Marcowe zapowiedzi sci-fi 2022

Wiosna przyniosła nam wiele kosmicznych premier. Jakich tytułów na książkowym rynku możemy spodziewać się w tym miesiącu? Przed Wami marcowe zapowiedzi sci-fi 2022!

Książkę Ostatnia bitwa. Hajmdal. Tom 6 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Ostatnia bitwa. Hajmdal. Tom 6

Marcowe zestawienie zaczynamy od ostatniego tomu serii o załodze Hjamdala. Przed nią ostateczne starcie, od którego wyniku zależy nie tylko los drużyny i całej ludzkości, ale także całej Galaktyki.

Admirał Nathaniel Kashtaritu wybiera odpowiednie miejsce na bitwę, w której Federację Terrańską wesprze niespodziewany sojusznik. Ale wróg nie próżnuje. Velmeński agent działający na pokładzie drednota dokonuje kolejnego sabotażu, a dochodzenie prowadzone przez śledczych przynosi niespodziewane rezultaty.

Czy ludzkość zdoła przetrwać, a przeznaczenie się wypełni? Czy załoga Hajmdala odnajdzie bezpieczną przystań? Rozwiązanie mistycznych tajemnic, heroiczne czyny, abordaże i artyleryjskie pojedynki okrętów, a to wszystko w finałowym tomie cyklu.

PREMIERA: 03 marca 2022

Książkę Budowniczowie Pierścienia znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Budowniczowie Pierścienia. Pierścień. Tom 2

W kolejnym tomie cyklu Pierścienia nasi bohaterowie powracają na Pierścień, by odkryć jego niewiarygodne sekrety i zapobiec kosmicznemu kataklizmowi.

Od czasu kiedy Louis Wu odkrył Pierścień, minęło dwadzieścia lat. Teraz wraca do niego z Mówiącym-do-Zwierząt, który również jest więźniem Najlepiej Ukrytego, usuniętego z urzędu przywódcy laleczników. Z pomocą Louisa zamierza on odzyskać swój status dzięki przywiezieniu z Pierścienia nadzwyczajnych skarbów, które mają zrobić wrażenie na jego pobratymcach.

Jednak po przybyciu na miejsce Louis odkrywa, że Pierścień nie jest stabilny i w ciągu kilku miesięcy zniszczy sam siebie. Aby przeżyć, bohater musi odbyć szaleńczą misję pełną wciągających przedsięwzięć, co wiąże się z wieloma tajemnicami i spektakularnymi technologiami Pierścienia  najbardziej oszałamiającego artefaktu w poznanym kosmosie…

PREMIERA: 08 marca 2022

Marcowe zapowiedzi sci-fi 2022: Selkis znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Selkis

Kolejna propozycja to książka polskiego twórcy. Tym razem przenosimy się do VI wieku nowej ery w odległym układzie gwiezdnym, którym rządzą dwie zależne od siebie siły – będący militarną potęgą Zjednoczony Sojusz Układu i dostarczające towary Konsorcjum Handlowe.

Tytułowa Selkis to wywołująca skrajne emocje drapieżna istota oraz mechaniczna hybryda Lucius, która dołącza do załogi rozbitków pod przywództwem kapitana Kingstona.

Cała drużyna swoim wyglądem, zachowaniem i przynależnością gatunkową tak bardzo różni się od układowych norm, że od pierwszych chwil budzą nieufność żołnierzy floty. Zwłaszcza Selkis, ostatnia przedstawicielka rasy Scorp, niepoddana obowiązkowemu w Układzie uczłowieczaniu. Mimo że trejderom przysługuje immunitet, ich bezpieczeństwo na statku jest kruche.

PREMIERA: 09 marca 2022

Marcowe zapowiedzi sci-fi 2022: Przestrzeń objawienia do zdobycia na TaniaKsiazka.pl

Przestrzeń objawienia. Tom 1

W dalekiej przyszłości ludzkie umysły zaprząta pytanie: dlaczego we wszechświecie jest tak mało cywilizacji? Podbita i zniszczona dziewięćset lat temu cywilizacja Amarantinów powraca na nowo wraz z odkryciami archeologicznymi przeprowadzanymi przez ludzi.

Doskonale zachowane miasto obcych dostarcza wielu pytań, lecz niewielu odpowiedzi. Jeden z uczonych imieniem Dan Sylveste twierdzi, że rozwiązanie zagadki starej cywilizacji jest niezwykle ważne dla losów ludzkości. Postanawia dociec prawdy za wszelką cenę, dlatego też decyduje się na niebezpieczny układ ze scyborgizowanymi członkami załogi uzbrojonego statku Nostalgia za Nieskończonością.

Są oni jego jedyną nadzieją i choć zagrażają jego życiu, nie spocznie, dopóki nie pozna prawdy. Nawet jeśli jej kosztem będą nieodwracalne zmiany we Wszechświecie.

PREMIERA: 11 marca 2022

Legion wspomnień z cyklu Ekspansja znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Legion wspomnień. Ekspansja. Tom 10

Kolejny tytuł to dziesiąty już tom cyklu Ekspansja. Legion wspomnień to zbiór zawierający pierwszy raz dostępne w jednym miejscu wszystkie opowiadania serii, znajdującej się na liście bestsellerów New York Times, w tym także te niepublikowane nigdzie indziej.

Ekspansja to niesamowita seria science fiction, która pozwala na przyjrzenie się rzeczywistość po kolonizacji Układu Słonecznego. Na jej podstawie powstał również serial telewizyjny o tym samym tytule (The Expanse). Tom 10 to niewątpliwie tytuł, który powinien posiadać każdy fan serii.

PREMIERA: 23 marca 2022

Gamora i Nebula. Siostrzeństwo broni znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Gamora i Nebula. Siostrzeństwo broni

Kolejna propozycja to młodzieżowa powieść z uniwersum Marvela opowiadająca o Gamorze, córce Thanosa i Strażniczce Galaktyki oraz jej przybranej siostrze Nebuli.

Gamora zostaje wysłana na Torndune, planetę niegdyś tętniącą życiem, obecnie niszczoną przez wielkie kopalnie. Ma zdobyć jej serce, choć nie do końca wie, czym ono jest. W ślad za Gamorą podąża Nebula, która chce odnaleźć serce Torndune jako pierwsza, by zemścić się na siostrze za to, że niedawno z jej winy straciła rękę.

Im bliżej ukończenia misji, tym bardziej siostry zbliżają się do odkrycia prawdy o grze, w której nieświadomie uczestniczą. Losy bohaterek zaczynają się splatać coraz mocniej. Czy jednak zdołają sobie zaufać?

PREMIERA: 24 marca 2022

Książkę Cudownie niedorzeczna misja znajdziesz na TaniaKsiazka.pl

Cudownie niedorzeczna misja

Na koniec poznacie opowieść o czarnej stronie sławy w social media w świecie cyborgów. Cudownie niedorzeczna misja stanowi kontynuację tomu 1 Absolutnie fantastyczna sprawa. Tom ten powiada o chaosie wzbudzonym przez obecność robotów-Carlów na Ziemi, a także o sławie i niefortunnej śmierci April May.

Od śmierci April minęło kilka miesięcy, a jej bliscy próbują się odnaleźć w nowej, post-Carlowej rzeczywistości. Andy przejął pałeczkę po sławnej przyjaciółce: angażując się w konferencje i chętnie wypowiadając się online. Maya wyrusza tropem tajemniczych wydarzeń w przekonaniu, że doprowadzą ją do April, zaś Miranda rozważa wzięcie udziału w bardzo ryzykowanym przedsięwzięciu naukowym.

Do czego doprowadzą ich tropy zmarłej przyjaciółki? Przekonajcie się sami!

PREMIERA: 27 marca 2022

Tak prezentują się marcowe zapowiedzi sci-fi 2022.
Którą z nich wybierasz? 🙂

Marcowe zapowiedzi sci-fi 2022 znajdziesz na TaniaKsiazka.pl