dzisiejsze zestawienie powstało z myślą o fanach ilustrowanych powieści. Przywitajmy gorące lutowe zapowiedzi komiksowe!

Lutowe zapowiedzi komiksowe

Ms Marvel. Tom 7. Obrażenia na sekundę

Choć wojna superbohaterów dobiegła końca, dla Ms Marvel kłopoty dopiero się zaczęły. Ktoś, kogo do tej pory miała za kumpla z gry World of Battlecraft, odkrył jej prawdziwą tożsamość i próbuje zmusić do popełnienia zbrodni w zamian za dochowanie tajemnicy.

Kamala ma wybór. Może ulec szantażyście i zdradzić swoje ideały albo pozwolić, by jej największy sekret oraz sekrety jej przyjaciół wyszły na jaw. Może też zmierzyć się z nieuchwytnym internetowym trollem… Tylko jak to zrobić w świecie, w którym jedno pechowe selfie potrafi zniszczyć człowiekowi życie?

Data premiery: 26.02.2020

Hellboy. Tom 8. Opowieści

Hellboya chyba nie musimy nikomu przedstawiać. Niemniej jednak jakie przygody czekają go tym razem?

Mały Hellboy wymyka się z siedziby BBPO, żeby… zapalić papierosa. W taki sposób trafia na bardzo nietypowy cyrk, który zabierze go do świata z pogranicza jawy i snu. Przeniesie się do Meksyku, gdzie spotka aztecką mumię, trumniarza i żywe trupy, a nawet… się ożeni. W końcu Hellboy trafi na statek, na którym zostanie uwięziony przez demonicznego kapitana i tajemniczą kobietę poszukującej legendarnej wężycy.

Tom ósmy zawiera niewydawane wcześniej w Polsce historie z różnych etapów życia Hellboya. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów Piekielnego Chłopca.

Data premiery: 12.02.2020

Życie i śmierć Conana. Conan Barbarzyńca. Tom 1

Największy bohater ery hyboryjskiej powraca! Życie Conana obfituje w przygody i pojedynki. Nic dziwnego – w czasach pokoju dzielny Cymeryjczyk czuje się bowiem jak lew w klatce. Dlatego też sam wyszukuje sobie przeciwników.

Tym razem Szkarłatna Wiedźma chce wykorzystać Barbarzyńcę, żeby przyzwać mrocznego Razazela. Czy jej się to uda? Ponadto Conan będzie walczył z potwornymi wężami, dzięki czemu zasłuży sobie na szacunek Piktów. Okoliczności zmuszą go także do samotnej żeglugi na pirackim statku, którego ładownia jest wypełniona trupami. Czy jednak czy ze wszystkich tych sytuacji nasz bohater wyjdzie obronną ręką? Przekonamy się już niedługo!

Data premiery: 26.02.2020

Western

18 lipca 1868 r. Ambrosius Van Deer po długich poszukiwaniach odnalazł swojego czternastoletniego bratanka Eddiego. Chłopak przebywał wśród Siuksów przez dziesięć lat, czyli od dnia, gdy Indianie zamordowali jego rodziców i braci. Ani stryj, największy hodowca bydła na Dzikim Zachodzie, ani bratanek nie spodziewali się, że to rodzinne spotkanie zakończy się prawdziwą tragedią. I na zawsze odmieni ich życie…

W Westernie spotkamy samotnego trapera, skorumpowanego szeryfa, bandę braci Bass, przed którymi drży cała okolica i śliczną właścicielkę rancza. Jednak Western w odróżnieniu od filmowych klasyków. Nie zachowuje on tradycyjnego podziału na dobrych i złych, ani nie sławi hollywoodzkich cnót.

Ta niezwykła opowieść została zilustrowana w oryginalny sposób. Kolorystyka plansz utrzymana jest w piaskowej tonacji, dzięki czemu rysunki przywodzą na myśl stare fotografie. Jedynymi elementami ożywiającymi niektóre plansze są intensywnie czerwone plamy krwi, która zresztą leje się w tym komiksie dość obficie.

Data premiery: 26.02.2020

Kaczogród. Miasto złotych dachów i inne historie…

Kaczogród Carla Barksa to długo wyczekiwana przez polskich fanów edycja disnejowskich komiksów tego autora. Znajdziemy tutaj różnorodność doznań – od jednostronicowych gagów po długie fabuły, nieraz nawiązujących do historii i mitologii.

Każdy tom Kaczogrodu zawiera ponad dwieście stron historii obrazkowych. Większość z nich nie została wydana dotychczas w naszym kraju. Ponadto najnowszym kaczym przygodom towarzyszącą także teksty objaśniające. Sięgniecie po historie rodem z Kaczogrodu?

Data premiery: 26.02.2020

 

Po który komiks sięgniecie? A może dodalibyście do naszego zestawienia jeszcze jakiś tytuł?