Życie PiMartel Yann to pisarz, któremu zawdzięczamy kultową już książkę pt. Życie Pi. Historia ta zyskała również dużą popularność dzięki ekranizacji. Teraz dla fanów twórcy mamy dobrą wiadomość. Otóż autor planuje już na początku przyszłego roku wydać nową powieść – Wysokie góry Portugalii. I zapowiada się, że po raz kolejny zrobi wrażenie na wielu czytelnikach, na całym świecie.

 Martel Yann i Wysokie góry Portugalii

Jak się okazuje, kanadyjski pisarz ma w zanadrzu jeszcze sporo weny i świetnych pomysłów. Tym razem wraz z bohaterami powieści odbiorca przeniesie się do dwudziestowiecznej Portugalii. Tam odbędzie się jedna z ważniejszych i niebezpiecznych podróży – po zakamarkach ludzkiej duszy.

Na czas akcji składają się trzy różne okresy. Dzięki temu czytelnik będzie miał okazję poznać losy Tomása, który wyrusza w podróż w 1904 roku. Do decyzji popycha go chęć odnalezienia artefaktu, mogącego odmienić bieg historii. Następnie, trzydzieści pięć lat później pojawi się patolog portugalski, będący jednocześnie zagorzałym fanem Agathy Christie. Mężczyzna sam uwikła się w zaskakującą i niecodzienną sytuację. Ostatecznie czytelnik pozna kanadyjskiego senatora, pogrążonego w żałobie. Pod koniec XX wieku znajduje on schronienie w wiosce na północy Portugalii.

Premiera książki Wysokie góry Portugalii przewidywana jest na 11 stycznia 2017 roku. Jest to bez wątpienia jedna z lepszych wiadomości dla wszystkich miłośników pisarza. Czy najnowsza historia powtórzy sukces poprzedniej książki Yanna? Okaże się już wkrótce. Jeśli jeszcze zastanawiacie się, czy warto zapoznać się z twórczością pisarza, proponujemy sięgnąć po jego wcześniejsze dzieło.

Życie Pi znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!