Marcowe zapowiedzi fantasy 2022

Fani fantastycznych powieści – razem powitajmy wiosenne premiery! Co w tym miesiącu przygotowali dla nas wydawcy? Sprawdźcie nasze marcowe zapowiedzi fantasy 2022!

Marcowe zapowiedzi fantasy 2022

Książkę Biała skała znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Biała Skała. Królowe Kharu. Tom 3

Pierwsza wydawnicza propozycja to kolejna odsłona serii powieści Królowie Kharu. Co czeka na nas tym razem?

Dom Przewodniczek zostaje za bohaterami, a Mawin zostaje uprowadzona. Jako jeniec dociera do posiadłości Askharida, który ma być jej przyszłym narzeczonym. Leonia z Mchowego Lasu również wyruszy w podróż w nieznane, nie wiedzący, czy może spodziewać się ciepłego przyjęcia ze strony Lurdiha.

Z kolei Arida wyruszy na poszukiwanie odpowiedzi, których potrzebuje, by odnaleźć własną drogę. Jaka rysuje się przed nimi przyszłość? Co wydarzy się już wkrótce i czy los rozda im w końcu dobre karty?

PREMIERA: 01 marca 2022

Książki Mroczna krypta szukaj na TaniaKsiazka.pl

Mroczna krypta

Kolejny tytuł to powieść autorki bestsellerowej powieści Niewidzialnego życia Addie LaRue. Tym razem V. E. Schwab przenosi nas do świata, w którym ludzkie dusze spoczywają jak książki na półkach pewnej sekretnej biblioteki.

Zmarli nazywani się tutaj Historiami, a rozległe królestwo, w którym przebywają to Archiwum. Każdy ma do opowiedzenia własną historię i tylko Bibliotekarze mogą oglądać ją na obrazach pamięci.

Dziadek Mackenzie Bishop po raz pierwszy zabrał ją do Archiwum, kiedy miała dwanaście lat. Choć mężczyzna już nie żyje – Mackenzie poszła w jego ślady. Bohaterka wyrosła na bezwzględną Strażniczkę, której zadanim jest powstrzymywanie Historii przed przebudzeniem się i wydostaniem do świata zwykłych ludzi.

Bycie Strażniczką jest niebezpieczne, a jeśli Mac nie zdoła poskładać tego, co zostało naruszone, Archiwum może popaść w zapomnienie. Wtedy zawali się również jej świat. Po raz kolejny.

PREMIERA: 09 marca 2022

Książkę Apostata znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Apostata

We frontowym pasie Nieludzkiej Ziemi skażonej magią bojową wojska demokratycznej Republiki od ponad wieku ścierają się ze sfanatyzowanymi wojownikami teokratycznego Cesarstwa Yoryckiego.

Z dala od zgiełku pól bitewnych toczy się jednak zupełnie inna walka, może nawet ważniejsza dla losów cywilizacji. To niekończąca się batalia przeciwko mrocznym kultom, które oddają cześć złowrogim bytom zrodzonym u zarania czasu.

Wyznawcy demonów nie spoczną, póki nie uwolnią swych panów z więżącej ich Otchłani, by ci mogli pochłonąć ludzkość. Zresztą tak jak czynili to z innymi rasami zasiedlającymi Ekumenę przez miliony lat

PREMIERA: 09 marca 2022

Książki Niewidzialne życie Addie LaRue szukaj na TaniaKsiazka.pl

Niewidzialne życie Addie LaRue

Czy istnieje coś gorszego, niż zostanie niezapamiętanym? Z tym pytaniem od ponad trzystu lat zmaga się bohaterka powieści Niewidzialne życie Addie LaRue. Jeśli nie mieliście jeszcze okazji poznać jej historii, nowe wydanie powieści może na to być idealnym momentem. 🙂

Adeline urodziła się pod koniec XVII wieku we Francji i dokładnie w 1714 roku uciekła sprzed ołtarza, przekreślając swoje szanse na szczęśliwe i dostatnie życie. Załamana i opuszczona przez wszystkich zawiera pakt z szatanem, który daje jej nieśmiertelność, ale zarazem pozbawia prawa do zapamiętania.

Wszystko zmienia się, gdy po ponad trzystu latach odwiedzi jedną z księgarń w Nowym Roku, gdzie pozna mężczyznę, który zapamięta jej imię.

PREMIERA: 23 marca 2022

Legendy Ahn znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Legendy Ahn. Kroniki mroku. Tom

Życie Rezkina po dramatycznych wydarzeniach na królewskim turnieju zaczyna przypominać koszmar na jawie. Bohater dowodzi statkiem pełnym przerażonych ludzi, gdzie dotychczasowi wrogowie uważają go za prawowitego władcę a dotychczasowi przyjaciele za bezdusznego mordercę. Na dodatek gdzieś tam, na lądzie, czeka na niego obłąkany król-mag, który posunie się do każdego okrucieństwa, byle pokonać konkurenta do tronu.

Jeśli zawiedzie i nie uda mu się ochronić podwładnych, pozostałe królestwa rozszarpią Ashai w mgnieniu oka, zaś ludzie, których stara się chronić, zostaną wiecznymi tułaczami  bez domów, rodzin i bezpiecznej przystani. Tym samym Rezkin złamie zasady i zostanie największym przegranym spośród wszystkich. Bez kraju, bez celu i bez honoru

PREMIERA: 23 marca 2022

Marcowe premiery fantasy 2022: Mądrość tłumu. Epoka obłędu znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Mądrość tłumu. Epoka obłędu. Tom 3

Niektórzy mówią, że aby zmienić świat, trzeba go spalić. Czy mają rację? Aby się o tym przekonać, wpadniemy w sam wir rewolucji. Kiedy Destruktorzy i Podpalacze przejmą władzę, wszyscy zostaną zmuszeni do podporządkowania się mądrości tłumu.

Obywatel Brock chce zostać się bohaterem nowej ery. Obywatelka Savine będzie musiała przekuć swój talent do interesów w zdolność przetrwania, by móc walczyć o odkupienie win. Orso przekona się, że kiedy świat staje na głowie, nikt nie upada równie nisko jak dawny monarcha.

Banki upadły, słoneczne sztandary Unii zostały zerwane z masztów, a w zalegających za kulisami mrokach wątki demonicznego planu Tkacza powoli zaczynają się ze sobą splatać…

PREMIERA: 23 marca 2022

Książkę z cyklu Malazańskie Księgi Poległych: Wicher śmierci znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Wicher śmierci. Malazańska Księga Poległych. Tom 7

Czy są z nami fani powieści z cyklu Malazańskiej Księgi Poległych? Jeśli tak, z przyjemnością informujemy, że w tym miesiącu na książkowym rynku pojawi się siódmy już tom serii.

Imperium Letheryjskie chwieje się w posadach. Otoczony przez pochlebców oraz agentów przekupnego kanclerza cesarz Rhulad Sengar pogrąża się w obłędzie. Wszędzie roi się od spisków, a imperialna tajna policja wszczyna kampanię terroru skierowaną przeciwko obywatelom.

Woń chaosu zwabia straszliwe siły, które zbliżają się ze wszystkich stron. Nadchodzi wojna na niebie, a jej stawką będzie przetrwanie…

PREMIERA: 23 maja 2022

Marcowe premiery fantasy 2022: Mroźny szlak do zdobycia na TaniaKsiazka.pl

Mroźny szlak. Straceńcy Madsa Voortena. Tom 1

Mads Voorten nie zatrzyma się przed żadną przeszkodą. Nieważne, czy to wrogi oddział, rozszalały smok, czy Wieczna Zamieć. W końcu nie bez powodu nazywany jest charakternikiem o szaleńczej odwadze.

Nasz bohater zostaje uwikłany w krasnoludzką intrygę. Będzie musiał pokonać wiele przeszkód, by przyjść z pomocą swej kompanii. Jednocześnie musi sobie poukładać stosunki z niezmiernie osobliwą smoczycą

Nie wie jednak, że to, czego dokona, będzie miało wpływ na losy wojny i że znów stanie się płomieniem powstania.

PREMIERA: 24 marca 2022

Tak prezentują się marcowe premiery 2022. Czy któraś z nich znalazła się już w Waszej biblioteczce?

Marcowe zapowiedzi fantasy 2022 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl